Aparaty fotograficzne

napisał/a: Marek2121 2014-01-02 19:48
Dobry kompakt nie jest zły, ale dzisiejsze lustrzanki są naprawdę proste w obsłudze, a fotki wychodzą bardzo ładne
napisał/a: Itzal 2014-01-03 20:07
TYlko po co kupować lustrzankę, skoro ktoś chce tylko cyknąć ładną fotę, a nie bawić się ustawieniami? Dla szpanu, że ma?
napisał/a: mnpszmer 2014-01-06 13:56
Ja na ogol jestem zadowolona z mojej lustrzanki.Staram sie robic na trbie M i bawic sie w ustawieniach (co nie oznacza, ze to dobrze robie, staram sie), ale przyznam, ze mi to troche zajmuje czasu i na Wigilii kiedy to bylo ciemno, do ()() swiatlo nie chcialo mi sie bawic i robilam w auto. Zdjecia nie wyszly za piekne, ale nie umiem jeszcze tak super ogarnac aparatu by szybko zrobic zdjecie w takich warunkach. Jakie ustawienia sa najlepsze do wlasnie spotkan rodzinnych aby fotografowac kilka osob na raz, szybko by nie musieli czekac i kiedy jest ciemne swiatlo, brak mozliwosci doswietlenia? Uzywac wtedy lampy czy zwiekszyc iso, wydluzyc czas i otworzyc przyslone (chociaz jak otworze za bardzo to aparat nie uchwyci wszystkich wyraznie?)?
napisał/a: Itzal 2014-01-08 07:53
Walentina napisal(a):Uzywac wtedy lampy

byle nie tej w apracie, lepsza zewnętrzna, ale to już pisałam
napisał/a: mnpszmer 2014-01-08 21:08
Itzal, ok, innej nie mam
napisał/a: Itzal 2014-01-09 09:23
Walentina, jak dobrze poszukasz, to można kupić takie mini dyfizory na lampy wbudowane, kiedyś chyba nawet Isabel domowym sposobem coś takiego zrobiła, o ile dobrze pamiętam. Rozejrzyj się, może znajdziesz - to dobry sposób na rozproszenie światła, bo walenie lampą na wprost potrafi zmasakrować każde zdjęcie, i na dodatek taki dyfuzorek kosztuje grosze, jeśli chwilowo nie planujesz zakupu zewnętrznej lampy.
napisał/a: mnpszmer 2014-01-18 00:34
Itzal, no moze pomysle bo dzis wzielam na szybko aparat i z tym kitowym obiektywem robilam zdjecie i masakra. Musze sie przeszkolic z robienia zdjec wieczorem bo nie wiem jak ustawic ustawienia by wyszlo jak najlepiej bo w sumie to malo kiedy robie zdjecia wieczorem, ale czasem taka lampa by sie przydala...
Itzal napisal(a): bo walenie lampą na wprost potrafi zmasakrować każde zdjęcie,
no wiem
napisał/a: sondej 2014-02-10 14:36
Jeśli nie masz zewnetrznej lampy, a chcesz mieć dobre efekty to porzuc myślenie o robieniu zdjęć z błyskadełkiem zamocowanym na aparacie. Nie ta moc, nie te możliwości modelowania światła. Popracuj nad wykorzystaniem światła zastanego.