Firmy komplekowo organizujace śluby i wesela-korzystaliście?

napisał/a: samsam 2007-01-16 16:25
U nas jeszcze jest to mało rozpowzechnione. Może w większych miastach, jak Warszawa, Kraków, takie firmy mają trochę pracy, natomiast w małych miasteczkach chyba nie ma szans na rozwój.
Ale myślę, że to kwestia czasu. Już niedługo stanie się to bardzo popularne.

Jakieś roku temu chciałam właśnie założyć taką firmę zajmującą się kompleksową obsługą imprez. Niestey skończyło się to tylko na planach. Choc może jeszcze kiedyś, kto wie.
Ale jak najbardziej ja jestem za tym, aby firmy tego typu rozwinęły się w naszym kraju.
napisał/a: AdamsBand 2007-01-17 19:18
witam wszystkich.
Akurat zajmuje sie weselami...a dokładniej mówiąc gram na weselach.
Patrze na temat pod nieco innym kontem....
Wydaje mi sie , ze sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niz mogło by sie wydawać.
Nie uogólniał bym,ale tak na prawdę to zespół muzyczny czy tez kamerzysta mogą wiecej poradzić....
To ludzie którzy niejedno widzieli i z niejednym juz współpracowali.
Firma organizujaca wszystko oczywiście tez może wiedzieć co robi..... ale pamietaj,ze ty na tym rynku jesteś nowa i dopiero sie rozglądasz..... może najlepiej pomoże ci ktoś kto tak na prawdę nie ma w tym żadnego interesu???
napisał/a: samsam 2007-01-17 19:44
Myślę, że takie firmy, aby przetrwały, muszą się charakteryzować profesjonalizmem. Dlatego tez, gdyby to ja iała prowadzić taką firmę, to z pewnością pokusiłabym się o kilka wywiadów z kamerzystami, orkiestrą itp.
napisał/a: Angelika1 2007-02-02 12:44
DokladnieAnetka , atka83 i fiona83 - to sama przyjemność. Widzę po nas, jak kazda załatwiona sprawa dodaje nam skrzydeł.
napisał/a: Klusia 2007-02-03 12:42
Też uważam, że sprawy ślubne powinno załatwiać się samodzielnie, to największa frajda, mnóstwo przyjemności plus dodatkowa dawka escytaci i optymizmu jak coś uda się załatwić po naszej myśli :)
napisał/a: Angelika1 2007-02-05 15:17
Kluszeczka dokladnie tak.
napisał/a: Huczne Wesele 2007-03-01 14:52
Witajcie.
Jestem właścicielką firmy, która organizuje i koordynuje śluby i przyjęcia weselne.

Chciałam powiedzieć, że zwłaszcza na rynku w wojwództwie łodzkim brakuje tego rodzaju firm, ale myślę, że dzieje się to dlatego, iż ludzie nie potrafią jeszcze przeliczaćswojego czasu na pieniadze.
Czas, który przeznaczają na szukanie ofert, wydzwanianie, wyjazdy do sal, zespołow muzycznych i innych tego typu podwykonawców mogli by przeznaczyć na to aby zrelaksować sie i myślec zupełnie o czyms innym.

W Warszawie, Krakowie takich firm jest mnóstwo i z tego co wiem działaja bardzo dobrze- nie narzekając na brak klientów.

Na forach zauwarzyłam( a wypowiadam się jako konsulant na wielu forach i serwisach),że zdanie na temat takich firm nie jest pochlebne.
Zdaję sobię sprawę, że ci ktorzy korzystaja z forum -wesela organizuja na własna rękę to normalne

Faktem jest, że tego rodzaje usługi nie są za darmo i z reguły korzystają z nich te osoby, które nie mają czasu, są za granica Polski albo poprostu chcą też się pochwalić, że ich uroczystość zorganizwoała firma konsultingowa.

Każdy ma swój własny powód dlaczego chciałby skorzystac albo dlaczego nigdy nie zapłaciłby za takie usługi. To jest właśnie wolny rynek.

Pozdrawiam gorąco.
napisał/a: Belay 2007-03-01 18:51
To może Pani jako konsultant popracuje najpierw nad ortografią? Bo źle świadczą o firmach reprezentanci, którzy mają problemy z językiem polskim. Ja przynajmniej z usług takiego konsultanta bym nie skorzystała.

A swoją drogą - nie wiem czemu ten post ma służyć. Nie widzę w nim przesłanek do dalszej dyskusji, zwłaszcza, że taki temat już pojawił się swego czasu na forum.
napisał/a: jarzynka 2007-03-01 19:55
Ja szukalam takiej firmy w okolicach Slaska, chcialam, zeby ktos sie wszystkim zajal i zeby nikt nie musial sie o nic martwic (szczegolnie rodzice, ktorzy sa na miejscu), niestety nic sensownego nie znalazlam :(
Fajnie wszystko zalatwiac od podszewki, jesli ma sie na to czas i jest sie na miejscu, nasze zdalne zalatwianie wesela jest mocno utrudnione :/
Mialam jedna obawe co do konsultantow slubnych, co w sytuacji, jesli nasze gusta calkowicie sie rozmijaja?!? Nie wiem czy sa firmy, ktore sa w stanie kazdemu "dogodzic" :) Przeciez kazdy z nas ma inne wymagania, gust, oczekiwania.....
napisał/a: ~gość 2007-03-01 20:15
Witam
Dziwię się troszeczkę, że uważasz (belay),że gdy ktoś zrobi błąd ortograficzny czy innego rodzaju błąd interpunkcyjny jest od razu skreślony i zarzuca mu się niekompetencję.
Prosze spojrzeć na artykuły renomowanych firm prawniczych czy nawet artykułów w prasie.
Każdemu zdarzyć się może tego rodzaju błędy.

A co do postu jarzynki- nie spotkałam się w mojej pracy ani wśród znajomych firm z tej branży, gdy konsulant ślubny prowadziłby prace niezgodne z gustami klienta.
Zawsze podczas pierwszego spotkania( a jest ono bezpłatne) ustalane są priorytety i wymagania klienta co do formy uroczystości i całej organizacji. Dopiero po całej prezentacji decyduje się klient czy chciałby skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego.
Proszę więcej zaufania, chociaż zdaje sobie sprawę, iż tego rodzaju działalność powoli wchodzi na rynek Polski i nie ma z tym obycia.
Mam nadzieję, że powoli to zaczyna się zmieniać.
Pozdrawiam
napisał/a: bambolinka1 2007-03-01 20:49
Uwazam, ze firmy organizujace kompleksowo sluby i wesela, to jest na prawde badzo fajna sprawa dla ludzi bardzo, ale to bardzo zapracowanych, dla ktorych czas to pieniadz. Dla mnie takie szperanie po necie i wyszukiwanie roznych informacji, to jest ogromna frajda a nie stracony czas. Poza tym, jakos sie tak zblizam duchowo do tego wspanialego dnia. Chyba wszystkie forumowiczki przyznaja mi racje, ze tego typu fora, to jest na prawde GENIALNA sprawa. Mimo ze tak jak jarzynka znajduje sie na innym kontynecie, to dzieki internetowi wszysko staje sie latwiejsze i rzeczy niemozliwe przestaja istniec. Nie powiem, ze rodzice mi troche pomagaja, bo jak juz na cos sie zdecyduje, to wtedy ich wysylam zeby zrobili nam rezerwacje i wplacili zaliczke. Nie powiem, zeby to bylo dla nich meczace.

Poza tym, chocby nie wiem jak sie firma starala to i tak pozostana sprawy, ktorych firma nie nie jest w stanie zalatwic za mlodych:
nauki przedmalrzenskie,
protokol,
spowiedz
wybor i zakup sukni (to tez zajmuje duzo czasu, a jakos nie wyobrazam sobie, zeby
ktos za mnie dokonal wyboru)
zakup garnituru
napisał/a: jarzynka 2007-03-01 20:58
Jestem przekonana, ze bedzie sie zmieniac, teraz jednak wiekszosc par mlodych stara sie zalatwic wszystko na wlasna reke, zeby koszty byly najnizsze, nie kazdy moze sobie pozwolic na wynajecie konsultanta.
To jest bardzo mlody rynek, ja chociaz chcialam sie zdecydowac na taki rodzaj uslugi, nie mialam do konca przekonania, nie potrafilam znalezc profesjonalnej firmy na Slasku :/ balam sie jak to wszystko bedzie przebiegac. Szukalam par, ktore z takich uslug korzystaly, niestety nic nie udalo mi sie znalezc.

Huczne Wesele napisal(a):Proszę więcej zaufania,


ojjjj z tym ciezko.... To jedna z wazniejszych uroczystosci w zyciu, jest to duze wyzwanie powierzyc cala organizacje, komus kto nie wie co lubimy, co nam sie podoba itp... Ja nawet rodzicom nie zlecilabym zakupu tortu czy kwiatow, bo balabym sie ze mocno "przestrzela" :D
Nie wiem jak to wyglada w Polsce, czym dokladnie zajmuja sie takie firmy, jaki jest ich zakres dzialalnosci. Czy dobieraja zespol, kwiaty, tort itp?
My korzystalismy z "kompleksowej" uroczystosci w USA, jedyne co musielismy zrobic to wsiasc do limuzyny :) wszystko bylo zamkniete na ostatni guzik, kwiaty, fotograf, kamerzysta, urzednik, szampan itp....