Eurowizja 2010- porażka!!!

napisał/a: Nadiya1 2010-05-26 12:44
Wczoraj oglądałam pierwszy półfinał Eurowizji. Pewnie wielu z nas oglądało.
Marcin Mroziński i jego "Legenda" to wg mnie świetna piosenka, przypominająca tą, która zwyciężyła w zeszłym roku (Aleksander Rybak "Fairytale"). Niestety...nie dostała się nawet do finału i zastanawiam się DLACZEGO? Co wogóle sądzicie o tegorocznej Eurowizji jak i poprzednich? Wg mnie Europa nie ma gustu. Ludzie głosują na kraje, a nie na piosenkę. Kraj wspiera kraj, a my- Polska- nie mamy wsparcia pod każdym względem ze strony żadnego kraju świata. Jak dla mnie to jest po prostu nie fair. Jak mogła przejść piosenka grecka nawet i parę innych, które były setki razy gorsze??
Wyraźcie swoje opinie na ten temat. Ja uważam, ze Polska powinna odmówić wystąpienia w przyszłorocznej Eurowizji bo i tak nie mamy szans choćby piosenka była najlepsza na świecie!!!
napisał/a: ~gość 2010-05-26 14:21
nie oglądałam - jak zwykle zresztą ;)
a to, że nie ma nas w finale mogę podsumować tak: nihil novi sub sole :D
napisał/a: Nadiya1 2010-05-26 14:26
Rooda666 napisal(a):nihil novi sub sole

Krótko ale na temat ;) ;)
napisał/a: Misiaq 2010-05-26 17:10
Nie oglądałam i dobrze mi z tym
Nawet nie wiedziałam, że już po

Journeyman(ka) napisal(a):Kraj wspiera kraj, a my- Polska- nie mamy wsparcia pod każdym względem ze strony żadnego kraju świata
Nikt nas nie kocha, nikt nas nie lubi - to najlepsze wytłumaczenie na niepowodzenia
napisał/a: Nadiya1 2010-05-26 18:03
misiaq napisal(a):Nikt nas nie kocha, nikt nas nie lubi - to najlepsze wytłumaczenie na niepowodzenia

Nie to, że "najlepsze wytłumaczenie" ale taka jest prawda. Wszyscy mają nas gdzieś. I nie piszę tak dlatego bo się nie powiodło ale przecież gołym okiem widać jak inne kraje olewają nas sobie jak tylko mogą. Dla nich Polska to tylko pionek.
napisał/a: Misiaq 2010-05-26 18:22
Journeyman(ka) napisal(a):Wszyscy mają nas gdzieś. I nie piszę tak dlatego bo się nie powiodło ale przecież gołym okiem widać jak inne kraje olewają nas sobie jak tylko mogą. Dla nich Polska to tylko pionek.
A my jesteśmy fair wobec wszystkich

Ale koniec o tym, bo to temat o Eurowizji, a nie o polityce międzynarodowej
napisał/a: białadama 2010-05-26 22:04
Nie oglądam/łam i chyba dobrze,bo nic nie straciłam. ;)
napisał/a: beatka950 2010-05-26 22:17
Journeyman(ka), A ja oglądałam . i piosenka tez mi się podoba ale szkoda że nie przeszła .
napisał/a: ~gość 2010-05-26 22:17
Oglądałam i też się zdenerwowałam. Myślałam, że znajdziemy się w finale, bo duża część piosenek była beznadziejna! Np. ta z tymi motylami, nie pamiętam jaki kraj reprezentowali, ale myślałam, że pęknę ze śmiechu jak tym dziewczynom się skrzydła rozłożyły

Journeyman(ka) napisal(a):Marcin Mroziński i jego "Legenda" to wg mnie świetna piosenka, przypominająca tą, która zwyciężyła w zeszłym roku (Aleksander Rybak "Fairytale").

No właśnie. Wydaje mi się, że problem jest w tym, że zawsze po wygraniu jakiejś piosenki na Eurowizji, państwa próbują stworzyć podobną na kolejny konkurs... Jak wygrali LORDI, to na następnej Eurowizji królowały rockowe kawałki, po wygraniu E. Paparozou, większość zrobiła piosenki w podobnym stylu. Tak samo teraz. Sporo było piosenek przypominających "Fairytale",dlatego niczym się nie wyróżniały. Podoba mi się "Legenda", ale jest właśnie za bardzo podobna do wygranej z zeszłego roku
napisał/a: Nadiya1 2010-05-26 23:08
Necia napisal(a):nie wiedziałam, że ktoś jeszcze to ogląda, a tym bardziej przeżywa

A widzisz ;). Jednak zdarzają się jeszcze ewenementy :P
napisał/a: sorrow 2010-05-26 23:29
Necia napisal(a):a poza tym, kto to jest ten Mrozu ? Pierwsze słyszę..

To tak jak ja :). Zobaczyłem go kilka dni przed konkursem. Widocznie kryteria kwalifikacji się zmieniły od czasów Górniakowej. A na samym konkursie pośród ogólnej beznadziei ten Mrozu jak dla mnie znalazł się trochę poniżej średniej.
napisał/a: Nadiya1 2010-05-27 07:42
sorrow napisal(a): A na samym konkursie pośród ogólnej beznadziei ten Mrozu jak dla mnie znalazł się trochę poniżej średniej.

Każdy ma na ten temat swoje zdanie ;). A ja nie uważam, że znalazł się poniżej średniej bo piosenka nie była zła. Może trochę choreografia była do d**y i to przeważyło w głosowaniu... niestety :/