Odchudzanie, suplementy diety, zdrowe odżywianie

napisał/a: ~gość 2009-07-11 17:04
Mam problem żeby schudnąć. Mam 19 lat i ważę 65 kg. Próbowałam już wszystkiego chodziłam na fitness, siłownię, biegałam w domu i robiłam brzuszki. Jem bardzo mało ale 4 razy dziennie. Proszę o pomoc.
napisał/a: ~gość 2009-07-11 17:24
chciałabym się dowiedzieć czy pomógł by mi jakiś suplement diety? próbowałam już therm line i nic mi to nie dało.
napisał/a: ~gość 2009-07-11 17:33
Napisała Pani, że ALLi moga stosować ludzie którzy mają fundusze na ten środek. Ja go znalazłam za 46 zł, chyba że mówimy o innym środku?
napisał/a: ~gość 2009-07-12 18:10
Czytam i czytam te wszystkie posty i wiekszosc z tych wiadomosci juz znam,tylko dlaczego tak trudno jest to wszystko polaczyc i zastosowac? walcze ze soba odkad pamietam stosowalam m.in diete 1000 kcal,diete rozdzielna,potem najrpostsza czyli m.ż. ale niz nie przynosilo skutku poza kolejnymi dodatkowymi kg,okropnym bolem stawow i nowa frustracja potem rzucilam sie na gleboka wode stosowalam meridie na wlasna reke,szlo dobrze schudlam 9 kg w 2 m-ce ale potem cisnienie skoczylo w gore, bo nie pomyslalam i zamieszalam z emka leki na przeziebienie wiec odstawilam,a kg powrocily potem znow probowalam ale czulam sie tak kiepsko ze odstwilam...jestem cora bardziej zalamana ,brak mi silnej woli i pienidzy na regularne wizyty u dietetyka...jestem juz prawie na dnie w wieku 23 lat mam juz BMI 29...czy mogla by pani podac jakis przykladowy jadlospis albo cos?moze jakas rade?bede wdzieczna za odpowiedz
napisał/a: szprycha1 2009-07-12 21:06
Magda napisal(a):Napisała Pani, że ALLi moga stosować ludzie którzy mają fundusze na ten środek. Ja go znalazłam za 46 zł, chyba że mówimy o innym środku?


To nie wiem jakie znalazlas bo 42 kapsulki kosztuje 95 zl a 84 kapsulki 150zl to w zaokragleniu.
napisał/a: ~gość 2009-07-13 09:46
pani ewo mam problem żeby zgubić zbędne kilogramy. Mam 20 lat 173 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym zżucić 5 kg, ale nie stety brzuszków oraz innych ćwiczeń obciążających kręgosłup nie mogę robić bo mam z nim problemy. Mam również problemy z kolanem więc bieganie jazda na rowerze nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc. Może jakiś sumplement by mi w tym pomógł jak tak to jaki?
napisał/a: Ekspert 2009-07-13 10:27
szprycha napisal(a):
Ekspert napisal(a):Nie można odmówić mu skuteczności ponieważ jest to LEK (a nie suplement diety)


Wiec wystarczy dieta i te tabletki a tak szczerze to pierwszy raz slysze ze jakies tabletki na odchudzanie sa LEKIEM a nie suplementem czy tak samo dziala Meridia jezeli dobrze pamietam nazwe?


Jest kilka preparatów które są przeznaczone do LECZENIA OTYŁOŚCI (bo otyłość jest chorobą) i nie nazywa się ich "na odchudzanie". Zarówno ALLI jak i MERIDIA (czy też Zelixa, Lidaxa ect.) są LEKAMI, wszystkie (łacznie z ALLI które występowało wcześniej pod nazwą XENICAL, a teraz jako ALLI jest również w wersji NA RECEPTĘ) są lekami RX czyli na receptę, ALLI (substancja aktywna - orlistat) działa na blokowanie trawienia tłuszczu, Meridia (zelixa, lidaxa - ta sama subst. aktywna - sibutramina) działają ZUPEŁNIE INACZEJ. Blokuja one ośrodek głodu, sprawiając że nie ma się apetytu. Są to LEKI do stosowania z dietą opd opieką lekarza. Tak samo jest z ALLI - jest to LEK. I powtórze - STOSUJE SIĘ GO W LECZENIU OTYŁOŚCI a nie przed "sezonem bikini" kiedy chce się zrzucić 5 kg.

Proszę nie mylić suplementów w lekami - bo suplementy wspomagają własną terapię odchudzającą a leki (jak sama nazwa mówi) LECZĄ.
napisał/a: Ekspert 2009-07-13 10:33
Magda napisal(a):Napisała Pani, że ALLi moga stosować ludzie którzy mają fundusze na ten środek. Ja go znalazłam za 46 zł, chyba że mówimy o innym środku?


Średnia cena w aptece (nie internetowej) to ok 170zł na 4 tygodnie.
napisał/a: Ekspert 2009-07-13 10:34
Sisi napisal(a):Czytam i czytam te wszystkie posty i wiekszosc z tych wiadomosci juz znam,tylko dlaczego tak trudno jest to wszystko polaczyc i zastosowac? walcze ze soba odkad pamietam stosowalam m.in diete 1000 kcal,diete rozdzielna,potem najrpostsza czyli m.ż. ale niz nie przynosilo skutku poza kolejnymi dodatkowymi kg,okropnym bolem stawow i nowa frustracja potem rzucilam sie na gleboka wode stosowalam meridie na wlasna reke,szlo dobrze schudlam 9 kg w 2 m-ce ale potem cisnienie skoczylo w gore, bo nie pomyslalam i zamieszalam z emka leki na przeziebienie wiec odstawilam,a kg powrocily potem znow probowalam ale czulam sie tak kiepsko ze odstwilam...jestem cora bardziej zalamana ,brak mi silnej woli i pienidzy na regularne wizyty u dietetyka...jestem juz prawie na dnie w wieku 23 lat mam juz BMI 29...czy mogla by pani podac jakis przykladowy jadlospis albo cos?moze jakas rade?bede wdzieczna za odpowiedz


Bardzo proszę o kontakt na mail: dietetyk@pharmanord.pl
napisał/a: Ekspert 2009-07-13 10:38
ania napisal(a):pani ewo mam problem żeby zgubić zbędne kilogramy. Mam 20 lat 173 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym zżucić 5 kg, ale nie stety brzuszków oraz innych ćwiczeń obciążających kręgosłup nie mogę robić bo mam z nim problemy. Mam również problemy z kolanem więc bieganie jazda na rowerze nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc. Może jakiś sumplement by mi w tym pomógł jak tak to jaki?


Droga Aniu...
Mając 173cm i ważąc 60 kg nie można sobie wymarzyć lepszej sytuacji. Twoje BMI to 20 a więc dość niskie. Jeśli schudniesz jeszcze 5kg osiągniesz BMI ok 18,4 co juz będzie stanowczo za nisko. Jeśli jestes niezadowolona ze swojej figury moge polecić jedynie ćwiczenia modelujące wybrane partie ciała ale w żadnym wypadku odchudzanie dietami czy tabletkami!!!

Nie mogę polecić konkretnych ćwiczeń ponieważ nie jestem trenerem, ale na pewno nawet przy chorym kolanie i kręgosłupie można wykonywać niektóre ćwiczenia - np. basen - odciąża stawy i ćwiczy wszystkie grupy mięśni
napisał/a: Ekspert 2009-07-13 10:45
Gość2709 napisal(a):Mam problem żeby schudnąć. Mam 19 lat i ważę 65 kg. Próbowałam już wszystkiego chodziłam na fitness, siłownię, biegałam w domu i robiłam brzuszki. Jem bardzo mało ale 4 razy dziennie. Proszę o pomoc.


Szczerze i z ręką na sercu - ćwiczenia i dieta???
Jeśli to nie działa to zanim poleciłabym suplementy, doradzam badania hormonów tarczycy...
Może również Pani przesłać do Mnie na mail dietetyk@pharmanord.pl swój tygodniowy spis - co i w jakich ilościach Pani jadła - kto wie, może "diabeł tkwi w szczegółach"?

Ps. jeśli sie dużo ćwiczy waga może nie drgnąć ponieważ przerabiamy tkankę tłuszczowa na mięśnie, jednakże powinno byc widać po sylwetce że jest smuklejsza...
napisał/a: ~gość 2009-07-14 15:35
Pani Ewo, jak zwalczać zgagę i jej zapobiegać?