Jak zrobić własnoręcznie album na zdjęcia

napisał/a: mydestiny 2010-02-15 10:39
W sierpniu mamy 4 lata z moim narzeczonym.Chciałbym zrobić mu nasz album z fotkami wspólnych wypadów. Jedziemy jeszcze w sierpniu do Chorwacji wiec chce mieć przygotowany album przed wyjazdem i ewentualnie wkleić zdjęcia z wyjazdu.Niestety studiuje więc czasu nie mam za dużo i chce zacząć już niedługo.
Szukałam w internecie jakiś pomysłów jak zrobić takie coś ale nigdzie nic nie ma może ktoś z was ma pomysł badż zna stronkę gdzie można kupić niedrogo jakiś fajny album ( chodzi mi o taki album bardziej w starym stylu nie z foliowymi stronami tylko taki na wczepienie bądz wklejenie) Szczerze wolałabym sama wykonać taki niż kupować no ale w ostateczności.
Bardzo proszę o pomoc:)
napisał/a: ~gość 2010-02-15 11:06
MyDestiny, troszkę angielskiego i google pomoże ;)

tu jest jakiś filmik jak babka robi:
http://www.5min.com/Video/How-to-Make-a-Handmade-Photo-Album-114304612 tylko że ona kupiła zwykły prosty album i go sama upiększyła ;) także jak nie masz czasu to wydaje mi się że ten sposób będzie najlepszy :) a zwykłe albumy wklejane itp nawet w tesco kupisz. Albo u fotografów itp.

tu też masz jakiś filmik: http://www.pregnancy-info.net/video/77393475/How-to-make-a-Paper-Photo-Album tylko zamiast tej badziewnej foli możesz papier normalny dać i zrobić album w większym rozmiarze a nie takie maleństwa straszne :P

tu kolejny filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=X3WtoWgFlxs

https://www.youtube.com/watch?v=XtcDcEfabwQ&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Bq31hm6bQzk&feature=related

może znajdziesz jakąś ciekawą technikę do zrobienia albumu ;)
napisał/a: mydestiny 2010-02-15 13:56
haha jaka wtopa :P kompletnie nie pomyślałam o tym żeby poszukać na obcojęzycznych stronach xD Dzięki
napisał/a: ~gość 2010-02-15 13:59
MyDestiny, nie ma tego dużo ;) ale możesz oblookać jeszcze jak robią zaproszenia czy kartki i może wpadniesz na jakiś pomysł i wykorzystasz go w albumie ;)
Moim zdaniem najlepiej jak właśnie kupisz prosty album i go udekorujesz sama :) mniej czasu Ci zajmie a prezent będzie i tak taki od Ciebie :)
napisał/a: Mirra 2011-05-04 15:31
Ostatnio trafiłam na ciekawe narzędzie do tworzenia fotokolaży - scrapbook na stronie klubu miłośników dobrej herbaty. Trochę się tym pobawiłam i jest ok, wychodzą fajne kompozycje.
napisał/a: dotri 2011-07-10 15:03
Można też skorzystać z gotowych programów do robienia foto-książek np rosman oferuje takie coś - wgrawa sie go na komuper ładuje do niego zdjecia, ustawa, poprawia wklada tło teksty itd
no i przez internet wysyla sie do sklepu. Klika dni później profesjonalna ksiazka z zdjeciami odbiera sie w sklepie ;)
napisał/a: Amko1 2011-07-26 09:03
myślę że lepiej skorzystać jest z programów i zrobić to w domu. Fakt że zajmie nam to trochę więcej czasu ale efekt jest dokładnie taki, jaki chcemy. Czyli wygląda to lepiej :)
PosterPlate
napisał/a: PosterPlate 2012-02-02 16:50
Możesz zrobić go własnoręcznie z zakupionych w sklepie papierniczym kolorowych kartonów. Będzie miał więcej serca niż wydruk komputerowy. To co robione jest ręcznie zawsze ma to COŚ w sobie.
napisał/a: Eizzy 2013-02-13 11:41
Zawsze możesz też zrobić fotoksiążkę. Mój narzeczony również taką otrzymał. Ściągnęłam program z internetu i po prostu powybierałam i poustawiałam zdjęcia. W takiej formie wysyłasz to do zamówienia i po kilku dniach fotoksiążka albo przychodzi do domu, albo odbierasz ją w salonie fotograficznym. Ja robiłam w [reklama usunięta] i jestem zadowolona. Podrzucam linka do strony: [reklama usunięta]
elzbieta3
napisał/a: elzbieta3 2013-12-18 16:23
wystarczy kilka arkuszy kartonu kolorowego, cienki pergamin i wizyta u introligatora, który to wszystko ładnie nam złoży, a przede wszsytkim trwale. Potem juz można włożyć zdjęcia. Sama tak robie, jak komuś chce zrobic prezent :)
napisał/a: Anita_Kierus 2014-08-24 17:15
Przepis na prosty album na zdjęcia. Kartonik formatu 45 x 21 cm. Trzeba go zbigować czyli tępą stroną noża przełamać włókna kartonu tak, żeby go potem złożyć na 3 równe części (środkowa część o 1 mm krótsza od lewej, a prawa o 1mm krótsza od środkowej). Z 3 kart tego samego kartonu o wymiarach 14,8 x 21 cm wycinamy okienka o wymiarach ok. 18 x 12 cm. Naklejamy takie ramki wewnątrz przygotowanej wcześniej okładki. Kleimy tylko wzdłuż górnych krawędzi. Album można przystroić ornamentami. Gotowe. Profesjonalna wersja wygląda tak -- [mod:reklama usunięta] . albumy na zdjęcia, które znakomicie się nadają jako prezent dla dzieci, rodziców, babcie itd.
Lena Cuzo
napisał/a: Lena Cuzo 2017-07-26 08:08
Ja szukam zwykle ciekawych propozycji na blogach czy w grafice w wyszukiwarce pod hasłem ręcznie robione albumy i zawsze coś fajnego znajdę co jest w zasięgu moich możliwości manualnych. Też robię tak ramki na zdjęcia dla znajomych czy rodziny jako upominki. Np kupiłam w budowlanym takie płytki mozaikowe i z tych małych kwadracików zrobiłam obramowanie do starej ramki na zdjęcia, stojącej. Do tego muszelki małe znad morza i wyszło pięknie.