Firmy komplekowo organizujace śluby i wesela-korzystaliście?

napisał/a: ~gość 2007-03-02 08:22
Witam
I dokładnie tak jest w Polsce.
Zapraszam na moją stronę, tam wszystko jest opisane.
Pomagając na forach dla mnie to też wielka przyjemność.
Nie uzyskuję przez to żadnych profitów,ale kiedy mam wolną chwilkę, zawsze pomagam na tyle ile mogę.
W Łodzi na forum moje porady są bardzo pomocne- wielu pisze do mnie prywatnie. To naprawdę miłe. Teraz jest czas, kiedy mogę poświęcić go na tego rodzaju porady bo w sezonie (sami rozumiecie) jest urwanie głowy.
Zapraszam do zadawania pytań i pozdrawiam
napisał/a: Belay 2007-03-02 13:27
Jarzynko - Ty piszesz o rodzicach. Ja sama załatwiałam tort, a cukiernia zrobiła coś, co zupełnie nie pasowało do mojego zamówienia - jakbym zobaczyła całkiem inny tort. Mogę mieć pretensje do siebie, że wybrałam złą cukiernię lub ewentualnie do cukierni - bo nie zrobiła tego tak, jak sobie życzyłam.

Gdyby firma organizująca moje wesele, dopuściła do czegoś takiego, w życiu bym jej nie zapłaciła - za dużo nerwów mnie to kosztowało.

Swoją drogą - nie mam zaufania do firm organizujących imprezy od początku do końca. Być może dlatego, że najlepiej się czuję, gdy mam wszystko pod kontrolą, wiem co zostało do załatwienia, a co już zostało załatwione. I generalnie mam większy komfort gdy wiem, że sama nad wszystkim panuję.

[ Dodano: 2007-03-02, 13:30 ]
Zorganizowałam swoje wesele w 3 miesiące i było idealnie - poza 2 drobiazgami ode mnie niezależnymi było wspaniale - mogę się więc uznać za dobrą organizatorkę ;)

[ Dodano: 2007-03-02, 13:41 ]
Proponuję popracować nad merytoryczną stroną witryny internetowej oraz poprawić rażące błędy - nie, żebym się czepiała, to moja dobra rada - jako informatyka, użytkownika internetu i marketingowca:

napisal(a):dobieranie wiązanki, obrączek WIĄZANKI, OBRĄCZEK, ZAPROSZEŃ


Powtórzenia są zbędne. Przez nie, ma się wrażenie, że się czyta ciągle to samo.

W wyszczególnianiu usług, najlepiej zachować pewną konsekwencję i jednolitość:

napisal(a):W tej ofercie zajmujemy się wszystkim od samego początku do końca, czyli:

1. SPORZĄDZANIE BUDŻETU
2. SPORZĄDZANIE SCENARIUSZA ŚLUBNEGO I WESELNEGO
3. WYBIERANIE MIEJSCA NA PRZYJĘCIE WESELNE
4. WYBIERANIE FOTOGRAFA I VIDEOFILMOWCA
5. WYBIERANIE DEKORACJI (KOSCIÓŁ, SAMOCHÓD, SALA)
6. WYBIERANIE SALONU MODY ŚLUBNEJ
7. WYBIERANIE FRYZJERA
8. dobieranie wiązanki, obrączek WIĄZANKI, OBRĄCZEK, ZAPROSZEŃ
9. DOBIERANIE OPRAWY MUZYCZNEJ
10. WYBIERANIE CATERINGU LUB NADZORUJEMY GASTRONOMIĘ
11. POMAGANIE W WYBORZE TORTU WESELNEGO
12. POMAGANIE W WYNAJMIE NOCLEGÓW DLA GOŚCI
13. SPORZĄDZANIE I KOORDYNOWANIE LISTY PREZENTÓW ŚLUBNYCH
14. UPORZĄDKOWANIE SALI PO SKOŃCZONEJ UROCZYSTOŚCI
15. udzielamy porad formalno-prawnych
16. koordynacja ślubu i wesela


Jeśli jest: pomaganie, wybieranie i dobieranie to niech też będzie udzielanie, zamiast "udzielamy" albo wybieranie cateringu lub nadzorowanie gastronomii" zamiast "wybieranie cateringu lub nadzorujemy gastronomię".

Witryna jest wizytówką firmy. Zamieszczona w internecie, może pomóc w zdobyciu klientów, ale i zniechęcić ludzi do korzystania z określonej oferty. Ja przywiązuję dużą wagę do tego, w jaki sposób firma się "promuje". Jeśli firma ma estetyczną, profesjonalną stronę - chętnie skorzystam z jej usług, natomiast jeśli strona jest zrobiona byle jak, odnoszę wrażenie, że firma nie jest solidna. Skoro nie przyłożyli się do wykonania witryny, a potraktowali to po macoszemu, to skąd mam mieć pewność, że lepiej się przyłożą do organizacji mojego wesela?

Lepszy od byle jakiej strony, jest jej całkowity brak - słowo.
napisał/a: jarzynka 2007-03-02 18:46
Belay napisal(a):Ja sama załatwiałam tort, a cukiernia zrobiła coś, co zupełnie nie pasowało do mojego zamówienia


Wiem Belay, czytalam:) Ja nerwus jestem straszliwy, pewnie rozkwasilabym tort Pani z cukierni na nosie, chyba bym go nie odebrala.
Co do firm zamujacych sie organizacja...
Moze my nie jestesmy jeszcze gotowi, pewnie naszym corkom firmy beda organizowac wesele :) Ja jednak mysle, ze to szalona frajda (jesli ma sie czas) zalatwiac wszystko samemu, od podszewki.
napisał/a: Belay 2007-03-03 14:53
Ja nie widziałam tortu, aż do północy ;) - cukiernia sama dowiozła go na miejsce, a każdy kto go widział mówił, że jest piękny - no to wierzyłam. Może rzeczywiście był, dla kogoś kto miał inną wizję ;)

Ostatnio widziałam kierownika cukierni w której to załatwiałam miałam ochotę przywalić mu torbą z zakupami ;)
napisał/a: Huczne Wesele 2007-03-26 10:40
witam
Jestem właścicielką firmy kompleksowo organizujacej śluby i wesela na terenie województwa łodzkiego ale również na terenie całego kraju.
Nie chcę tutaj się za bardzo reklamować, bo to nie jest do tego miejsce, ale jeżeli macie jakieś problemy z organizacją, napiszciee do mnie- pomogę.
napisał/a: misslilbee 2008-03-15 13:10
A ja bym chetnie skorzystala z tego typu firmy, glownie ze wzgledu na brak czasu i na nasza nieobecnosc w Polsce...

Jesli ktos ma jakies ciekawe linki, to chetnie skorzystam
napisał/a: ~gość 2008-03-16 20:40
Belay napisal(a):Proponuję popracować nad merytoryczną stroną witryny internetowej oraz poprawić rażące błędy - nie, żebym się czepiała, to moja dobra rada - jako informatyka, użytkownika internetu i marketingowca:

Belay, normalnie czuję w Tobie pokrewną duszę! Mnie też niesamowicie wkurzają takie rzeczy, pomijając literówki (których staram się unikać), mam obsesję na punkcie poprawności językowej i taka firma - bez obrazy - jest u mnie spalona na starcie. Ogólnie jednak (żeby nie było, ze to OT ), jestem za udzieleniem kredytu zaufania takim firmom, jeśli ktoś nie ma czasu lub ochoty (to rzadziej...) na osobiste zajęcie się organizacją ślubu
napisał/a: Inga 2009-08-30 18:47
Dziewczyny a może któraś wynajęła taką firme? Zastanawiam się nad zatrudnieniem specjalistki ale kompletnie nie mam pojęcia jakie są opinie . Narazie moimi faworytami są perfectday i perfectmoment aranżacje są cudowne i choć do niedawna byłam przeciwna ogólnie ślubom to teraz jestem zachwycona
napisał/a: Miya 2009-08-30 19:33
Inga, ja byłam na spotkaniu z paniami z Perfect Moment i jestem zachwycona. Choć ja siedze w organizowaniu swojego ślubu już troche to ich pomysły a przede wszystkim profesjonalizm są nieocenione. Niestety na razie nie stać nas, żeby zatrudnić konsultantów, a bardzo żałuje.
napisał/a: Inga 2009-09-01 23:18
Miya napisal(a):Inga, ja byłam na spotkaniu z paniami z Perfect Moment i jestem zachwycona. Choć ja siedze w organizowaniu swojego ślubu już troche to ich pomysły a przede wszystkim profesjonalizm są nieocenione. Niestety na razie nie stać nas, żeby zatrudnić konsultantów, a bardzo żałuje.



A jaką kwotą Cię uraczyli? Pytam tak orientacyjnie żeby nie zgubić szczęki jak mi rzuci jakąś liczbą :D
napisał/a: MałaAgacia 2009-09-05 16:27
Inga napisal(a):A jaką kwotą Cię uraczyli? Pytam tak orientacyjnie żeby nie zgubić szczęki jak mi rzuci jakąś liczbą

Jeśli mnie pamięć nie myli, to za pakiet pomocy jaki my wybraliśmy chcieli ok. 5000. Zaznaczyłam w formularzu pomoc raczej podstawową, nie jakieś bieganie po salonach i pomoc w wyborze sukni czy bukietu.

Ja z kontaktu mailowego z PM nie byłam zadowolona. Zamiast udzielić odpowiedzi na moje pytanie - o ślub cywilny plenerowy - wysłali mi formularz Po jakiś 2 tygodniach odezwała się do mnie Pani z idiotyczną jak dla mnie odpowiedzią. Mniej więcej taką, że do tego ślubu trzeba mieć znajomości, jeden z ich klientów taki slub miał, ale znał burmistrza. druga część listu była poświęcona ślubowi - jak ja to nazywam "ścimnianemu" miał być odgrywany przez aktora, w tajemnicy przed goścmi. Nie wiem dlaczego, ale w moim przypadku PM postanowiła zataić swój profesjonalizm.
napisał/a: loocy1 2009-09-12 18:31
Polecam firmę [Mod: reklama usunięta]. Mają świetne nowatorskie pomysły, współpracują z rewelacyjnymi podwykonawcami i mogą zorganizować wesele jak z bajki :) a prowizje jakie pobierają nie są jakoś strasznie wygórowane.
Ostatnio zdaje się zorganizowali coś takiego jak warsztaty ślubne z naukami przedmałżeńskimi w spa w Krakowie