Autor Wiadomość

Kierunek studiów.

Elkovako

Wysłany: 2014-02-21, 09:57    Kierunek studiów.
Niestety już mało kto patrzy na to co skończyłaś, a na to co umiesz. Nie oszukujmy się, genialny informatyk-samouk ma większe szanse zatrudnienia od osoby, która na studiach informatycznych cały czas się ślizgała.

www.mezzekmoments.pl / <- ---nowy konurs na dzień kobiet! :)

lisbeth87

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-03-30, 11:05    Kierunek studiów.
bolera napisał/a:
i jak tu wybierać te kierunki ?

Przede wszystkim najpierw przyjrzeć się rynkowi pracy - kogo potrzebują, jakie są zawody: potrzebne (w których zawsze jest praca) lub niszowe.

Podczas studiów załapać staż/ praktykę bezpłatną/ na umowę zlecenie.
Teraz dla pracodawcy liczy się doświadczenie oraz znajomość co najmniej dwóch języków obcych.

Nie ma sensu przesiedzieć kilku lat studiów w domu (zwłaszcza tych dziennych) lub pracować po supermarketach (co mnie się zdarzyło). Obsługa kasy fiskalnej nie jest mi w ogóle potrzebna w wyuczonym zawodzie...

Po wyborze studiów (jakie by nie były), polecam SZUKAĆ praktyk (trwających dłużej niż miesiąc) w kierunku tych studiów.

bolera napisał/a:
trzymam kciuki, coś znajdziesz

dziękuję :-*

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie". (H. Jackson Brown Jr.)

Cygnus-X1

Wysłany: 2014-05-14, 10:51    Kierunek studiów.
Najpierw przyjrzeć się rynkowi pracy i dowiedzieć się, czego będzie potrzeba na rynku za 5 lat, gdy te studia skończysz.

Wychodzę z założenia, że jeśli nie potrzebuję żadnego papieru, to nie studiuję. Studiowałbym, gdybym miał zostać prawnikiem, lekarzem czy czymś w tym rodzaju. Nie znam żadnego dobrego informatyka, który studiowałby ten kierunek. Nie wiem czy kojarzysz taką grę komputerową "wiedźmin". Zyskała uznanie na całym świecie. W każdym razie przy tej grze pracowali ludzie, którzy, często nie mieli nawet matury, albo byli świeżo po maturze.

szczypior526

Wysłany: 2014-06-30, 09:29   
Owszem papierek jest ważny ale ważniejsze są umiejętności.Nawet ludzie z magistrem sprzątają ulice.

AgnieszkaKobyla

Wysłany: 2014-08-19, 14:34   
Papierek jest ważny, ale tylko w wąskich specjalizacjach, jak właśnie medycyna czy prawo.

Moim zdaniem najpierw iść do pracy i zdobywać doświadczenie. Mój brat zaczynał zaraz po liceum na lotnisku jako szeregowy pracownik. Robił coś z bagażami. Później sprzątał samoloty. W końcu został jakimś kierownikiem. Obecnie pracuje jako kierownik zespołu układającego towar w samolocie. Oczywiście chodzi o to, aby odpowiednio to ułożyć, nie było przeciążeń i innych tego typu.

Pasjonował się zawsze lotnictwem, nie skończył żadnych studiów i teraz pracuje na lotnisku przy samolotach.

gabri

Wysłany: 2014-09-11, 15:30   
Po "nietrafionych" kierunkach, a takimi bardzo często są te humanistyczne, po których ciężko jest odszukać dobrze płatną pracę można wybrać się na studia podyplomowe aby się dokształcić. Zobaczcie ofertę np UE [reklama usunięta] tam gdzie ja byłam. Niestety często jest tak że trzeba zmienić zajęcie, nie koniecznie na to zgodne z wykształceniem studia podyplomowe w pewnym stopniu pozwalają na zapełnienie luki w wykształceniu.

Cygnus-X1

Wysłany: 2015-01-20, 11:29   
No cóż, prawo to też kierunek humanistyczny. I nie powiedziałbym, że jest nietrafiony. Inna sprawa, ze teraz każdy chce być magistrem. Stąd uczelnie nastawione są na kompletną masówkę ;]

heya

Wysłany: 2016-06-10, 20:27   
Prawo na pewno nie jest łatwym kierunkiem. Wydaje mi się, że socjologia będzie w miarę prosta ale zapewne też będą przedmioty trudniejsze tak jak wszędzie :-P

Escherichia

Wysłany: 2016-06-10, 21:35    Kierunek studiów.
Socjologia bardzo ciekawa, ale ciężko po niej o zatrudnienie w zawodzie.

Oto jest mi­lość. Dwo­je ludzi spo­tyka się przy­pad­kiem, a oka­zuje się, że cze­kali na siebie całe życie.

Malana

Wysłany: 2016-10-03, 18:56   
Cygnus-X1 napisał/a:
No cóż, prawo to też kierunek humanistyczny. I nie powiedziałbym, że jest nietrafiony. Inna sprawa, ze teraz każdy chce być magistrem. Stąd uczelnie nastawione są na kompletną masówkę ;]

Prawo dla wielu okazuje się nietrafione. Niestety są to bardzo trudne studia, w trakcie których trzeba się uczyć na pamięć. I niestety perspektywy po są słabe - dyplom prawa zamyka wiele drzwi, a na aplikację ciężko się dostać. Uczelnie wypluwają kilkaset prawników co roku, dla których nie ma pracy. Trzeba być pewnym, że chce się być prawnikiem i naprawdę ciężko przez kilkanaście lat na to pracować. Inaczej to bez sensu.

Odpowiedz do tematu