Smoleńsk 10.04.2010r.- czy dowiemy się kiedyś prawdy?

napisał/a: Nadiya1 2011-01-22 21:06
napisal(a):właśnie natknęłam się na artykuł, w którym mowa o zadośćuczynieniu dla rodzin, ugodowo po 250 tyś. zł super
nikt nie neguje ich tragedii, ale nie przesadzajmy, dożywotnie renty, tak wysokie zadośćuczynienie... a rodziny ofiar wypadków "szaraków" nie mogą liczyć nawet na śmiesznej wysokości renty

No tutaj popieram. Weźmy pod uwagę ten wypadek u nas co zginęło 18 osób. Dostali od gminy około 2,5 tys., od kogoś tam jeszcze 2,5 tys., z PCK też jakieś tam kwoty no ale to marne grosze w porównaniu z tym co dostali, wprost mówiąc, bogaci ludzie (nie licząc rodzin pilotów i stewardess). A ci od nas "szaraki"? Ponoć nawet dzieci jednak po nich renty nie dostaną (biorę pod uwagę narzeczoną kierowcy), a co innego im obiecano . No ale nie o tym mowa.
napisał/a: ~gość 2011-01-22 22:03
Emma88 napisal(a):oczywiście, że dobrze by było dla rodzin jakby rozwiązali tą sprawę

Emma Ciebie też powinno to interesować żeby każdą katastrofę badać namiętnie i rzetelnie, żeby w przyszłości nie doszło do takiej tragedii, szczególnie jeżeli ty jesteś na pokładzie
A na mnie się ludzie rzucają jak piszę że nie znoszę swojego kraju i ludzi, że zero patriotyzmu pokazuję aż wstyd a tu ginie elita(jaka by nie była) i słyszę "zwisa mi to", "dobrze by było dla rodzin", a i jeszcze "mam to w d*pie". (zacytowałam Cię Emma bo mi pewne sytuacje przypomniałaś, pisze teraz jako ogół - nie do Ciebie żeby nie było później nieporozumień ;) ).
A to że w telewizji głupoty gadają( misiaq podała jeden z biliona wpadek) no niestety tylko pokazuje jak na niskim poziomie mamy dziennikarzy(mi wiadomości kojarzą się z reality show). Już od dawna mam dylemat czy płakać czy mam się śmiać z tego. Naśmiewamy się z głupich przeciętnych hamerykaninów spotkanych na ulicy, a u nas wystarczy włączyć TV i mamy dziennikarza czy polityka z niewiele większą wiedzą ;)
napisał/a: ~gość 2011-01-22 22:20
Necia napisal(a):właśnie natknęłam się na artykuł, w którym mowa o zadośćuczynieniu dla rodzin, ugodowo po 250 tyś. zł

wczoraj z moim teściem się bulwersowałam tym :/ i to każdy ma dostać chyba - rodzice, małżonkowie, dzieci...
i tak samo się wkurzałam, że przy zwykłych wypadkach są co najwyżej śmiesznie niskie odszkodowania, a tu od razu milionami sypią :/

misiaq napisal(a):codziennie cos nowego, skandalicznego, "rzucającego nowe światło na katastrofę w Smoleńsku" (moje ulubione hasło z Wiadomości



misiaq napisal(a):No nie mów, ze podali do publicznej wiadomości wysokość odszkodowania

wczoraj chyba w "faktach" oglądaliśmy z teściem...

izuniaaa napisal(a):Emma Ciebie też powinno to interesować żeby każdą katastrofę badać namiętnie i rzetelnie, żeby w przyszłości nie doszło do takiej tragedii, szczególnie jeżeli ty jesteś na pokładzie

oczywiście!! zgadzam się!! tylko ja cały czas podkreślam, że nie podoba mi się ta szumna otoczka towarzysząca temu śledztwu ;) niech skończą badać, dojdą do jakiś potwierdzonych wniosków i to opublikują, a nie to co misiaqu napisała i kilka linijek wyżej zacytowałam, po tym gdy ona mnie zacytowała (sorki, nie mogłam powagi tu zachować ;) )

izuniaaa, spoko, cytuj, nie mam nic przeciwko ;) tylko apeluję, żebyś nie odbierała akurat tu moich słów, że mam to zupełnie w du** itd. bo przecież świeżo po katastrofie też było mi smutno i nawet parę łez wylałam jak w tv pokazywali trumny itd.
Choć przyznam Ci, że udowodniłaś mi błąd ;) nie powinnam pisać, że to dobrze tylko dla rodzin... dobrze będzie dla nas wszystkich jak się dowiemy.
Chciałam po prostu podkreślić to co już 50razy powtarzało się w temacie!! Skończyć z otoczką medialną!!
Tak samo jak było z krzyżem ;)

Teraz to już sama sie zakręciłam i nie wiem czy dobrze przekazałam to co chciałam przekazać ;)

[ Dodano: 2011-01-22, 22:27 ]
Aaaaa!!
A popacie dla tej stronki: http://smolensk-czyja-to-wina.tumblr.com/
wynika bardziej z drugiej części zdania, którą oczywiście kieruję do mediów i wszystkich żadnych sensacji, czyli wszystkich tych którzy twierdzą, że to Tusk mgłę wytworzył itp ;) ch** mnie obchodzą teorie!! chcę faktów :)
napisał/a: daffodil1 2011-01-23 13:33
misiaq, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w całej rozciągłości... post długi, ale bardzo mądry
Necia napisal(a):właśnie natknęłam się na artykuł, w którym mowa o zadośćuczynieniu dla rodzin, ugodowo po 250 tyś. zł super
nikt nie neguje ich tragedii, ale nie przesadzajmy, dożywotnie renty, tak wysokie zadośćuczynienie... a rodziny ofiar wypadków "szaraków" nie mogą liczyć nawet na śmiesznej wysokości renty
hmm...nikt nie neguje, że miała miejsce ogromna tragedia, ale takie kwoty...podziwiam, że podali to do publicznej wiadomości... szkoda tylko, że codziennie w Polsce 'zwykłym szaraczkom" zdarzają się podobne tragedia, ale nikt takiej pomocy im nie udzieli
Emma88 napisal(a): czyli wszystkich tych którzy twierdzą, że to Tusk mgłę wytworzył
noo przypomniało mi się jak mój dziadek uczepił się jednej sprawy, że 'o czym ten tusk mógł z putinem gadać! przecież oni zamach obgadywali!!!'
napisał/a: ~gość 2011-01-23 16:23
Mam cholernie dość tego całego Smoleńska
Było, minęło, prawdy i tak się nie dowiemy, a roztrząsają to dzień w dzień.

A najbardziej wkurza mnie, że mówi się w kółko o parze prezydenckiej, a reszta to taki 'dodatek'. A co oni byli lepszymi ludźmi? No i tylko Kaczyńskiemu zginął brat, nikt inny nie doświadczył takiej tragedii. Wykorzystywanie tego w politycznych przepychankach to żenada i świadczy tylko o poziomie intelektualnym i moralnym Kaczyńskiego właśnie.

Jak widzę go w telewizji i słyszę, że 'mój świętej pamięci brat to, mój brat tamto', to mam odruch wymiotny.

Zginęli ludzie i to się liczy, a nie to, jakie stanowisko zajmowali.

Co do odszkodowań to brak mi określeń na tą sytuację.
napisał/a: ~gość 2011-01-24 01:18
daffodil napisal(a):
Necia napisał/a:
właśnie natknęłam się na artykuł, w którym mowa o zadośćuczynieniu dla rodzin, ugodowo po 250 tyś. zł super
nikt nie neguje ich tragedii, ale nie przesadzajmy, dożywotnie renty, tak wysokie zadośćuczynienie... a rodziny ofiar wypadków "szaraków" nie mogą liczyć nawet na śmiesznej wysokości renty
hmm...nikt nie neguje, że miała miejsce ogromna tragedia, ale takie kwoty...podziwiam, że podali to do publicznej wiadomości... szkoda tylko, że codziennie w Polsce 'zwykłym szaraczkom" zdarzają się podobne tragedia, ale nikt takiej pomocy im nie udzieli
cóż my płacimy za winę rządu.
Dlaczego do jasnej ciasnej go nie ubezpieczyli? Jak można wysyłać nieubezpieczony samolot? jakby to zrobili (nie muszą ale MOGLIBY) to by ubezpieczalnia zapłaciła.

Wy jeździcie samochodem bez ubezpieczenia? jak nie zapłacicie składki to za ewentualny wypadek WY płacicie renty temu przejechanemu biedakowi. LOGICZNE ;) rząd sobie wysłał nieubezpieczony salomocik więc teraz my będziemy za to płacić, bo przecież nasza "Łelita" nie sięgnie do własnych kieszeń...

a każdemu należy się odszkodowanie bezdyskusyjnie!

A "szaraczek" w katastrofie lotniczej dostaje:
"Odpowiedzialność za obrażenia ciała lub śmierć pasażera nie podlega ograniczeniu. Przewoźnik lotniczy nie może kwestionować roszczenia o odszkodowanie za szkody do 100.000 SDR (w przybliżeniu 123.000 EUR). Przy roszczeniach przewyższających tę kwotę przewoźnik lotniczy może się bronić przez wykazanie braku zaniedbania lub innej winy po jego stronie.

Zaliczki na poczet odszkodowania

W przypadku śmierci lub obrażeń ciała pasażera przewoźnik lotniczy zobowiązuje się wypłacić zaliczkę na pokrycie pilnych potrzeb w ciągu 15 dni od ustalenia osoby uprawnionej do otrzymania odszkodowania. W przypadku śmierci zaliczka nie może być niższa niż 16.000 SDR (około 20.000 EUR)."

Więc nie marudźcie że "zwykli ludzie" by goowienko dostali ;)
napisał/a: ~gość 2011-01-24 11:43
Necia napisal(a):ja tam się nie spotkałam, żeby państwo było takie hojne wobec zwykłych ludzi
bo nie jest... w końcu są równi i równiejsi
napisał/a: ~gość 2011-01-24 14:06
Necia, ja się spotkałam z artykułem że oni chcą wypłacić te 250tys bo tyle muszą(takie minimum) właśnie bo to wg prawa lotniczego, a że nie ubezpieczyli samolotu, a ktoś musi wypłacić odszkodowanie. Nie wiem jeszcze poszukam, bo dopiero wczoraj wieczorem zaczęłam się tym interesować.
Necia napisal(a):ja tam się nie spotkałam, żeby państwo było takie hojne wobec zwykłych ludzi
w polsce to nigdy nie nastąpi. Jednak te stołki mają moc jak tylko się na nich usiądzie to od tej pierwszej sekundy zaczyna się liczyć własne dupsko i nic poza tym.
napisał/a: Lexi 2011-01-24 14:36
A słyszeliscie może że rodziny ofiar samolotu Casa ( tego go sie z wojskowymi rozbił ) jak usłyszeli że tamci maja dostac po 250 tyś zł. To zarządali takiej samej kwoty ?? Jejku ja już mam dość tej sprawy smoleńska. Rozumiem cierpienia tych wszystkich rodzin ale czy wałkując ten temat przez ostatnie 9 miesięcy nie jest bolesne dla rodzin ??Ciągłe rozdrapywanie ran ?? Państwo też nie może zapominać o nas ... szarakach którzy nadal żyją i chcą godnie żyć. Rozumiem że rozwiązanie sprawy jest ważne ale inni ludzie też są ważni.
napisał/a: ~gość 2011-01-24 15:57
http://sport.wp.pl/kat,1840,title,Radwanscy-potepiaja-raport-MAK,wid,13064862,wiadomosc.html

ja poległam
napisał/a: ~gość 2011-01-24 16:16
Rooda666 napisal(a):ja poległam
a ja się dogłębie załamuje tymi komentarzami hitler ze stalinem napłodzili tych ludzi? skąd tyle nienawiści i jadu

Necia napisal(a):smutne, ale prawdziwe
niestety
napisał/a: Misiaq 2011-01-24 21:23
izuniaaa napisal(a):Więc nie marudźcie że "zwykli ludzie" by goowienko dostali ;)
Dlatego napisałam, ze kwota odszkodowania, w porównaniu do odszkodowań w przypadku cywilnych linii lotniczych, są niskie. Tylko, ze cywilny samolot musi być ubezpieczony, jak jest rządowymi nie mam pojęcie.
I teraz wyjdzie na to, ze ja rozgłaszam spiskowe teorie dziejów, ale te kwoty zostały podane do publicznej wiadomość nie przez przypadek, a właśnie po to żeby rozgorzała dyskusja, ze rodziny ofiar dostają takie wielkie pieniądze. I jak widać chociażby tutaj, udało się
izuniaaa napisal(a):więc teraz my będziemy za to płacić
Za ubezpieczenie też my byśmy zapłacili Tylko, ze wyszło by mniej