Książka dla dwojga

monikaderc
napisał/a: monikaderc 2011-10-04 16:15
Pytanie do par :) Macie jakieś książki, które czytacie razem? Ja z moim ukochanym jakoś nie możemy się w tym temacie dogadać. Kiedyś nawet podrzuciłam mu fantasy, bo lubi gry na konsole i myślałam, że mu się spodoba (a książka była na prawdę dobra) i stwierdził, że taka sobie :( Za drugim razem z nudów przeczytał moją "grę w klasy", którą wzięłam na wakacje i się pokłóciliśmy, bo stwierdził, że jedna z bohaterek jest nienormalna i okropna, a ja uważałam, że to najbardziej pokrzywdzona postać. Mimo wszystko było ciekawie, bo na prawdę o książce sobie podyskutowaliśmy :)
napisał/a: sorrow 2011-10-04 16:45
Razem to można filmy oglądać, z nie książki czytać. Nie dość, że niewygodnie dwie głowy do jednej książki na raz, to jeszcze prędkość czytania jest różna, a na głos człowiek szybko się zmęczy.
napisał/a: errr 2011-10-04 18:40
mi mój czytał Kacpra Ryxa ale tak jak pisze sorrow, szybko męczyło go głośne czytanie i w sumie nie skończył.
monikaderc
napisał/a: monikaderc 2011-10-05 13:38
haha dla tych, którzy nie zrozumieli drobnej złośliwości dodam, że nie chodziło o czytanie jednej książki na raz, ale w ogóle czytanie tych samych książek.
napisał/a: sorrow 2011-10-05 17:49
naranja_d, drobna złośliwość to była z mojej strony (bo wiedziałem o co ci chodzi), a z twojej nieprecyzyjne formułowanie myśli :).

Myślę, że każdy ma jakieś preferencje co do tematyki książek. Jeśli się nałożą to spokojnie znajdziecie zestaw, który oboje przeczytacie. Równie dobrze mogą się nie pokryć i wtedy będzie tak jak u ciebie. Czytanie wymaga jednak trochę wysiłku... więcej niż obejrzenie filmu. Może spróbuj najpierw obejrzeć kilka różnych filmów razem... może znajdziecie gatunek, który wam obojgu przypadnie do gustu. Wtedy wystarczy poszukać wśród książek o podobnej tematyce.

Poza tym czytanie innych książek nie jest złe, bo można wymienić się informacjami i odczuciami nie przechodząc przez męki czytania książki, której się nie trawi.
napisał/a: mała_czarna 2011-10-05 18:00
naranja_d napisal(a): Macie jakieś książki, które czytacie razem?


Od jakiegoś czasu kryminalne Mój mi zaczyna podbierać - poza tym nasze typy niestety nie pokrywają się.

[ Dodano: 2011-10-05, 18:04 ]
sorrow napisal(a):Poza tym czytanie innych książek nie jest złe, bo można wymienić się informacjami


i mieć wielki księgozbiór
monikaderc
napisał/a: monikaderc 2011-10-06 10:22
sorrow, filmy oglądamy razem nałogowo. Ale film, to przecież nie to samo. Tylko niektóre pobudzają do dyskusji ;)

A co do nieprecyzyjnego formułowania myśli...założyłam, że użytkownicy są na tyle domyślni, że nie będzie trzeba pisać jak dla pięciolatków chyba się nie pomyliłam

mała_czarna, ja uwielbiam kryminały , ale mój nawet na nie nie spojrzy. filmów kryminalnych też zresztą nie za bardzo chce oglądać. Teraz to z kolei ja nie za bardzo podzielam jego pasję, bo on od jakiś dwóch tygodni przynosi do domu coraz to nowsze podręczniki z forexa :/ Dla mnie nuda
napisał/a: krasnolud1 2011-10-06 10:57
Mój mąż specjalnie nie lubi czytać i zwykle gdy ja czytam on ogląda filmy, ale kiedyś lubił gdy głośno czytałam Twierdzę Exupery'ego i intensywnie wdawał się w dyskusje choć dla mnie to było wyjątkowo wkurzająca forma "czytania". Ostatnio zainteresowały go książki Cejrowskiego więc coś tam czasem można zazębić
napisał/a: dreamerka1 2011-10-15 17:49
My czytamy razem (nie jednoczesnie - zeby nie było :)))))))))))) wszystkie kryminały jakie się da. Czytamy tez klasykę i powieści historyczne. Troche duzo tych tytułów, bo biblioteke mamy dosć pokaźną. Ostatni przechodzimy przez całego Murakamiego. Kupiłam też "Ludzi honoru" Alexandry Lapierre. Kończę ją już, więc dam ją mojemu P :)
Ksiązka super - jak szukasz czegoś do wspólnego czytania, to będzie zdecydowanie dobry wybór :)
monikaderc
napisał/a: monikaderc 2011-10-18 16:47
nie wiem, czy powinnam się przyznawać, ale w życiu nie czytałam powieści historycznej. No dobra 100 stron Krzyżaków, ale potem odpadałam i Potopu już nie tknęłam. Ta książka, o której piszesz to jakiś triller? Tytuł kojarzy mi się z jakimś amerykańskim filmem.

Dita ja za Cejrowskim jakoś nie przepadam, ale programy ma fajne. Książki też?
napisał/a: krasnolud1 2011-10-18 17:00
naranja_d napisal(a):Dita ja za Cejrowskim jakoś nie przepadam, ale programy ma fajne. Książki też?
w książkach pisze to o czym opowiada w programach mi się bardzo podoba
napisał/a: errr 2011-10-18 20:09
naranja_d napisal(a):No dobra 100 stron Krzyżaków
haha, ja do tej książki wróciłam po liceum. Przeczytałam w parę dni, strasznie mnie wciągnęła. Piękna książka.