SZLACHETNA PACZKA - świąteczna akcja charytatywna

napisał/a: zeta4 2009-12-06 23:43
witam:)

Chciałabym polecić Waszej uwadze wyjątkową ogólnopolską akcję świąteczną, a mianowicie SZLACHETNĄ PACZKĘ.

http://www.szlachetnapaczka.pl

Akcja polega na tym, że robi się paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Jesienią wolontariusze docierają do ubogich rodzin i zbierają informacje na temat ich sytuacji życiowej, a następnie przez 3 tygodnie opisy rodzin są umieszczone w internecie (anonimowo). Osoba czy grupa osób, które pragną zrobić taki prezent, czytają opisy rodzin i na ich podstawie decydują, komu chca pomóc. W opisie rodzin podane są konkretne potrzeby rodziny np. środki czystości, jedzenie, ubrania itp. W związku z ogromnymi potrzebami niektórych rodzin warto zaangażować się w tę akcję razem z rodziną, przyjaciółmi, klasą szkolną, firmą itp. Można także zrobić prezent samodzielnie dla osoby samotnej.

Informacje o rodzinach znajdują się w zakładce "Jak zrobić paczkę". Można wybrać rodzinę z każdego możliwego województwa.

Do końca akcji zostało tylko kilka dni, a ponad 3500 rodzin nie zostało jeszcze wybranych przez darczyńców :( Dlatego właśnie przyszłam na forum z informacją o akcji. Mam nadzieje, że post ten nie zostanie potraktowany jako reklama i usunięty, ponieważ nie mam żadnych profitów w związku z akcją. Sama jestem darczyńcą dla jednej z rodzin i sledzę przebieg akcji już trzeci rok.

Nie pozwólmy, aby którakolwiek z tych rodzin nie otrzymała prezentu! Gorąco Was zachęcam do udziału oraz poinformowania znajomych o akcji :) Bóg zapłać :)