Hobbit warto/niewarto?

napisał/a: erfar 2013-12-30 14:14
Hej,

Co myslicie o nowym Hobbicie? Warto iść do kina? Opinie są rózne. Władca Pierścieni mi sie podobał, natomiast 1 cześć juz średnio.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2014-01-10 15:48
Warto, lepszy niż jedynka :)
napisał/a: Annais 2014-01-18 23:04
Ja byłam i mnie sie podobało, jutro idzie mój partner, bo nie moglismy iść razem, zreszta ja bardzo lubię kino fantasy
napisał/a: Krakoos 2014-01-19 08:55
Kurcze, pisałem długi post i mi zniknął. Trudno.
W skrócie.
Na pewno nie lepszy od jedynki. Pisałem już, że PJ stracił wyczucie i to co ważne, bagatelizuje, a mniej istotne elementy rozleka do granic. Bywa, że na siłę wrzuca nie istniejące w ksiązce sceny by na siłę uzmysłowić durnym Amerynakom, że to prequel LOTR
2 minuty poświęcone Beornowi uważam za skandal.
Irytuje niechronologiczne starzenie się bohaterów.
Smok robi wrażenie, ale scena przeciągnięta do granic, a taże zmieniona poważnie w stosunku do ksiązki, przez co straciła na wiarygodności.
Kilka scen naprawdę fajnych, ale ogólnie trochę rozczarowanie. Oczywiście każdy film z uniwersum Śródziemia łykam jak witaminy, ale oczekiwałem więcej.
Dodam, że 3D robi ogromne wrażenie.
Dla mnie najmocniejszy akcent to Tauriel, oczu oderwać nie mogłem

napisał/a: Hecate 2014-01-19 22:24
Krakoos napisal(a):Dla mnie najmocniejszy akcent to Tauriel, oczu oderwać nie mogłem


Uspokoj sie
Krakoos napisal(a):Pisałem już, że PJ stracił wyczucie


I wlasnie Tauriel jest tego najlepszym przykladam. Po co to, ja sie pytam? Nie jest oryginalna Tolkienowska postacia, nie wnosi do filmu nic poza watkiem 'milosnym', ktory swoja droga jest zupelnie niepotrzeby.

Film sam w sobie bardzo przyjemny.
marikak
napisał/a: marikak 2014-01-19 22:52
Mi się podobał :) Fajne te efekty 3D w 48k. Chyba najlepsze jakie widziałam do tej pory (ale nie byłam na Avatarze, więc nie wiem czy pokonał w efektach)
napisał/a: michalll 2014-01-24 09:38
Dla mnie średnio, druga część przekombinowana pierwsza była lepsza, tzn na poczatku bylo fajnie ale pod koniec zaczęła się robić kaszana.
napisał/a: Sioło 2014-02-02 17:13
Film dobry, podobnie jak pierwszy Hobbit. Tylko zastanawia mnie jak z ostatnich 15 stron książki zrobili ostatnią część:P
napisał/a: RomekK 2014-02-04 21:44
Jako interpretacja książki to ten film jest beznadziejny, tak jak wcześniej napisano niektóre wątki są rozwleczone inne skrócone do granic minimum a jeszcze inne dodane ot tak. Że babeczkę dodali to się nie dziwię, chyba musieli tak zrobić, bo tolkienowskie pisarstwo samo w sobie jest ciut ubogie w wysunięte naprzód postacie kobiece.

Ale jako fantasy film akcji jest super i według mnie był wart wydanych pieniędzy.
napisał/a: Valkiria_ 2014-02-04 21:50
Jak dla mnie epicki gniot i wynudzilam sie strasznie ale dziecku sie podobalo, imax trochę podrasowal efekty wiec de facto nie zaluje wydanych pieniędzy. Szkoda tylko, ze syn znów wyszedl z niedosytem bo musi czekac kolejny rok żeby wiedzieć jak ta historia sie skonczy...

[ Dodano: 2014-02-19, 18:46 ]
https://www.youtube.com/watch?v=2fngvQS_PmQ

Jedyne co im w tym Hobbicie wyszło..
napisał/a: Cygnus-X1 2014-05-14 11:31
Dla mnie jest to tak pazerny skok na kasę, że szkoda gadać. Jeśli Hobbit ma 3 części, to oznacza, że władca pierścieni powinien mieć ich 9 (każda po4h), albo 12. W głowie mi się to nie mieści.

Pierwszą cześć mi się w miarę fajnie oglądało. Ale druga była już dosyć nudnawa... Zobaczymy jak trzecia. Prawda jest taka, obecnie w kinach i tak nie ma niczego ciekawego. Same Batmany i Spajdermany ;] Ostatni dobry film na jakim byłem w kinie, to był "Jack Strong" o pułkowniku Kuklińskim.
napisał/a: Rooda666 2014-05-14 13:54
Valkiria_ napisal(a):Jedyne co im w tym Hobbicie wyszło..
ej, ej, jeszcze Smaug

Cygnus-X1 napisal(a):Pierwszą cześć mi się w miarę fajnie oglądało. Ale druga była już dosyć nudnawa... Zobaczymy jak trzecia.
trzecia będzie albo najlepsza, albo najgorsza. Choć ciężko mi sobie wyobrazić coś słabszego niż "Pustkowie"