Dylemat ślubny

napisał/a: MiniMajka 2015-01-13 18:13
Witam

Z partnerem planujemy ślub za ok półtora roku tj. wakacje 2016. ♥
Co prawda jest jeszcze sporo czasu ale wiem że są sprawy które trzeba dużo wcześniej zacząć załatwiać.
A mianowicie moim głównym problemem jest sala, gdyż On pochodzi z Krakowa ja z Poznania gdzie obecnie mieszkamy.
Wesele planujemy na ok 60 osób jeszcze nie zdecydowaliśmy w którym z tych miast się ono odbędzie.
Z jednej strony wszyscy mówią że powinno się odbyć w mieście panny młodej, było by to łatwiejsze organizować je "na miejscu".
Znów z drugiej strony dziadkowie partnera nie są w stanie odbyć tak długiej podróży a zależy mu aby byli.
Waszym zdaniem gdzie lepiej aby zorganizować tą imprezę ?
Kolejny problem to nie oszukujmy się finanse póki co tylko ja pracuje za minimalną krajową na pewno rodzice nam pomogą ale musimy liczyć się ze niezależnie od miasta połowa gości będzie przyjezdna więc będziemy musieli zapewnić im jakiś nocleg po imprezie a to dodatkowe koszty. Więc kolejne pytanie czy macie pomysł miejsca gdzie może odbyć się wesele i gdzie moglibyśmy przenocować gości?

Z góry dziękuje za pomoc
MainiMajka
napisał/a: Valkiria_ 2015-01-13 18:53
Wydaje mi się, że jeśli o koszty idzie to taniej będzie w Poznaniu... Za Poznaniem stoi tez fakt, że obydwoje tam mieszkacie.
Wesele na 60 osób nie jest duże (sama takie miałam), pytanie należy sobie postawić skąd będzie więcej gości i to takich którzy nie dadzą rady dojechać do danego miasta.

Niestety wesela nie da się zrobić w sposób taki, że wszystkim będzie dobrze i wszystkim będzie odpowiadało. A jak zaczniecie wychodzić z siebie i stawać obok żeby każdego gościa zadowolić to najmniej zadowoleni wyjdziecie z tego wy.

Dziadki jak dadzą radę się zjawić w Krk na weselu to do Poznania też dociagna. To nie Karaiby. Ani nie Nowa Zelandia.
napisał/a: MiniMajka 2015-01-13 18:55
i z Krakowa i z poznana będzie +- po 30 osób
napisał/a: francuz1010 2015-02-17 15:17
Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie wesela w miejscu gdzie oboje mieszkacie. Natomiast goście z Krakowa mogą dojechać autokarem, ale trzeba zadbać o hotel dla nich bo 30 osób to dużo.
napisał/a: Wielka_Radosc 2015-02-17 17:38
MiniMajka napisal(a):Witam

Z partnerem planujemy ślub za ok półtora roku tj. wakacje 2016. ♥
Co prawda jest jeszcze sporo czasu ale wiem że są sprawy które trzeba dużo wcześniej zacząć załatwiać.
A mianowicie moim głównym problemem jest sala, gdyż On pochodzi z Krakowa ja z Poznania gdzie obecnie mieszkamy.
Wesele planujemy na ok 60 osób jeszcze nie zdecydowaliśmy w którym z tych miast się ono odbędzie.
Z jednej strony wszyscy mówią że powinno się odbyć w mieście panny młodej, było by to łatwiejsze organizować je "na miejscu".
Znów z drugiej strony dziadkowie partnera nie są w stanie odbyć tak długiej podróży a zależy mu aby byli.
Waszym zdaniem gdzie lepiej aby zorganizować tą imprezę ?
Kolejny problem to nie oszukujmy się finanse póki co tylko ja pracuje za minimalną krajową na pewno rodzice nam pomogą ale musimy liczyć się ze niezależnie od miasta połowa gości będzie przyjezdna więc będziemy musieli zapewnić im jakiś nocleg po imprezie a to dodatkowe koszty. Więc kolejne pytanie czy macie pomysł miejsca gdzie może odbyć się wesele i gdzie moglibyśmy przenocować gości?

Z góry dziękuje za pomoc
MainiMajka


MainiMajka, głowa do góry. Wszystko jest do zrobienia.
Mieszkacie w Poznaniu, ale skoro dziadków macie z Krakowa, to nie warto narażać starszych ludzi na tak daleką podróż. Będą Wam za to wdzięczni.
Jeśli jesteście teraz w Poznaniu, to nie ma przeszkód, by skutecznie koordynować przygotowania weselne zaplanowane w Krakowie. Od czego internet i konsultanci? A poza tym, Kraków słynie z pięknych kościołów, na dodatek ślub i wesele w innym miejscu niż miejsce zamieszkania będzie okazją do fajnej wycieczki dla Was, stanie się czymś niecodziennym i zapadnie na dłużej w pamięci.