Książka czy film? Lubicie adaptacje?

marikak
napisał/a: marikak 2013-07-08 15:07
KSiążki z reguły są lepsze, ale jak film jest dobry to warto uzupełnić fabułę o treść książki.
napisał/a: Bacha12345 2013-07-23 15:51
Wiele adaptacji jest bardzo dobra, choć zazwyczaj książka jest nie do pobicia. Z lepszych adaptacji to na pewno "Zielona Mila", "Harry Potter" czy "Transformers" (tutaj akurat adaptacja na podstawie komiksu).
napisał/a: lof-cooking 2013-08-19 21:43
Odnośnie adaptacji to zależy ;) niektóre są bardzo dobre inne są gorsze. Ja jestem fanką ekranizacji komiksów Marvela ;)
napisał/a: Symijan 2013-09-19 13:11
lof-cooking - a ja właśnie tak średnio. :) Niektóre filmy o bohaterach są naciągane i robione raczej nie dla fanów komiksów, bo robi się je w jednym schemacie. Czasami się jednak uda zrobić coś lepszego, żeby nie było.

Ostatnio jednak widzę, że ekranizacje lepiej wychodzą w serialach. Walking Dead, albo taka GoT. Ciekawe czy True blood też jest ekranizacją czegoś, ktoś się orientuje?
Tak to jeszcze wyjdzie w tym roku "w pierścieniu ognia", czyli nowe Igrzyska śmierci. To też jest udana ekranizacja. A przynajmniej mam nadzieje, że dwójka będzie taka, jak pierwsza część.
napisał/a: Rooda666 2013-09-19 15:14
Symijan napisal(a):Ciekawe czy True blood też jest ekranizacją czegoś, ktoś się orientuje?
tak. Seria powieści "The Southern Vampire Mysteries" autorstwa Charlaine Harris.
napisał/a: Symijan 2013-09-20 11:59
Lily Luna - Dziękuję! :) Szkoda, że będą kończyć w tv.

Apropo. Bo gdy wychodził ostatni "zmierzch", to Mayerowa powiedziała, że może napisze kiedyś jeszcze jedną część, ale ktoś jej wykradł kilka pierwszych rozdów i się zdenerwowała.
Może z Suzanne Collins mogłoby być inaczej. Jej ksiąki już miały jednak poważniejszą tematykę. :P
napisał/a: madzia134 2013-09-28 12:23
Fajnie ze adaptują książki szkoda tylko że wiele adaptacji jest potraktowane po maczoszeniu.
goldenGT
napisał/a: goldenGT 2013-10-15 22:33
Symijan napisal(a):Lily Luna - Dziękuję! :) Szkoda, że będą kończyć w tv.

Apropo. Bo gdy wychodził ostatni "zmierzch", to Mayerowa powiedziała, że może napisze kiedyś jeszcze jedną część, ale ktoś jej wykradł kilka pierwszych rozdów i się zdenerwowała.
Może z Suzanne Collins mogłoby być inaczej. Jej ksiąki już miały jednak poważniejszą tematykę. :P

To ta babka od Igrzysk śmierci?
Książki nie czytałem, ale film mi się podobał.
napisał/a: Symijan 2013-11-15 16:53
BiałyKruk - Colins to autorka igrzysk, jak o to pytasz.

Szkoda, że dzisiaj nie ma premiery filmu, tylko za tydzień. Dzisiaj się nudzę i tak byłby jakiś plan. :)
napisał/a: panna-agatka 2013-12-03 16:00
Symijan napisal(a):BiałyKruk - Colins to autorka igrzysk, jak o to pytasz.

Szkoda, że dzisiaj nie ma premiery filmu, tylko za tydzień. Dzisiaj się nudzę i tak byłby jakiś plan. :)

A ja już na "W Pierścieniu Ognia" byłam i uważam, że jako ekranizacja książki wypada bardzo dobrze - fakt, część wątków pominięta, itp., ale wiadomo - inaczej film trwałby 5 godzin. ;) No i warto iść ze względu na sam film - lepsza gra aktorska, efekty specjalne, klimat poważniejszy (co wynika też z fabuły książkowej zresztą) w porównaniu do pierwszej części.

Jeśli chodzi o inne dobre ekranizacje, to jak dla mnie zarówno Harry Potter, jak i np. Władca Pierścieni się do nich zaliczają. :) W ogóle, sagi są moim zdaniem lepiej ekranizowane niż "pojedyncze" książki.
napisał/a: Sioło 2014-02-02 17:23
kuskus napisal(a):
Symijan napisal(a):Jeśli chodzi o inne dobre ekranizacje, to jak dla mnie zarówno Harry Potter, jak i np. Władca Pierścieni się do nich zaliczają. :) W ogóle, sagi są moim zdaniem lepiej ekranizowane niż "pojedyncze" książki.


Pewnie wynika to z faktu, że autorzy tych filmów mają więcej ekranowego czasu na w miarę wierne przedstawienie wątków, postaci, historii. Też jestem fanem tego typu kina. Bardzo podobała mi się ekranizacja trylogii Millennium Stiega Larssona (w wersji szwedzkiej).
napisał/a: rik87r 2014-03-12 10:27
a ja polecam Taxi4 jeden z najlepszych filmów