Zadra Cafe czyli... rozmyślania nad kubkiem kawy

napisał/a: ayra30 2009-11-01 00:21
Co jak co, nie co dzień pojawia się książka kogoś z forum Oddzielny wątek być musi, ale gdzie pochwalić, i ponarzekać, trzeba
"Zadra Cafe". Jest takie miejsce w blogowym świecie, gdzie aż miło na kawę wpaść (zadra-cafe.blog.onet.pl). Teraz część przemyśleń Rafała pojawiła się w formie książki: http://www.we-dwoje.pl/zadra-cafe,0.html .
Pierwsze recenzje pozytywne. Przeczytałam książkę i ja, choć teksty znałam już z tzw. roboczej wersji. Ale książka to jednak książka. Pachnie książką. Wygląda jak książka... no, jest książką. Na półce sobie leży, ślady moich paluszków ma etc.
Chwalić nie będę teraz. Jeszcze Rafał za bardzo nam w piórka obrośnie
Felietony to ciekawy gatunek literacki. Jest tam to wszechobecne "ja", choć nie zawsze oznacza "ja" autora. Podyskutowałam jednak na niektóre tematy.
Jako że autor książki na tym forum bywa, trzeba wykorzystać to miejsce, by rozwiać pewne wątpliwości. Może się Rafał nie obrazi, jak nieco pomarudzimy sobie
Hmmm... mnie już zastanawia, czemu kawa w kubku, a nie w filiżance
napisał/a: ziajek 2009-11-01 10:05
po przeczytaniu recenzji parzę już kawę za kawą w oczekiwaniu na tę książeczkę... a czemu nie w filiżance - proste: w kubku więcej się mieści i można dłużej rozmyślać :P:P:P
napisał/a: ayra30 2009-11-01 13:14
no tak... trzy kawy, i po książce
zastanawia mnie jednak jedno - czemu w tak pachnącej kawą książce, nie ma felietonu poświęconego... właśnie kawie
wiem, na dziś są "Cmentarne alejki", ale... na "spaghetti" miejsce się znalazło na kawę już nie... nieładnie... na miejscu kawy bym się obraziła :P
chcę kawę... ale chyba nie mam co liczyć, że Rafał coś postawi z okazji swojego debiutu
napisał/a: ziajek 2009-11-01 13:16
hmmmm bo może kawę stawia autor...? :D
napisał/a: ayra30 2009-11-01 13:20
ziajek: po przeczytaniu jednego tekstu stwierdzam, że autor czeka, aż my mu coś postawimy
Rafał jest aspołeczny. I sknerus. Sam pisze, tu sobie pozwolę na cytat z książki: "...powinno być tak, że w ramach uznania i świętowania czyjegoś sukcesu, to właśnie takiej osobie należy coś postawić, coś urządzić"
A tak się chwalił nowym ekspresem
napisał/a: ziajek 2009-11-01 13:25
Taaaa :D:D:D jeszcze nie przeczytałam, więc deklarować stawiania nie będę :P :P :P a Rafał ehmmm - masz zaproszenie do Katowic - oczywiście z ekspresem na plecach :)
napisał/a: ayra30 2009-11-01 13:55
Nie wiem, czy akurat ten tekst o stawianiu (i oblewaniu, by było jasne :P) był wcześniej publikowany, ale po raz pierwszy zaczęło mnie zastanawiać, czemu mam stawiać właśnie ja
Jakoś to takie oczywiste zawsze było. Stawia te, kto się namęczył, i zdał. Inni przychodzą na krzywego
napisał/a: ziajek 2009-11-01 14:31
może mamy do czynienia z nowym nurtem filozoficznym.... Praktycznie można co nieco pozmieniać, bo np stawianie wszystkim jest mało ekonomiczne, a jeżeli wszyscy jednemu... zgon :P :P nawet jeśli chodzi o kawę :)
napisał/a: ayra30 2009-11-01 17:46
ja już sprawdziłam, czy Radio Lublin mi działa w sieci (www.radio.lublin.pl/index.php?site=radio_online) - podobno Rafał po 22 ma mieć chwilę przy mikrofonie
jestem ciekawa, czy pozdrowi forum, czy zbyt zajęty rozmową o sobie (=książce :P) będzie
napisał/a: ziajek 2009-11-01 17:50
ja już mam zakładkę zrobioną :D :D :D teraz tylko czekam.... aż Rafaello do ludu przemówi :D:D:D
napisał/a: ayra30 2009-11-01 17:58
jak zacznie od dyskusji o ślubnym felietonie, to już go do toruńskiej rozgłośni nie zaproszą
napisał/a: ziajek 2009-11-01 18:09
:D :D :D :D :D :D :D :D sasasasasa jeszcze tylko 4h!!!