Msza Sw. - jak chcemy żeby wyglądała?

napisał/a: Blanka:) 2012-11-16 22:55
moniulka, po pierwsze - gratulacje!
Co do modlitwy - my najpierw wymyśliliśmy za kogo chcemy się szczególnie modlić w poszczególnych wezwaniach, a potem je odpowiednio reagowaliśmy.
napisał/a: kania3 2012-11-17 15:14
moniulka napisal(a):My poznaliśmy się dzięki pielgrzymce na Jasną Górę, w tej samej grupie chodziliśmy. Narzeczony niósł intencję 'spotkać miłość swego życia' :)
Dlatego mamy sentyment i ciepłe uczucia z pielgrzymką związane...



moniulka napisal(a):
co do dokładniejszego planowania Mszy nie myślimy jeszcze, bo jeszcze sporo czasu... ale pielgrzymka jest dla nas bardzo ważna, i chcemy, żeby był tam jej nastrój :)

Super. :D Lubię taki klimat oazowo pielgrzymkowy (chociaż nigdy nie byłam )

moniulka napisal(a):
mój najlepszy kumpel, którego znałam jeszcze przed Jego pójściem do seminarium w przyszłym roku je kończy... dlatego w 2014 będzie mógł nam udzielić ślubu, i też już go poprosiliśmy,

To jest też bardzo ważne. Zupełnie inaczej msza wygląda, jak odprawia ją ksiądz, który dobrze zna młodych.
Na pewno będzie pięknie. :D
Blanka:) napisal(a):moniulka, po pierwsze - gratulacje!
Co do modlitwy - my najpierw wymyśliliśmy za kogo chcemy się szczególnie modlić w poszczególnych wezwaniach, a potem je odpowiednio reagowaliśmy.


My podobnie.:) Parę stron wcześniej wrzucałam linki jak taka modlitwa powinna wyglądać i co powinna zawierać. :) I potem jeszcze pokazaliśmy naszemu księdzu, czy to się jakoś prezentuje. :D Nikt oprócz nas i osoby czytającej tę modlitwę na mszy o tym nie wiedział. Była niespodzianka, goście się bardzo wzruszyli. :D
napisał/a: Hecate 2012-11-21 00:46
kania, chcę identyczne czytania na mszy :D

No i chcielibyśmy gdzieś wcisnąć 'Everything'... może przy komunii świętej?

https://www.youtube.com/watch?v=fjDojEOiMcE
napisał/a: kania3 2012-11-21 12:31
Hecate napisal(a):kania, chcę identyczne czytania na mszy :D



Hecate napisal(a):
No i chcielibyśmy gdzieś wcisnąć 'Everything'... może przy komunii świętej?

Nie jest liturgiczne/kościelne. Nie przejdzie.
napisał/a: Hecate 2012-11-21 13:07
kania napisal(a):
Hecate napisal(a):kania, chcę identyczne czytania na mszy :D



Hecate napisal(a):
No i chcielibyśmy gdzieś wcisnąć 'Everything'... może przy komunii świętej?

Nie jest liturgiczne/kościelne. Nie przejdzie.


Nawet jeśli opowiada o związku człowiek/Bóg? :/

Czy na wejście/wyjście też musi być coś kościelnego/marsz weselny?
Chcielibyśmy pana grającego na dudach...
napisał/a: daffodil1 2012-11-22 19:55
Hecate, też uwielbiamy tę piosenkę, ale nie widzę szans ;)
napisał/a: kania3 2012-11-22 21:10
Hecate napisal(a):
kania napisal(a):
Hecate napisal(a):
No i chcielibyśmy gdzieś wcisnąć 'Everything'... może przy komunii świętej?

Nie jest liturgiczne/kościelne. Nie przejdzie.

Nawet jeśli opowiada o związku człowiek/Bóg? :/

Nie. To jest liturgia. Nie ma mowy o niczym typowo świeckim.

Hecate napisal(a):Czy na wejście/wyjście też musi być coś kościelnego/marsz weselny?
Chcielibyśmy pana grającego na dudach...

Jedyne dwa miejsca, gdzie możesz dać coś mniej kościelnego jest właśnie wyjście/wejście. Wyjście w sensie samo WYJŚCIE, bo przed tym masz jeszcze moment rozesłania, zakończenia mszy. Z wejściem to są dwie szkoły, czy to już początek mszy, czy nie. Nigdzie indziej nie ma szans. A już na Komunię to w ogóle nie ma opcji.

Ślub jest w Polsce? Dobrze kojarzę, że masz narzeczonego obcorajowca?
napisał/a: Hecate 2012-11-22 22:06
kania napisal(a):
Nie. To jest liturgia. Nie ma mowy o niczym typowo świeckim.


Szkoda. Myślałam, że jak chór jakoś zaaranżuje, to przejdzie. :/ Trudno :)

kania napisal(a):Jedyne dwa miejsca, gdzie możesz dać coś mniej kościelnego jest właśnie wyjście/wejście. Wyjście w sensie samo WYJŚCIE, bo przed tym masz jeszcze moment rozesłania, zakończenia mszy. Z wejściem to są dwie szkoły, czy to już początek mszy, czy nie. Nigdzie indziej nie ma szans. A już na Komunię to w ogóle nie ma opcji.

Ślub jest w Polsce? Dobrze kojarzę, że masz narzeczonego obcorajowca?


Tak w Polsce. Myśleliśmy jeszcze o Szkocji i tutaj większego problemu z aranżacją mszy by nie było, niestety koszt jest przeraźliwie wysoki :/

Dobrze kojarzysz, mój K. jest tutejszy
napisał/a: pitfotoart 2014-02-20 03:55
kania napisal(a):Jak któraś się jeszcze waha czy się zabierać za mszę, to ja całym sercem zachęcam!! Zwłaszcza do wspólnego napisania z narzeczonym Waszej modlitwy wiernych. To wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda, a jest bardzo intymnym przeżyciem. I chyba nic nie nadaje mszy ślubnej aż takiego intymnego i niepowtarzalnego charakteru jak własna modlitwa. :)


Popieramy!! Nam również udało się (z pomocą z Góry :) ) sprawić, że ten ślub był taki "NASZ" :)
Sami wybraliśmy czytania (i oboje postanowiliśmy, że będziemy czytać), napisaliśmy modlitwę wiernych (zaangażowaliśmy przyjaciół do czytania modlitwy i śpiewania psalmu). Ślubu udzielał znajomy ksiądz, więc kazanie było takie... dla nas.

Goście i postronni ludzie, którzy znaleźli się na naszym ślubie, opowiadali, że było wyjątkowo - i my również tak czuliśmy. Kto więc się waha - niech wie, że warto się zaangażować :) To się później pamięta i aż tak miło się robi człowiekowi na samo wspomnienie :)
napisał/a: Blanka:) 2014-02-26 10:29
pitfotoart napisal(a): To się później pamięta i aż tak miło się robi człowiekowi na samo wspomnienie :)
Zgadzam się
napisał/a: Sarayu1 2014-02-28 23:06
Do Naszego ślubu nieco ponad 4 misiące, ale już od dłuuugiego czasu myślimy nad liturgią. Z czytań (o ile będziemy mogli wybrać ) chcemy na pierwsze fragment z Pieśni nad Pieśniami, Ewangelię chcemy z J 15, 9-12 albo 12-16, a jeśli będzie kolejne czytanie (chcielibyśmy ale po Nas kolejny ślub) to skłaniamy się ku Kolosan... za to mamy peeełną listę pieśni i zastanawiamy się, które wybierzemy wszystko zależne od tego, czy będzie śpiewał organista, czy org+ znajomi z oazy).
Na Wejście któreś z tych:
- Jeśli masz chwile smutne w swym życiu
- Kościół to nie tylko dom
- Jest na świecie miłość
Na ofiarowanie
- Gdzie miłość wzajemna i dobroć
Na komunię którąś z tych:
- Zbliżam sie w pokorze
-Idzie mój Pan,
-Panie, pragnienie ludzkich serc
Na Uwielbienie
- nasz faworyt to Mój Jezu, mój Zbawco piosenka religijna niestety nie liturgiczna, ale jest mi niesamowicie bliska chcielbyśmy ją baaardzo- jako podziękowanie Bogu za nasze życie i za Nasze spotkanie- za siebie nawzajem ... https://www.youtube.com/watch?v=hglb3C3ZplY
-Ty światłośc dnia- ta zaraz po niej
-Nie umiem dziękować Ci Panie
- Radośnie Panu hymn śpiewajmy
Na zakończenie chciałabym baardzo Serce wielkie nam daj
a na Wyjście którąś z tych
- Głoś imię Pana- numer jeden
- oto są Baranki- numer dwa
- Jezus swoją Matkę pozostawił
- Mój Mistrzu, przede mną droga,
- Niechaj z nami będzie Pan
- Liczę na Ciebie Ojcze

No to się rozpisałam, a pewnie jeszcze coś Nam wpadnie do głów
napisał/a: Blanka:) 2014-03-01 09:09
Sarayu napisal(a):Na komunię którąś z tych:
- Zbliżam sie w pokorze
My mieliśmy

Sarayu napisal(a):a na Wyjście którąś z tych
- oto są Baranki- numer dwa
Było u nas