dieta

napisał/a: karolina1209 2009-07-06 20:31

Temat i FORUM i dział Porady eksperta Pharma Nord został zamknięty.

Na podstawie pytań użytkowników powstał ebook: "Jak być szczupłym i zdrowym" do pobrania tutaj
http://www.filefactory.com/file/a1ae526/n/18681645-Jak-Byc-Szczuplym-i-Zdrowym-eBook_pdf
[/color:d3a7d5c28d]

dzien dobry mam pytanie ile ok. kg przytyje na tej diecie w tygodniu
sniadanie-płatki na mleku 3 grzanki
2 sniad.-3 grzanki
obiad-2 zupy dużo drugiego
przekąska cipsy i frytki
podwieczorek-kakao i dwie grzanki
kolacja-płatki;)
napisał/a: hermina2 2009-07-07 10:20
Sama jestem ciekawa opinii Pani Ewy na temat Twojej diety.

Mam propozycję - niech ten wątek będzie dla tych, którzy chcą by specjalista ocenił ich dietę.

Karolina - w wątku obok już padło pytanie o przytycie. Przekleję odpowiedź Pani Ewy - mam nadzieję, że się przyda:
Przytyć jest trudniej niż schudnąć :/ niestety
W przypadku odchudzania po prostu ograniczamy dietę i ćwiczymy a u osób bardzo szczupłych często samo zwiększenie spożycia jedzonka nie wystarczy.
Zasady są podobne - regularne posiłki (lecz nie co 3-4 a co 2-3 godziny), urozmaicenie, potrawy powinny byc w temperaturze ok.30-40 stopni ponieważ jedzenie np. lodów i picie bardzo zimnych napojów powoduje to że organizm sam musi je "ogrzać" i zużywa do tego energię, którą w tym przypadku chcemy zaoszczędzić.
Osoby chcące przytyć powinny poddać się badaniu BIA (bioimpedancja elektryczna - dostępna w dużych placówkach medycznych np. Warszawski Instytut Żywności i Żywienia lub w prywatnych klinikach) aby dokładnie określić swój poziom przemiany materii i do tego dopiero układać nalezy dietę. Dobrze jest również zbadać poziomy hormonów tarczycy.
napisał/a: ~gość 2009-07-12 23:55
mam 20 lat mam 158 cm wzrostu i waże 45 kg jak moge przytyć aby wazyć 55 kg.. ?? ;> POMOCY !