CHOROBY WENERYCZNE

napisał/a: kwiatuszek22 2007-08-23 16:58
Witam serdecznie!
Mój chłopak ostatnio wyznał mi, że zdradził mnie po pijaku na imprezie! Zrobił to z dziewczyną, która chodzi do łóżka z kim popadnie Chciałam się dowiedzieć czy można sobie zrobić jakieś badania, które wykluczyłyby obecność jakichkolwiek chorób wenerycznych! Gdzie można je zrobić? Zależy mi na zdrowiu mojego chłopaka! Na razie mu nie wybaczylam, ale nie jest mi obojętny! Boję się, że w przyszłości moglibyśmy mieć problemy zdrowotne przez tą jedną feralną noc!
napisał/a: Monicysko 2007-08-23 21:28
Jeśli chodzi o wirus HIV, to najlepiej taki test zrobić po około 3 miesiącach od wydarzenia - we wcześniejszym terminie, często zdarza się tak, że wirus znajduje się już w organizmie, ale jeszcze nie jest możliwy do wykrycia przez testy - to tak zwane "okienko serologiczne". Badania wykonują w wielu ośrodkach, można je zrobić odpłatnie jak i nieodpłatnie - koszt to ok. 30 zł.
Kiłę można też wykryć za pomocą testów laboratoryjnych - warto o tym pomyśleć, bo często się zdarza, że pojawiają się objawy a potem cudownie ustępują, co może być nieco zwodzące. Choroba ta wcześnie wykryta jest całkowicie uleczalna, ale nieleczona może prowadzić nawet do śmierci.
Rzeżączka też jest całkowicie wyleczalna.
Myślę, że warto wybrać się do lekarza, jeśli tylko pojawią się jakieś niepokojące objawy.
napisał/a: agatek2 2007-08-24 00:24
pracowalam w przychodni prywatnej gdzie robli rowniez badania o ktore pytasz. niestety powiem ci ze jest ich troszke i w sumie nie wyjdzie cie to malo........poszukaj jednak klinik gdzie mozesz robic sobie te badania za darmo. najlepiej idz do ginekologa. trudno i bedzie ale przedstaw sprawe jasno i opros o rade gdzie mozesz sie udac. ja bym tak zrobila.......
napisał/a: kwiatuszek22 2007-08-24 11:57
Sprawa wygląda tak! Chłopak zdradził mnie i na razie nie miałam z nim żadnych kontaktów seksualnych od tego wydarzenia! Chciałabym, żeby zanim do czegoś między nami dojdzie, on zrobił badania! Czy nawet jak nie ma na razie żadnych objawów można takie badania zrobić?

[ Dodano: 2007-08-24, 11:58 ]
czy wszystkie choroby można wykryć za pomocą jakiegoś jednego testu?
napisał/a: sorrow 2007-08-24 15:34
kwiatuszek22 napisal(a):
czy wszystkie choroby można wykryć za pomocą jakiegoś jednego testu?

Nie . Każda ma swoje testy... jeśli chcesz to poczytaj sobie o chorobach jak i testach tutaj. Musisz pogadać z chłopakiem i nakłonić go do testów. Jeśli rzeczywiście podejrzewasz, że mógł się zarazić, to czeka cię dłuższy okres bez seksu. W przypadku HIV jak Monicysko napisała testy trzeba wykonać nie wcześniej niż 2-3 miesiące od zarażenia.
napisał/a: kwiatuszek22 2007-08-24 22:43
seks w ogóle nie wchodzi na razie w grę, nie tylko z powodu chorób, ale przede wszystkim z powodu zdrady



Dzięki wszystkim za rady!
napisał/a: marza3 2007-08-27 20:08
U mojego meza jakis czas temu w okolicy penisa, a dokładniej nad nim pojawiły sie jakies pecherzyki przezroczyste z plynem w srodku. Czytalismy o chorobach wenerycznych ale oprócz tych pecherzykow nie ma zadnych innych objawow.czy ktos moze wie co to moze byc?
napisał/a: Itzal 2007-08-27 20:10
do ginekologa radze isc
napisał/a: Butterfly1 2007-08-27 23:16
Nie ma co sie zastanawiać , szorować do lekarza!!
napisał/a: NiceGuy 2007-08-27 23:24
Nie do ginekologa tylko najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, potem do specjalisty
napisał/a: H2O 2007-08-28 10:44
lekarz, lekarz, lekarz!!!!!!!!!!!!!
napisał/a: samsam 2007-08-28 11:13
Pelliroja napisal(a):do ginekologa radze isc

Ginekolog nic nie pomoże , mąż musi się wybrać koniecznie do urologa.