Ile i jakie napoje

napisał/a: Joanna_21 2010-04-18 23:04
Zakładam temat, bo jeszcze takiego nie ma, a jak tutaj, to ktoś kiedyś skorzysta, bo w sekcie czasem ciężko się czegoś dokopać.

Znalazłam taki przelicznik ślubny alkoholi i napojów
http://wesele.plock.pl/wesele-8.html
Wg niego na 85 osób + 5 dzieci powinniśmy mieć

54l "coli"
18l "sprite"
18l "fanty"
63l soku pomarańczowego
27l pozostałych smaków soków
54l wody niegazowanej
36l wody gazowanej


[ Dodano: 2010-04-18, 23:07 ]
KarolciaK napisal(a):Joanna_21, ciezko mi powiedziec czy dobrze Ci przeliczylo te napoje bo ilosci wyszly ogromne ja zobacze ile mi wyjdzie


Wiesz co to wychodzi ok 3l na głowę w sumie nie wiem czy to jest tak dużo. Ja czasem zapijam kieliszek wódki połową albo 3/4 objętości szklanki. 3l to 12 szklanek w sumie to wręcz mało mi się wydaje jak na cało nocną imprezę + poprawiny
napisał/a: KarolciaK 2010-04-18 23:13
Joanna_21, no ja jeszcze w sekcie zdarzylam odpowiedziec.mi tez takie ilosci wyszly,jak sie patrzy na te litry,to duzo wyglada,ale tak jak piszesz, ja tez zapijal kielicha duza iloscia soku,a jeszcze duzo sie pewnie powylewa
napisał/a: duszek1 2010-04-19 08:24
Mi wychodzi jeszcze więcej, i jak dla mnie jest trochę chyba za dużo tej wody, tyle samo co coli
Nie pasuje mi to za diabła bo wiadomo, że coli idzie zdecydowanie więcej do zapijania i picia niż wody niegazowanej...
napisał/a: madzik27 2010-04-19 08:28
ja liczyłam 3 l. na osobę 1,5 l gazowanych i 1,5 l niegazowanych napoji.
coli faktycznie bierzesz więcej ale myślę że soki możesz rozłożyć po równo pomatrańcz jabłko grejfrut wieloowowocowy
łączna ilość litrów masz dobrą bo dodałam i podzieliłam przez ilość Twoich osób
napisał/a: ~gość 2010-04-19 08:34
My mamy kawe i herbate bez ograniczen a npoje cola woda po 3l na osobe. Plus soki. Mysle ze na kwiecien to powinno Asia wystarczyc, choc jak dla mnie to kosmiczne ilosci... Ale ja nie sumowalam swoich wiec nie wiem
napisał/a: Lenka111 2010-04-19 08:58
Ja tam właśnie słyszałam, że ok 3 litrów na osobę - napojów i soków. Jeszcze przecież jest kawa, herbata czy jakiś tam barszczyk. Myślę, że to jest wystarczająco.
napisał/a: Linijkaaa 2010-04-19 09:47
Joanna_21, szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia ile tego schodzi Goście są różni, jedni piją miej inni więcej. Wyszło ci 3 litry na osobę i myślę, że z poprawinami to jest ok.

Ja się sama zastanawiam ile kupić coli Soki i wodę zapewnia sala (bez ograniczeń), ale wiadomo, że niektórzy lubią też coś słodkiego gazowanego.
Jak myślicie - wystarczy dodatkowo 1,5 litra na osobę ? (1 dzień wesel)
napisał/a: mnpszmer 2010-04-19 10:04
Joanna_21, myslisz, ze sok pomaranczowy najbardziej pojdzie z wszystkich sokow?
Linijkaaa, na pewno wystarczy
madzik2 napisal(a):soki możesz rozłożyć po równo pomatrańcz jabłko grejfrut wieloowowocowy

tez tak mi sie wydaje
napisał/a: ~gość 2010-04-19 10:05
chyba nawet za duzo liczysz jak na jeden dzień....
napisał/a: KarolciaK 2010-04-19 10:56
Linijkaaa napisal(a):Jak myślicie - wystarczy dodatkowo 1,5 litra na osobę ? (1 dzień wesel)

napewno starczy,nawet za duzo pewnie bedzie
Joanna_21 napisal(a):63l soku pomarańczowego
27l pozostałych smaków soków

ja bym wziela z kazdego smaku taka sama ilosc,bo nie jestem pewna czy ludzie az tak lubia sok pomaranczowy,ja wole multiwitamine,albo ice tea
napisał/a: margaret3 2010-04-19 10:59
My będziemy liczyć 3l/os na jeden dzień, wesele w lipcu. Nie martwię się czy nie za dużo bo jak zostanie to to się wypije.

[ Dodano: 2010-04-19, 11:03 ]
KarolciaK napisal(a):nie jestem pewna czy ludzie az tak lubia sok pomaranczowy,ja wole multiwitamine,albo ice tea

A ja wolę pożeczkowy Też będziemy brali soków po równo
napisał/a: Natalia23 2010-04-19 13:57
hmm my sami nie wiemy ile policzyc:/ a nie za duzo bedzie 3 l na osobe??my tak liczylismy 2 plus kawa i herbata...slub we wrzesniu to chyba nie powinni tyle pic:/ no i dodam ze oprocz wodki bedzie piwo wino i whisky.....jak myslicie ile wtedy???