Unieważnienie małżeństwa kościelnego- sporządzenie wniosku

napisał/a: Anna_36 2007-03-17 06:46
Witam!
Zajmuję się sporządzaniem wniosków o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi. Posiadam wiedzę, praktyke i wszelakie uprawnienia do udzialania takiej pomocy. Jeśli jesteście Panie lub ktokolwiek inny zainteresowany - zapraszam
napisał/a: Lea84 2007-05-21 09:01
Mam malutkie pytanko ile trwa unieważnienie ślubu kościelnego... Jestem w jego trakcie i trwa to ze 2 lata już byłam tam tylko raz...Przez coś jeszcze będę musiała przejść???
napisał/a: Wariat 2007-05-24 11:23
Co Bog zlaczyl niech czlowiek nie rozlacza...
napisał/a: patricja 2007-05-24 18:56
Moja mama mogłaby się starać o unieważnienie kościelnego, bo po ślubie dopiero się dowiedziała ile mój ojciec ma lat i że ma córkę. - Jednak unieważnienie nie jest konieczne, wystarczy rozwód, bo ona raczej już nie będzie się wiązać z nikim.
A z tego co wiem, unieważnienie kościelnego jest jak chce się poślubić kogoś innego, albo źle rozumuję.
napisał/a: Oliwka1 2007-05-26 04:15
Uniewznienie malzensta- to rozwod ale "w obliczu Boga" gdy dwoje ludzi bierrze sakrament malzenstwa, to aby to wymazac nalezy wziąć rozwod kościelny- uniewznic malzenstwo.
A dlaczego ludzie uniewazniaja?? Niektorzy pewnie z tego powodu, ktory podalas, inni sa "przktujacymi katolikami"- z prawdziwego xdarzenia i nie potrafia zyc w grzechu- patrz rozwod w sadzie.
napisał/a: Ewela1403 2007-12-21 15:32
Bardzo potrzebuje pomocy w napisaniu wniosku o uniewaznienie małżeństwa
napisał/a: kosmitbART 2007-12-24 06:03
No ja mysle takze o takiej ewentualnosci, wiec mam pytanie do Ciebie Anna_36.
1. Jakie musza zaistniec przeslanki, by slub koscielny mogl byc uniewazniony?
2. Moze jakis "wzor" tego wniosku??
napisał/a: Chesediel 2007-12-30 19:37
Witaj, sam intersowałem siętą sprawą i stanowisko Kościoła jest bardzo SZTYWNE: Jeżeli w DNIU ŚLUBU oboje byliscie w pełni świadomi, nic nie zatailiscie przed małżonkiem, nie ukrywaliście choroby ktora uniemozliwiałaby poczęcie dziecka to KOŚCIÓŁ NIE WIDZI merytorycznych przesłanek do UNIEWAŻNIENIA małżeństwa....zdrada, zbesztanie uczuć, to się nie liczy........sam jestem rozgoryczony......życzę dużo sił i wiary...Chesediel
napisał/a: kosmitbART 2007-12-30 22:23
a to ze nie chciała mieć w ogóle dzieci?
napisał/a: MonikaDaria 2008-04-14 17:08
Czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat rozwodu kościelnego? Czy wogóle jest on możliwy jeśli małżeństwo trwało kilka lat i są z niego dzieci?
Gdyby oboje ex małżonków wyraziło taką wolę czy jest wogóle realne otrzymac taki rozwód?
napisał/a: Itzal 2008-04-14 17:13
Moniś, w prawie kanonicznym rozwod nie istnieje, jest anulacja zwiazku małżeńskiego, mozna ja dostac, nawet jesli z malzenstwa sa dzieci, rozne sa podstawy, rozpatruje sie to dosyc dlugo - moja kuzynka dopiero po 6 latach od rozwodu cywilnego dostala anulacje zwiazku z sadu kościelnego.
Gdzies mialam link, ale mi zaginal, jak znajde to wkleje

[ Dodano: 2008-04-14, 17:20 ]
http://www.kpko.pl/przebieg_procesu1.html
tu jest troche, mozesz poczytac
napisał/a: MonikaDaria 2008-04-14 17:24
Matko toż to więcej zachodu niż zrobić dwa fakultety