Intercyza

napisał/a: believe1 2010-08-18 15:54
patatenka, ja za dobrze z koja mamą nie żyje także, dlatego to jest zabezpieczenie mojego narzeczonego i kiedyś naszych dzieci. Także warto się zagłębić w ten temat. My na sto procent podpiszemy, na kilka dni czy tygodni przed ślubem...Długo musiałam przekonywać mojego, żeby się zgodził (twierdzi, że tak być nie powinno..)ale dla naszego dobra...
napisał/a: tomasz19700 2010-09-27 08:59
Witam wszystkich .Jestem tu nowy.Zamierzam sie chajtnac.I mysle o tej intercyzie.I nie chodzi mi o majątek bo go nie mam hihihi.Kochamy sie ,ale miłosc to nie wszystko.Dzis jest jutro nie ma.A co jak po latach któreś powie ROZWOD. Wydaje mi sie to dobra rzecz .Po rozwodzie kazdy zostaje przy swoim,a nie zostawia sie faceta bez niczego lub odwrotnie. pozdrawiam
napisał/a: Surija1 2010-09-27 09:18
tomasz19700 napisal(a):A co jak po latach któreś powie ROZWOD.

T ię nie chajtaj, szkoda formalności. Mieszkajcie na kocią lape i bedziesz miał problem z głowy.
napisał/a: tomasz19700 2010-09-27 11:12
jestes pewna ze wychodzac z domu nie potraci cie auto ,choc jestes przygotowana znasz znaki przepisy wiesz co to pasy swiatła . wszystko sie moze zdażyć
napisał/a: Surija1 2010-09-27 13:35
tomasz19700 napisal(a):wszystko sie moze zdażyć

no absolutnie masz rację :) Ale ja akurat, gdyby mi nie wyszło z mezem, to ostatnie o czym bym myslała to "czyje to krzesło"? Niech sobie bierze i sie wypcha, ale jeśli ktoś za bardz się takimi rzeczami przejmuje to niech nie bierze slubu i problem z głowy.
Ja ci nie mówie na zlość, tylko całkiem serio. Jesli uważasz że twoja kobieta się będzie chciała rozwieśc i cie oskubać, to się nie żeń i po sprawie.
napisał/a: dagsam 2014-08-13 21:07
upne temat, z K podjęliśmy decyzje o intercyzie, a raczej jesteśmy lekko zmuszeni do tego przez okoliczności, czy ktoś załatwiał może opisać co jak co potrzeba ile kasy itd?
napisał/a: Valkiria_ 2014-08-14 07:26
A wy jesteście przed ślubem czy po? Jak po, to rozdzielnosc majątkowa. Intercyze się robi przed ślubem. Jeśli to ma być od czasu bieżącego to udać się z mężem/partnerem do notariusza z dowodami osobistymi i aktem małżeństwa jak taki został zawarty. Cała impreza około 400 zł kosztuje.

Gdyby was interesowało z data wcześniejsza to pozew do sądu. Opłata 200 zł. Ale do tego trzeba mieć istotne powody.
napisał/a: dagsam 2014-08-14 10:01
nie, my jesteśmy przed ślubem :) i zależy nam na intercyzie, a nie rozdzielności majątkowej, najpierw myśleliśmy o rozdzielności majątkowej ale w naszej sytuacji odpada ;)
napisał/a: believe1 2014-08-14 15:57
dagsam napisal(a):upne temat, z K podjęliśmy decyzje o intercyzie, a raczej jesteśmy lekko zmuszeni do tego przez okoliczności, czy ktoś załatwiał może opisać co jak co potrzeba ile kasy itd?

idziecie do notariusza z dowodami osobistymi, tam spisuje się intercyzę. Kosztuje to ok. 521,52
napisał/a: lussi_lil 2014-10-02 14:25
Intercyza jest potrzebna. Może nie dal zwykłych szarych ludzi ale dla ludzi, którzy odpowiadają majątkiem i nie chcą narażać drugiej osoby,
napisał/a: mar_garetka 2014-12-21 16:55
Mi się trochę dziwne wydaje spisywać intercyzę, ale może się nie znam.