Przepisy na niskokaloryczne pyszności

napisał/a: hermina2 2009-07-14 10:11

Temat i FORUM i dział Porady eksperta Pharma Nord został zamknięty.

Na podstawie pytań użytkowników powstał ebook: "Jak być szczupłym i zdrowym" do pobrania tutaj
http://www.mediafire.com/download.php?gnjmiy3tzdz
[/color:28e72b879d]

Znacie przepisy na dobrą, niskokaloryczną sałatkę, czy deser? A może jakieś pomysły na dietetyczny obiad lub kolację?
Stwórzmy dietetyczne, a zarazem smaczne menu:)
napisał/a: ~gość 2009-07-16 10:55
Ja polecam przepis na dietetyczne ciasto:)

Składniki:

- 1 jogurt naturalny
- 2 szklanki cukru
- 3 szklanki mąki
- 4 jajka
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 łyżeczki cukru waniliowego
- 2 jabłka
- sok z 1 cytryny

Wymieszać jajka z cukrem, dodać do nich mąkę, jogurt oraz cukier waniliowy. Następnie zetrzeć jabłka i wymieszać je z wcześniej przygotowaną masą. Całość przełóżyć do okrągłej foremki i piec przez 45 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni.
napisał/a: po-kryjomu 2009-07-17 14:17
nina napisal(a):przepis na dietetyczne ciasto:)
czy ja wiem, czy to dietetyczne... 2 szklanki cukru, 3 szklanki mąki
napisał/a: małaa_ika 2009-07-25 19:59
Jedną z moich ulubionych, letnich sałatek jest sałatka arbuzowa.
A oto przepis - taki na oko bo innego nie mam

ok 1/2 średniego arbuza
ok 100g sera feta
kilkanaście czarnych marynowanych oliwek (drelowane)
1 lub 2 (zależy od wielkości) czerwone cebule
garść kolendry (jeśli ktoś nie lubi lub nie ma może być pęczek zielonej pietruszki)
sok z 1 cytryny.

Arbuza i ser pokroić w kostkę wielkości ok 2-4 cm, cebulę w piórka, kolendrę, lub natkę pietruszki posiekać (nie za drobno). Wszystko wymieszać, dodać oliwki i polać świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny. Wymieszać,
PYCHA!!!!!!!!
napisał/a: Kamaa_m 2009-07-26 23:42
Ja nieraz na kolacje robie sobie koktajle :P używam do tego blendera, miksuje przeróżne owoce, jakie tylko mam pod ręką :P Do tego dodaje mleka lub jogurty pitne, ewentualnie można posłodzić (ja nie słodze) Np. ostatni mój zrobiony koktajl: jagody + 2 banany + pare wiśni bez pestek + 2 plastry ananasa + szklanka mleka. Palce lizać ):)
napisał/a: ~gość 2009-08-13 21:57
pyszne, tylko, że banany są jak bomba kaloryczna
napisał/a: ~gość 2009-08-18 23:45
ja proponuje salatke grecka ;pol salaty lodowej pomidor ogorek,oliwi,cebula czerwona,ser feta troche pieprzu i soli smacznego
napisał/a: Ekspert 2009-08-24 10:24
Dietetyczne przepisy znajdziecie również w ebooku "Jak być szczupłym i zdrowym", który powstał dzięki mojej współpracy z internautami. To właśnie oni podali w nim przepisy na swoje ulubione niskokaloryczne dania.
Zapraszam do lektury:
http://www.scribd.com/doc/18681645/Jak-Byc-Szczuplym-i-Zdrowym-eBook