Skandynawska literatura kryminalna

napisał/a: dreamerka1 2012-11-05 12:13
Ja Marklund nie znam. Nic nie czytałam jej autorstwa. A "Krąg" podobno fajny. Kupiłam kuzynce nastoletniej na urodziny i sie bardzo ucieszyła :) podziekowala mi po przeczytaniu. Jak widać skandynawowie potrafia pisac kryminały i dla starszych i dla mlodszych. Jakis talent narodowy, prawie dyscyplina sportowa :)

Ja mam ochotę na powtorke z Millenium :) Tak jakos mnie kusi z połki :)
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2012-11-12 12:16
Czy komuś jeszcze znikają tutaj posty?

millenium to mistrzostwo, wielksza szkoda, że Larsson juz nic nie napisze, swoja drogą podobno jego śmierć nie była przypadkiem... W trylogii opisał sporo prawdziwych bolączek Szwecji...

Krąg też wpadł mi w ręce i mimo, ze nie jestem już nastolatką, przyznaję, że książka jest dobra. A jakbym nastolatką była, to najpewniej piałabym nad nią z zachwytu, bo wreszcie pokazuje problemy młodzieży na poważnie , a nie marginalnie. A motyw czarodziejski też swoja drogą niezły ;)
napisał/a: mała_czarna 2012-11-21 16:16
CiociaKlocia napisal(a):wielksza szkoda, że Larsson juz nic nie napisze


niestety

Ze skandynawskich autorów to teraz mogę polecić Hakana Nessera :)
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2012-11-22 10:37
mała_czarna napisal(a):
CiociaKlocia napisal(a):wielksza szkoda, że Larsson juz nic nie napisze


niestety

Ze skandynawskich autorów to teraz mogę polecić Hakana Nessera :)


nie znam, chętnie poznam :)
napisał/a: noc 2012-12-27 10:42
Mnie gwiazdka przyniosła ostatnią część Milenium na którą czekałam od ostatniej gwiazdki;) Babci kupiłam pierwszą część serii książek Camilli Läckberg 'Księżniczka z lodu". Jak przeczyta, to jej podkradnę:)
napisał/a: lisbeth871 2012-12-27 14:30
dzisiaj poznaje Lackberg, po jej lekturze czeka mnie Mankell
napisał/a: marina30 2013-03-07 14:40
według mnie Lackberg jeszcze brakuje warsztatu, a ostatnia książka "zamieć śnieżna i woń migdałów", to się już rozczarowałam
napisał/a: mała_czarna 2013-03-07 16:03
marina30 napisal(a):a ostatnia książka "zamieć śnieżna i woń migdałów", to się już rozczarowałam


przyznać trzeba, że "zamieć (...)" na tle pozostałych jej książek wypada bladziutko - ale ja mam nadzieję, że jeśli wyjdzie kolejna część serii z Fjällbacce
napisał/a: Gvalch'ca 2013-03-07 20:52
marina30 napisal(a):według mnie Lackberg jeszcze brakuje warsztatu, a ostatnia książka "zamieć śnieżna i woń migdałów", to się już rozczarowałam

Przeczytałam jedną książkę tej autorki pt. "Fabrykantka aniołków" i rozczarowałam się na wstępie. Więcej nie czytam.
napisał/a: Blanka:) 2013-04-16 18:51
Od czego warto zacząć, jeśli chodzi o kryminały skandynawskie?
napisał/a: AgatkaiPiotr 2013-04-16 20:24
hmm ja zaczelam od lackberg jak dobrze pamietam, ale strasznie duzo skandynawskich kryminalow czytam i nie wiem co Ci podpasuje