Przeczytałam/em i polecam

napisał/a: amilka2 2015-01-09 13:53
Kończę czytać "Niebo istnieje. Naprawdę". Myślę, że kojarzycie tę książkę, nawet film zostal zrealizowany na jej podstawie, ale nie oglądałam jeszcze Z całego serca polecam tę pozycję. Budzi we mnie taką tęsknotę za bliskością z Bogiem, za Bożą Miłością i skłania do refleksji, jak naprawdę może wyglądać Niebo.
napisał/a: jane 2015-01-20 19:17
1. Pamiętam Cię - Yrsa Sigurdardóttir horror, wciągająca książka, niesamowicie szybko się czyta.
2. Jej wszystkie życia - Kate Atkinson
3. To co zostało - Jodi Picoult
4. Posłaniec - Markus Zusak
5. Złodziejka książek - tego samego autora, moja ukochana książka, czytałam ją w autobusie i tak się poryczałam, że miałam problem żeby z autobusu wysiąść.
6. A.B.C - Agatha Christie
7. I nie było już nikogo też Agathy ogólnie uwielbiam wszystkie jej książki w których jest Poirot
8. Dziecko śniegu - Eowyn Ivey
9. Niezbędnik obserwatorów gwiazd - Matthew Quick
10. Poradnik pozytywnego myślenia
11. Dama w opałach - Karen Doornebos uśmiałam się do łez
12. Niewierny - Karin Slaughter to nie jest pierwsza książka z serii, ale nie jest to jakaś przeszkoda, bez problemu można się połapać
13.Toksyna - Robin Cook
14. Ocalony - Sean Slater akcja od pierwszej strony, nie ma gadania w stylu "był piękny dzień, nic nie wskazywało nadchodzącej tragedii..." pierwsza strona i od razu coś się dzieje. Książka trzyma w napięciu i może to moje odczucie, ale zakończenie jak dla mnie jest trochę płytkie (po takiej akcji i napięciu spodziewałam się czegoś więcej) ale i tak warto przeczytać
15. Wszystkie książki Gerritsen z cyklu o Jane Rizzoli
16. Bielszy odcień śmierci - Bernard Minier - trudno mi powiedzieć czy ją polecam. Dość długo się rozwija, ale potem robi się ciekawie i czyta się szybko, ale książka jest duszna mam do niej mieszane uczucia.
17. Odpoczywaj w pokoju - Sofie Sarenbrant - na początku nudna, ale potem się rozkręca choć osobiście uważam, że 36 tydzień jest jej najlepszą książką.
napisał/a: malaska 2015-04-23 23:23
Polecam "Zniewolenie" Sylvia Day tutaj kupowałam [reklama usunięta] za 21zl - ksiązka dla kobiet, piekna historia, bardzo wciaga i dużo w niej namiętności
napisał/a: amilka2 2015-04-24 09:23
Z niedawno czytanych polecam:
1. "Ślubna suknia" Pierre'a Lemaitre'a
2. "Zaginiona dziewczyna" Gillian Flynn (to zapewne większość będzie znała )
napisał/a: megul 2015-10-02 13:12
Jane napisal(a):5. Złodziejka książek - tego samego autora, moja ukochana książka, czytałam ją w autobusie i tak się poryczałam, że miałam problem żeby z autobusu wysiąść.

Dopiero co skończyłam czytać tę książkę po raz drugi.
Piękna jest... Też wywarła na mnie duże wrażenie.

Wcześniej przeczytałam książkę
"Babska stacja" Fannie Flagg. Całkiem ciekawa książka.
napisał/a: baska-kubiak 2015-10-07 11:45
Ostatnio czytałam znakomite Wilki Dwa - nie wiem czy coś Wam mówi postać Litzy (niegdyś Acid Drinkiers, potem Arka Noego, dziś Luxtorpeda) - świetna rozprawa o dobru i złu - polecam - kupicie ją w [reklama usunięta]. Nie wiem czy tematyka religijna jest wam bliska, ale jeśli nie do końca, to także nie macie się czego obawiać, bo lektura to raczej rozprawa o życiu, niekoniecznie wierze.
napisał/a: paulinka8787 2015-10-14 11:42
Albert Camus Dżuma
napisał/a: Groszka1 2015-11-07 13:57
Czarna Samica Kruka: Lot nad Krawędzią Świadomości.
Momentami dość mocna, ale jeśli lubicie mieszankę thrillera psychologicznego z kryminałem a czasami nawet z horrorem, to polecam serdecznie.
Książka na tyle dobra, że sięgnęłam po inną tego samego autora - Arcanus Arctica i jestem w połowie lektury.
Wciągający kryminał, którego akcja dzieje się naukowej stacji badawczej w Arktyce.
Dziś przyszło mi nawet do głowy, że wyszedłby z tego całkiem niezły film :)
MalvinaV
napisał/a: MalvinaV 2019-04-25 12:29
Ja czytam praktycznie wszystko oprócz takich typowych romansideł, bo w to jakoś się nigdy nie mogę wkręcić. Ostatnio sporo klasyki :) Mogę polecić Hrabala i Vonneguta, to chyba moi ulubieni pisarze.