nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą

napisał/a: misslilbee 2008-06-12 12:12
A my sie w koncu umowilismy z ksiedzem w pl ze zrobimy tuz przed slubem lub tuz po...
Tu zalatwiamy cala reszte, u irlandzkiego ksiedza Zobaczymy... Ciekawe jak tam bedzie z protokolem... Moj Narzeczony jest zadziorny okropnie i boje sie ze cos glupio odpowie i bedziemy mieli klopoty przez tego wariata ;)
napisał/a: Monicysko 2008-06-12 23:26
misslilbee, my spisywaliśmy protokół w Irlandii. Było ok, oprócz tego, że kazał nam spać w osobnych łóżkach.. 30e
napisał/a: misslilbee 2008-06-13 17:34
Monicysko napisal(a):Było ok, oprócz tego, że kazał nam spać w osobnych łóżkach

Ok, to powiem mu ze bede spala z DZIECKIEM
napisał/a: bluebell1 2008-06-13 22:46
napisal(a):Ok, to powiem mu ze bede spala z DZIECKIEM


[ Dodano: 2008-06-24, 01:57 ]
uf już wszystko zaliczone, mamy podbite indeksy :D A myślałam że to się nigdy nie skończy, ostatnia lekcja była dziwna, i dostałam potem kartkę z tabelką do mierzenia temperaturki, pan przestrzegał żeby, jak jednego dnia mieży się temp. w odbycie, to drugiego dnia nie używać tego samego termometru do mierzenia temp. w ustach ... :? jej jak ja się ciesze że to już koniec ...
napisał/a: aaaagusia 2009-05-16 23:13
Witam!
Widze ze Wy juz po naukach przedmalżeńskich. niestety to jeszcze przede mna. Tylko nie mam pojecia jak do tego sie zabrac....hmmm moj chlopak to irlaandczyk i razem z dzieckiem mieszkamy w okolicach galway. Czy znacie moze jaka parafie w poblizu galway albo czy moza zalatwic nauki przedmalzenskie. data slubu jest na 1-2 sierpnia czyli juz tuz tuz i w dodatku w polsce.
Prosze o jakakolwiek odp na moj nr gg 4460438
z gory wielkie dzieki
napisał/a: Zazi 2011-08-09 22:25
My bylismy u dominikanow w Dublinie i bylo super nie moge zlego slowa powiedziec, weekendowo sprawnie i po krzyku protokol tez tu spisywalismy i bylo bezstresowo
napisał/a: KarolciaK 2011-08-09 22:32
Zazi, ciesze sie ze udalo Wam sie zalatwic
napisał/a: Zazi 2011-08-10 19:38
KarolciaK napisal(a):Zazi, ciesze sie ze udalo Wam sie zalatwic

dziekuje poki co wszystko idzie zgodnie z planem
napisał/a: ~gość 2011-08-11 16:30
a my bylismy w southampton w UK i sa jeszcze w bournemouth 50 funtow i w sumie fajnie i tylko lacznie 5 godzin juz z poradnia ale denerwowalo mnie podejscie proboszcza ze po slubie to mezowi trzeba uslugiwac gdy on sobie mecz oglada i takie rozne... no i to ze za wszystko jest okreslona kwota a nie co laska- za zapisanie sie do parafii, za slub, za zaswiadczenie ze sie nalezy do parafii itd
ale to juz pewnie norma
jednak jak ktos chce szybkie nauki to polecam
napisał/a: Zazi 2011-08-11 17:06
qamilka napisal(a):no i to ze za wszystko jest okreslona kwota a nie co laska- za zapisanie sie do parafii, za slub, za zaswiadczenie ze sie nalezy do parafii itd

ale to masz na mysli polskie realia czy o UK Ci chodzi???
napisał/a: ~gość 2011-08-11 21:17
Zazi, mysle ze polskie ;pchoc u mnie w polskiej parafii ksiadz jest takize nawet za darmo udzieli slubu, wiec dalekie to od mojej parafii w uk, chociaz jakos musza placic tym ksieza na obczyznie ;p
napisał/a: Zazi 2011-08-12 15:10
qamilka, Ty jestes wyjatkiem u nas to wlasnie jest tak tu w IE, powiem szczerze ze nawet ofiary nie zlozylismy zadnej poki co, bo mowia ze nie trzeba. Moze zloze jakas jak juz bedziemy po, w podziekowaniu