Powrót do młodości i powrót Muminków.

napisał/a: Symijan 2012-01-20 22:50
Dzisiaj w odwiedzinach u siostry dowiedziałem się o ekranizacji Muminków która ma być kutego(i też o tym jak na nie reagowałem jak byłem mały czyli z relacji siostry była to otwarta paszcza:P)
Wzięło mnie na wspominajki o tym jaka to byłą piękna historia i chciałbym ją trochę odkurzyć zanim pójdziemy do kina.
Jak pamiętacie muminki? Albo może pamiętacie jakieś emocje bo to było tak dawno temu. To chyba była jedna z ostatnich bajek zanim do akcji wkroczyły ekranizacje o wojowniczych superbohaterach. A dla mnie włóczykij był sto razy przyciągającym bohaterem niż spiderman czy inny batman. Bo był taki opanowany.
napisał/a: klameczka5 2012-01-20 23:03
Haha :D Może głupio się do tego przyznać i wyjdzie, że jestem nienormalna, ale kilka dni temu tak zatęskniłam za Muminkami, że włączyłam sobie na dobranoc jeden (pierwszy!) odcinek :D
Kochałam Muminki (mimo że u mnie w otoczeniu dużo osób za nimi nie przepadało). Byłam zakochana we Włóczykiju
Muminki kojarzą mi się ze wspaniałym, beztroskim, cudownym dzieciństwem. Ze spokojem. Już odrobione lekcje miałam i wreszcie te Muminki (zazwyczaj w środy) i bałam się jutrzejszej matematyki, a tam słowa piosenki "zapomni troski każde z was" :D Nie no, dla mnie świetna bajka. Nawet ostatnio oglądając miałam wielką radość z tego :) I jakoś się zrelaksowałam ;P
napisał/a: dreamerka1 2012-01-23 20:08
Bo to była taka cudowna bajka bez przemocy, złych emocji i z samym dobrym przekazem. Muminki były swietne :) To bya moja ulubiona dobranocka :)
napisał/a: jente8 2012-01-23 20:52
Symijan napisal(a):Jak pamiętacie muminki? Albo może pamiętacie jakieś emocje bo to było tak dawno temu.

W dzieciństwie nie lubiłam Muminków. Doceniłam je dużo później, gdy na studiach miałam zajęcia z literatury dla dzieci. Lista lektur zawierała m.in. Muminki ;) Spojrzałam na nie zupełnie inaczej, no i jak zawsze w wersji pisanej jest to dużo lepsza historia. Fajne, proste mądrości, które trafiają również do dorosłego człowieka - jak w Kubusiu Puchatku. Tyle że Muminki są ciekawsze :) Marzy mi się cała kolekcja książek!
napisał/a: Nadiya1 2012-01-23 21:02
Muminki... Bodajże były w piątki na wieczorynce Czekałam z bratem na nią z niecierpliwością. Mimo że to bajka to była pełna emocji i z niecierpliwością czekało się na kolejny odcinek. Mała Mi, Tata Muminek, Mama Muminka, Muminek, Włóczykij, Migotka- ach to były czasy.
Jedyne czego nie lubiłam, a raczej się bałam to BUKA Dla mnie to był horror jak dany odcinek niej dotyczył kiedy to wyłaniała się z mgły i te jej ogromne straszne oczyska

klameczka napisal(a):Już odrobione lekcje miałam i wreszcie te Muminki (zazwyczaj w środy)
.
Jak już wyżej wspomniałam- były w piątki ;) ale może i w srody też
napisał/a: klameczka5 2012-01-23 22:27
Jurni napisal(a):
Jedyne czego nie lubiłam, a raczej się bałam to BUKA Dla mnie to był horror jak dany odcinek niej dotyczył kiedy to wyłaniała się z mgły i te jej ogromne straszne oczyska


Nooo, pamiętam, że dużo moich rówieśników bało się Buki!

Jurni napisal(a):
klameczka napisal(a):Już odrobione lekcje miałam i wreszcie te Muminki (zazwyczaj w środy)
.
Jak już wyżej wspomniałam- były w piątki ;) ale może i w srody też


Ja będę się upierać przy tym, że w pt były Smurfy a Muminki w środy :D ale może coś kiedyś było inaczej ;) W każdym razie zapamiętałam "moją" wersję :)
napisał/a: kwiatlotosu2 2012-01-24 11:52
Muminki to moja ulubiona bajka była Pamietam, że były w środę.
Tak, to była taka beztroska bajka, bez przemocy, ale z Buką, której się panicznie bałam ( i jeszcze ta straszna muzyczka/buczenie jak ją pokazywali )
napisał/a: ~gość 2012-01-24 13:05
Jurni napisal(a):BUKA

O takk, Buka budziła grozę

Uwielbiałam Muminki i chętnie obejrzę, choć podejrzewam, ze te stare będą bliższe memu sercu. Tak jak innym kojarzą mi się z dzieciństwem, beztroską, zabawą. Z rajem
napisał/a: Rooda666 2012-01-24 15:36
Muminki uwielbiam - i w wersji książkowej, i animowanej - ale nowej wersji na pewno nie obejrzę.
napisał/a: errr 2012-01-24 19:48
uwielbiam Muminki, uwielbiam Bobka:D
napisał/a: Nadiya1 2012-01-24 19:55
errr napisal(a):uwielbiam Bobka

łoj nie... Też się go bałam. Strasznie wyglądał :P
napisał/a: errr 2012-01-24 19:59
kiedyś też się go bałam.
Ale niedawno zrobiłam sobie powtórkę z Muminków i od tej pory to mój ulubieniec.
Szkoda, że tych bajeczek było tak mało.