Papierowe lampy

napisał/a: alaola1 2011-10-15 20:30
Zastanawiam się nad kupnem lampy "papierowej kuli". Doradźcie mi, czy jest trwała (oglądałam i cienki pergamin i drewniana konstrukcja budzi moje obawy)? Czy nie nagrzewa się niebespiecznie? Czy nie żółknie pod wpływem słońca i światła?
Z góry dziękuję!
napisał/a: KarolciaK 2011-10-15 21:08
Ala_Ola, my mamy papierowe zyrandole,niestety z czasem zolkna,no i kurz strasznie sie na nich osadza
napisał/a: alaola1 2011-10-15 21:14
KarolciaK napisal(a): z czasem zolkna

Mh...właśnie tak myślałam, bo papier ma to do siebie :(
A co do używania: nie nagrzewają się niebezpiecznie?
napisał/a: juka2 2011-10-15 22:23
Ala_Ola, ja też mam jedną w mieszkaniu i to fakt - żółknie po dłuższym czasie i strasznie widać na niej osadzający się kurz. ale kupiłam tą najtańszą w Ikei, więc za te pieniądze warto spróbować :)

Ala_Ola napisal(a):nie nagrzewają się niebezpiecznie?
jak się ją dobrze zamontuje (prosto) to nic się nie dzieje
napisał/a: ~gość 2011-10-15 22:29
Ala_Ola, jesli kupisz kolorowa to nie zolknie ;) ja kupilam we 'flo' i kolor maja fajny, te najtansze z ikei rzeczywiscie zrzolkly i widac wszystkie ich laczenia
niebezpieczne to to nie jest bo klosze sa dosc ovbszerne podlog wielkosci zarowki no i swiatlo fajne daja
ale kurz rzeczywiscie strasznie widac no i ciezko sie wyciera bo na wilgotno nie bardzo
napisał/a: ~gość 2011-10-16 07:42
Ala_Ola, my kupiliśmy taką wysoką stojącą do pokoju dziecięcego. Cena wręcz śmieszna bo 80 zł. Świecimy codziennie wieczorem i każdej nocy przy karmieniu, bardzo się sprawdza bo nie ma mocnego światła tylko takie delikatne, przytłumione, dokładnie na takim mi zależało, żeby Go nie wybudzało odkurzam Pronto Dusterem na sucho a środek jest plastikowy więc nie ma kłopotu. Nie nagrzewa się w ogóle
napisał/a: ~gość 2011-10-16 09:47
Dżastuś napisal(a):Cena wręcz śmieszna bo 80 zł.
no to my za swoją z ikea 24 zł :P jak zżółknie to po prostu wymienię klosz na inny albo zrobię sobie sama coś ;) podstawka solidna jest i to za grosze :)
napisał/a: KarolciaK 2011-10-16 11:06
Ala_Ola napisal(a):A co do używania: nie nagrzewają się niebezpiecznie?

nie nagrzewaja sie
juka napisal(a):ale kupiłam tą najtańszą w Ikei, więc za te pieniądze warto spróbować :)

my tez najtansze
napisał/a: alaola1 2011-10-17 14:08
KarolciaK napisal(a):nie nagrzewaja sie


O to mi najbardziej chodziło, bo jestem zapominalska i często zostawiam zaświecone światło, wychodząć, eh...

[ Dodano: 2011-10-17, 14:14 ]
Dżastuś napisal(a):nie ma mocnego światła tylko takie delikatne


Własnie to mi się w nich podoba najbardziej, dają taki spokojny, przytulny klimat.

[ Dodano: 2011-10-17, 14:16 ]
qamilka napisal(a):kupisz kolorowa to nie zolknie


Już się nastawiłam na ecru, bo najbardziej mi pasuje do beżowego wnętrza... Będę jakoś zwalczać ten kurz. Macie rację, że cena jest bardzo niska i nie warto zaryzykować.
Dziękuję za opinie!
napisał/a: juka2 2011-10-25 10:48
w biedronce są teraz papierowe lampy w różnych kolorach i kształtach za 16 zł :)
napisał/a: *EDyTA* 2011-10-25 11:29
juka, chyba nie we wszystkich, bo u nas nie ma

Dżastuś napisal(a):odkurzam Pronto Dusterem


dzięki za podpowiedź, sprawdza się rewelacyjnie
napisał/a: alaola1 2011-11-08 08:59
W Biedronce nie znalazłam, kupiłam w Ikei. Stojącą, w kształcie wazonu.
Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi.
Wygląda pięknie, choć delikatne to, jak porcelana, a brzdące już krążą wokół z widelcami jak małe sępiki.