opłaty za ślub kościelny

napisał/a: B_B 2013-10-30 18:29
Jak czytam niektóre kwoty to aż włosy stają na głowie... Przecież czemuś takiego trzeba się sprzeciwiać... 1000zł z msze w kościele? No bez jaj.

U mnie było co łaska i ksiądz nam jeszcze mówił, że nie za dużo i że nie teraz, żebyśmy się tym nie martwili bo on wie ile wydatków jest związanych ze ślubem...

Później się dziwią, że ludzie zniechęcają się do kościoła i że coraz mniej ślubów.

Daliśmy 300zł, no a organista to osobna sprawa 150 albo 200zł i my chcieliśmy jeszcze schole- genialna sprawa jak macie w swojej parafii. U nas było to 11 osób, dwie gitary i wyszli jeszcze przed kościół i przy życzeniach śpiewali. Piękne!!!
napisał/a: ponko1 2013-10-31 18:41
Nie wiem jeszcze jak przed ślubami jest u mnie w parafii ale za chrzest nie daliśmy nic i o nic nie byliśmy proszeni (może dlatego nawet nie wpadłam na to, żeby kasą sypnąć).

Za organistę czy scholę płacić rozumiem - to ich praca, ale za udzielenie sakramentu wydaje mi się nie w porządku, ksiądz nam wiernym ma obowiązek udzielić sakramentu i nie jest to jego łaska ;) Co nie oznacza, że nic bym nie dała ale nie wyobrażam sobie postawienia przede mną jakiegoś wymagania.

Niedługo się zobaczy ;)
napisał/a: ~gość 2013-10-31 19:39
u mnie też koło tysiąca podobno