super promocje na sprzęt foto.

napisał/a: ~gość 2009-11-19 08:25
Jest tutaj paru pasjonatów więc może napiszę o moich ostatnich obserwacjach.

Wypatrzyłam jakieś dwa tygodnie temu nowe d700 za 6.800 (normalnie chodzi tysiąc drożej). Uchachana piszę maila, czemu tak tanio, czy komplet, ile za przesyłkę z UK, czy można płacić przy odbiorze.
Odpisała miła pani że firma dopiero powstała, że przesyłka w cenie, że cena rośnie z dnia na dzień, że jutro będzie drożej, że wpłata na konto.
Pytam o płatność przy odbiorze, dostaję to:
napisal(a):Wysylka za pobraniem jest dla nas malo wiarygodna poniewaz my wyslemy z UK towar ktory nie zostanie odebrany z roznych powodow i poniesiemy koszty przesylki w 2 stony. Skad mamy wiedziec ze to np nasza konkurencja utrudnia nam zycie i zamawia sobie za pobraniem a pozniej nie odbiera towaru?

słyszeliście kiedyś głupszy powód? ja nie.
marzenia o body za 6800 prysły.

Chodzi o to, że od jakichś dwóch - trzech tygodni takich super ofert na drogie lustrzanki jest cała masa.
Najgorsze jest to że już podobno znalazło się paru jelonków i wpłaciło kasę.

Więc drogi pasjonacie, jeśli widzisz swój wymarzony sprzęt w super cenie zapytaj o płatność przy odbiorze a najlepiej odbiór osobisty.

Bo będziesz płakał przez następne pół roku.
napisał/a: Itzal 2009-11-19 08:32
Heh, wlasnie dlatego nie kupuję na takich "super-ofertach" Mam jeden sprawdzony sklep na Wyspach Kanaryjskich, tam mam i tak taniej niz na kontynencie, bo bez ivy(vat-u),place kartą, wysyłają na kontynent,przy odbiorze musze zaplacic podatek (nasz Szewczyk cuda wymysla), potem faksuję kwitek z potwierdzeniem zaplaty vat-u, i sklep mi zwraca kasę- taki wymysł, kontynent żąda faktury vat, na Kanarach vatu ni ma, wiec trzeba robic takie myki
napisał/a: ~gość 2009-11-19 08:35
Pelliroja napisal(a):tam mam i tak taniej niz na kontynencie, bo bez ivy(vat-u),place kartą, wysyłają na kontynent, mimo, iz przy odbiorze musze zaplacic podatek (nasz Szewczyk cuda wymysla), to potem faksuję kwitek z potwierdzeniem zaplaty vat-u, i sklep mi zwraca kasę- taki wymysł, kontynent żąda faktury vat, na Kanarach vatu ni ma, wiec ja go musze zaplacic, zeby sie pan Szewczyk nie czepial, a sklep mi potem nadplatę zwraca

dooooobre :D dużo tańszy tam masz sprzęt?
napisał/a: Itzal 2009-11-19 08:54
err napisal(a):dużo tańszy tam masz sprzęt?

obiektywu 50 mm nie sprawdzalam, prawde powiedziawszy, nie wiem, ile kosztuje na kontynencie, ale np. za kitowy zestaw D90+18-105 mm zaplacilismy o 200 euro taniej niz w Madrycie
napisał/a: ~gość 2009-11-19 08:59
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/511457
tylko to na dzień dzisiejszy. Od sierpnia cena spadła średnio 10%
napisał/a: Itzal 2009-11-19 09:04
No to my w maju 2009, licząc euro po 4 zlote, zaplacilismy 3600 zl