Protokół przedślubny podpisywany w kościele.

napisał/a: Tośka 2006-09-28 22:41
W wielu kościołach praktykuje się wypełnienie tego protokolu osobno .
Aby nie wypaść żle i dobrze przygotować wspólną wersje wrzucam linka :P

http://www.informator-weselny.pl/poradnik/protokolprzedmalzenski.htm
napisał/a: samsam 2006-09-29 09:02
Taki protokół to bzdura. Tak uwazam. Po co on w ogóle jest???
I tak większość nie mówi całej prawdy!
napisał/a: Belay 2006-09-29 09:11
W związku z tym, że biorę ślub z osobą niewierzącą. Zapisałam sobie ten dokument. Jest w nim kilka kwestii, które powinnam poruszyć w rozmowie ze swoim Ukochanym. Wiem, że nie będzie robił żadnych problemów, ale wolę z Nim o tym porozmawiać, nim dojdzie do rozmów z księdzem :)
napisał/a: Tośka 2006-09-29 10:45
No to tak jak z zapowiedziami :P
Wg mnie też bez sensu, zwłaszcza w dużych miastach gdzie ludzi sie nawet nie znają.
Najbardziej wkurzające jest to że podają na tablicy ogłoszen twoje dane : imie, nazwisko i dokladny adres. Nie wiem czemu to ma slużyć bo chyba tylko temu żeby mogli sobie ciebie oglądnąć jak wyjeżdzasz z domu w ten dzień, albo co częstsze, żeby firmi video i inne zospoły wiedziały gdzie wysyłać oferty, paranoja.
napisał/a: samsam 2006-09-29 14:36
Zgadzam się. To jest bez sensu
napisał/a: Marusia 2006-09-29 14:45
Tośka- dokładny adres? Mnie się wydaje, że wzmianka o miejscu zamieszkania jest, ale niezbyt dokładna (np. tylko osiedle). Przynajmniej tak jest w moim regionie...
napisał/a: Tośka 2006-09-29 22:15
Wiesz w mojej parafii ksiądz pisze na zapowiedziach :
np.

Janina Kowalska
zamieszkała w naszej parafii
na ul. Kwiecianej pod nr 7

Jan Nowak
zamieszkały w parafi św brigidy
na ul. Kolorowej nr 6

Niby nie podają numeru mieszkanaia, ale po 1 można na domofonie lub spisie sprawdzić a ppo drugie ja w domu mieszkam to nr mieszkania nie mam.

I wytlumacz tu takiemu ?
Podobno można sie powołać na ochrone danych odobowych ale nie wiem czy to przejdzie.
napisał/a: samsam 2006-10-01 21:37
U nas jest tak samo.

Mało tego, jest też podana lista z ulicami i numerami domów parafian, którzy w kwartale dali datki na budowę kościoła.
BZDURA
napisał/a: ami1 2006-10-02 22:54
Dokłądnie, co to kogo obchodzi (przynajmniej nie powinno).
napisał/a: samsam 2006-10-03 08:34
Właśnie, przecież nie każdego stać< aby dać co kwartał 50zł na budowę kościoła
napisał/a: betty1905 2006-10-11 10:46
my już mamy protokół spisany
napisał/a: Belay 2006-11-22 13:39
Rety, kilka dni temu musieliśmy odpowiadać na równie bzdurne pytania, jak te z tego protokołu. Nasz protokół od tego w poście, niewiele się różnił... ksiądz powiedział, że to jest związane z tym, iż małżeństwo może być nieważnie zawarte jeśli któraś z osób skłamała w odpowiedzi na wybrane pytania...

Ale sam ksiądz, powiedział, że to taka formalność i gdyby można było to zlikwidowałby ten formularz...