Wstrząsające filmy

napisał/a: beatka950 2010-08-05 11:18
Rooda666, oglądałam wczoraj
napisał/a: ~gość 2010-08-05 11:37
beatka950 napisal(a):Rooda666, oglądałam wczoraj
tak jak ja :D
napisał/a: wiesia5 2010-09-13 14:12
America - ciekawa, aczkolwiek wstrząsająca opowieść dzis o 20,10 na Hbo. Bezsenność z Al Pacino tez polecam na dvd.
napisał/a: Dona 2010-09-17 09:51
A propos wstrząsających filmów to - oglądałam taki jeden Skazani na strach. Film moim zdaniem jest chory. Francuskie kino.
Takiego masakrycznego filmu w życiu nie widziałam.
napisał/a: ~gość 2010-09-17 13:07
'Carandiru'

niestety oparty na faktach...
napisał/a: karolincia1 2010-09-29 10:50
Ocean Strachu2 - niewinna zabawa może doprowadzić do tragedii. Ostatnio też wywarła na mnie wrażenie film Nostalgia Anioła.
napisał/a: ~gość 2010-10-05 02:36
karolincia napisal(a):Ostatnio też wywarła na mnie wrażenie film Nostalgia Anioła.
ojj, tak, zgadzam się :)
kresza
napisał/a: kresza 2010-11-22 18:41
Laboratorium diabła oj nie polecam ludzią o słabszych nerwach. To film o bestialstwach Japończyków w czasie II Wojny Światowej.
napisał/a: Casei 2010-11-24 00:05
Nie oglądałem wszystkich filmów tutaj wymienionych ale już zaczynam to nadrabiać powoli :)

Jednak dziwie się, że ten temat może istnieć bez jednego tytułu: "Girl Next Door" ("Dziewczyna z sąsiedztwa") film na mnie zrobił duże wrażenie, przerażenie itd. Historia wydarzyła się naprawdę w 1958 roku w USA. Jeżeli ktoś lubi wstrząsające filmy to zachęcam... ja obejrzałem 2 razy i za każdym razem tak samo zareagowałem.

Żeby nie było wątpliwości (bo są inne filmy z takim samym tytułem) film jest z 2007 roku i jest to gatunek dramat, thriller
napisał/a: Krakoos 2011-03-06 09:41
Trochę szkoda, że nie nazywacie sposobu w jaki Wami wstrząsnęły te filmy. Każdy film się odbiera inaczej.

Ja bym to tak pogrupował.

1. Wstrząsnęły, w sensie - zniesmaczyły - tutaj z pewnością wszelkiego rodzaju krwawe horrory oparte na torturach. Po prostu nie moge tego oglądać. Kilka razy sie zmusiłem, żeby się przekonać i odrzuca mnie. Przykład: Hostel, Piła, Mortyrs itp.

2. Wstrząsnęły, w sensie - przestraszyły - tutaj wszelkiego rodzaju horrory, które w pozytywny sposób po prostu mnie przeraziły. "Widmo" (Shutter) - film, który oglądałem na raty, bo myślałem że umrę ze strachu, "Klątwa"- podobnie, najgorsze było że oglądałem ze szwagrem (bardzo słabe nerwy), który co chwilę podskakiwał, odskakiwał od ekranu, wrzeszczał i w ogóle miotał się po pokoju, a także "Inni", "Szósty zmysł"

3. Wstrząsnęły, w głównym sensie tego znaczenia - są to zazwyczaj filmy, po które bym nie sięgnął drugi raz, gdyz niosą ze soba ogromny bagaż emocji - "Dług", "Plac Zbawiciela", "Dogville", "Funny games", "Requiem dla snu", "Nieodwracalne", "Eden lake" itp.

4. Filmy, które poruszyły - to filmy, które wzruszyły, nie pasują raczej do tematu, ale wspomnieliście chociażby o "Zielonej mili", filmie wybitnym, poruszającym, ale nie wstrząsającym. Takich filmów, które sciskają za gardło widziałem sporo. Do tych najbardziej wzruszających zaliczyłbym "Siedem dusz", "Edi", "Miasto Aniołów", "Joe Black" itp.
napisał/a: ~gość 2011-05-06 14:42
Casei napisal(a):Nie oglądałem wszystkich filmów tutaj wymienionych ale już zaczynam to nadrabiać powoli :)

Jednak dziwie się, że ten temat może istnieć bez jednego tytułu: "Girl Next Door" ("Dziewczyna z sąsiedztwa") film na mnie zrobił duże wrażenie, przerażenie itd. Historia wydarzyła się naprawdę w 1958 roku w USA. Jeżeli ktoś lubi wstrząsające filmy to zachęcam... ja obejrzałem 2 razy i za każdym razem tak samo zareagowałem.

Żeby nie było wątpliwości (bo są inne filmy z takim samym tytułem) film jest z 2007 roku i jest to gatunek dramat, thriller


Oglądałam ten film jakiś czas temu.Na niektóre sceny nie można patrzeć.W podobnym klimacie można by rzec jest Eden Lake,gdzie również zaznaczony jest wpływ rodziców na okrutne zachowanie dzieci.


Jeśli chodzi o horrory,to przez ponad 15 lat nie oglądałam żadnego,za to w ostatnim czasie oglądałam makabryczne kino norweskie.W sumie,to nie mogę tego nazwać oglądaniem,bo większość czasu spędziłam z głową pod kołdrą .
Polecam;
Rovdyr.
Dead Snow.
Cold Prey.
napisał/a: nemmo 2011-05-30 00:12
Ja teraz czekam na ten film. Opis: "Anna i Dariusz dzięki zastosowaniu metody in vitro zostali rodzicami Franka. Wspólnie z innymi parami działają w stowarzyszeniu walczącym o upowszechnienie in vitro i możliwość refundowania tej metody leczenia niepłodności. Karolina i Darek od wielu lat bezskutecznie starają się o dziecko. Czy zdecydują się na zastosowanie kontrowersyjnej terapii? Beata, mama dwóch córeczek, została surogatką. Po porodzie nie potrafiła pogodzić się z myślą o stracie dziecka i postanowiła walczyć o jego odzyskanie".
Daje do myślenia. Więcej o filmie [Mod: reklama usunięta]