Wstrząsające filmy

napisał/a: H2O 2009-12-18 23:21
Ostatnio obejrzalam film "bez granic"... wymienialbym tylko glowna aktorke na jakas inna, malo znana( i ladniejsza ;) ) i film uwazam za swietny!
napisał/a: zielonomi2 2009-12-19 22:05
'Bez mojej zgody'

[ Dodano: 2009-12-28, 22:43 ]
Paranormal activity- brrrrr. demoniczny
napisał/a: marmolada 2010-02-17 20:55
zielonomi napisal(a):'Bez mojej zgody'

[ Dodano: 2009-12-28, 22:43 ]
Paranormal activity- brrrrr. demoniczny




Jak dla mnie to straszny gniot.

Chłopiec w pasiastej piżamie - wstrząsający.
napisał/a: Tigana 2010-04-15 12:09
Underground - ciężki film, sama sie dziwiłam, że cały obejrzałam- ale wstrząsający.

"Siedem dusz"- poruszający

"Sierociniec" i "Labirynt Fauna" - to też filmy, o których długo myślałam.
napisał/a: ~gość 2010-04-26 22:26
kantia napisal(a):Chłopiec w pasiastej piżamie - wstrząsający.
poruszający.. i naprawdę warto go obejrzeć.. o przyjaźni chłopca z obozu z synem niemieckiego oficera..
nie potrafiłam powstrzymać łez..
napisał/a: Fila 2010-04-26 23:43
Ostatnio był to film "Lourdes" - niesamowicie poruszający i dający do myślenia. W skrócie, opowiada o sile ludzkich pragnień i zawiedzionej nadziei, o tym, co jesteśmy w stanie zbudować, jaką drogę przebyć, by choć chwilę wierzyć w odmianę naszego położenia. Bohaterką jest chora na stwardnienie rozsiane, ale choroba jest tu metaforą człowieczeństwa - każdy z nas zmaga się z losem, którego nie może odwrócić. Sanktuarium przypomina misterny, a jednak tylko iluzorycznie chroniący świat kultury i religii, odwracający trwogę śmierci.

A "Motyl i skafander widział ktoś? Też wstrząsający...
A "33 sceny z życia"?
Jestem specjalistką od ciężkich filmów

Najbardziej jednak potworna jest moim zdaniem scena prowadzenia na egzekucję bohaterki z filmu "Tańcząc w ciemnościach" - absolutny koszmar!!! Prawdę mówiąc Lars po prostu przegiął!
Drugi taki epizod to morderstwo taksówkarza z "Krótkiego filmu o zabijaniu", tym razem całość uważam za arcydzieło, a brutalność za uzasadnioną.
napisał/a: kasia_b 2010-06-25 22:20
przed chwilą skończyłam oglądać "Psy" Pasikowskiego - tak stary film i i oglądałam go wiele razy tak I jak i II ale to w czasach kiedy filmy te były na topie - a dziś - jestem starsza o te 10-15lat i dopiero teraz tak do końca zrozumiałam o co w tym filmie chodziło .... jestem może nie wstrząśnięta ale bardzo film zrobił na mnie wrażenie - jest taki prawdziwy .... mam tylko nadzieję, że chociaż wartości emocjonalne zmieniły się od tamtej epoki filmu - bo brak lojalności między bohaterami jest dla mnie przerażający ... przerażająco prawdziwy

ale muzyka jak i w II cudowna
napisał/a: marmolada 2010-07-16 16:55
Fila napisal(a):Ostatnio był to film "Lourdes" - niesamowicie poruszający i dający do myślenia..


Poluję na ten film. Zdaje się, że w kinie go nie uświadczysz. Czytałam reckę tego filmu i troszeczkę się napaliłam. A teraz po kolejnej pozytywnej opinii moja ciekawość jeszcze wzrosła.
napisał/a: Dona 2010-07-20 14:25
A ja trochę o dramacie "Bracia", może nie wstrząsnął mną ten film ale dał sporo do myślenia.
napisał/a: ~gość 2010-07-23 02:50
Mi zapadł w pamięci "Podziemny Krąg" z Bradem Pittem naprawdę skomplikowana i śmiała ekranizacja książki Palachniuka chyba...
ta scena z Lou... wymiata...
Jeszcze taki film "Złoczyńca" tam gra Val Kimler... końcowa scena Rodzina i lojalność... so long my friends
"Las vegas parano" z Johnnym deppem... film wymiata, jeśli się go zrozumie,
"Blow i chcesz więcej" również w deppem...
"Opuścić Las Vegas" z Nicolasem Cagem
napisał/a: marmolada 2010-07-24 14:44
Obejrzałam Lourdes - dziwny. Podobało mi się zakończenie.
napisał/a: ~gość 2010-08-05 01:41
przed chwilą obejrzany: 'Kibole', reż Nick Love

Kibole na filmwebie