Ach, to polskie kino...

napisał/a: ayra30 2008-12-16 20:03
Ponarzekać można
Cóż, dużo osób unika filmów z napisem "produkcja: Polska". Sama, mając naście lat, też nie przepadałam za polskim kinem. Głośne komedie? Bywałam. Cała reszta? Nuuuuuuuuuuda!
Aż w końcu w którejś tam klasie liceum, trafiłam po raz pierwszy na Tarnowską Nagrodę Filmową. (Dostałam karnet, nie wypadało, by się zmarnował )
Potem był kolejny, i kolejny, i kolejny przegląd kina polskiego. Aż zatęskniłam za dawnym filmem polskim... tak więc pomału, w miarę możliwości, nadrabiam zaległości.
Znów mi się uzbierało ostatnio.
Widział ktoś już "Małą Moskwę"? W moim mieście nie grali - chorowałam prawie miesiąc, więc nie miałam jak jechać do Krakowa
http://www.we-dwoje.pl/8222;mala;moskwa8221;;wielka;milosc8230;,artykul,9767.html
Może ktoś podzieli się ze swoimi wrażeniami?
Nagród film nazbierał. Ale głosy krytyków, a uznanie publiczności, to często dwie różne rzeczy...
***
No dobra...
A jak jest z Wami? Chodzicie na polskie filmu?
W końcu będziemy mogli w jednym miejscu porozmawiać o tym, co w tym polskim kinie nam się podoba, a co nas drażni
pozdrawiam,
a.

[ Dodano: 2008-12-16, 20:06 ]
ps. ...swoimi wrażeniami z nami - ze swoimi wrażeniami dzielić się nie trzeba
napisał/a: Kaja13 2008-12-19 00:11
ja też mam długąąąą przerwę w oglądaniu polskiego kina, za granicą jakoś trudno je spotkać w kinach o dziwo amerykańskie kino jest wszędzie - Szwajcaria, Czechy, Irlandia
faktycznie dobrzy by było, gdybyśmy mogli sobie dobre filmy polecać - jakiś przewodnik może?? taki po polskim kinie
napisał/a: Fila 2008-12-19 00:45
"Mała Moskwa"- oj jak mi się spodobał ten główny amant >
Polecam artykuły w "Wyborczej" na temat historii, na kanwie której powstał film. Bo jest ona w pewnym stopniu autentyczna- to ponoć wielki mit miejski Legnicy! Czy ktoś jest z tych okolic ??
Wadą scenariusza jest pewna miałkość i niekiedy brak realiów historycznych. Nie ma tu tej wielkiej tematyki dylematów moralnych, typowej dla dobrego polskiego kina!
A uważam, że jest świetne- ostatnio "33 sceny z życia" zrobiły na mnie duże wrażenie. Polecam, choć film jest wstrząsający, bo dotyczy tragedii, które dotykają w pewnym momencie każdego z nas- śmierci bliskich.
napisał/a: ayra30 2008-12-19 14:49
Na "33 sceny z życia" idę w ten weekend. W końcu zdecydowali się pokazać film w moim mieście
Czytałam na temat "Małej Moskwy" - dużo informacji można znaleźć m.in. na oficjalnej stronie filmu. Za to niestety dalej nie udało mi się dotrzeć do kina. Najbliżej grają... 90 km ode mnie!
a.
ps. przewodnik po polskim kinie? hmmm... dobry pomysł pomyśli się
napisał/a: amirah1 2009-04-14 20:36
Polecam "Małą Moskwę" :))
Jak dla mnie bardzo wciągający i wzruszający film...

"33 scen z życia" niestety nie oglądałam... Ale polecam "Senność" :)

Pozdrawiam
Amirah
napisał/a: cornely1 2010-03-16 22:33
Polskie filmy są dobre, byle nie produkcji ITI o sztucznych ludziach i ich sztucznych problemach.
Ja ostatnio oglądałam Trick z Adamczykiem i Chyrą i jestem bardzo zadowolona. Kto zwątpił w polską kinematografię ten niech koniecznie obejrzy. Taki sensacyjny, kryminał, ale jednocześnie lekki i przyjemny. Jednym słowem warto.
napisał/a: mieta22 2010-03-17 23:07
Właściwie nie mamy najgorszych aktorów, niektórzy robią karierę za granicą. Ale dobrych filmów polskiej produkcji nie ma dużo. Ale co my możemy na to poradzić...do kina i tak pójdziemy
Ja polecam "Nie lubię poniedziałku".
napisał/a: MarekB 2010-03-17 23:20
Jest sporo świetnych polskich filmów, ważnych dla nas i naszej kultury. Pomijam "Człowieka z żelaza" itp., ale całe kino moralnego niepokoju, Zanussi, Kieślowski itp. To kino definiuje nas i naszą kulturę.
napisał/a: no name 2010-06-04 16:11
Kieslowskiego filmy...on chyba zapodawał dobrego kwasa jak to wszystko ogarniał do kupy i rezyserował...nigdy nie mogłem dojśc o co w jego filmach chodzi...ale mimo wszystko Polskie Kino jest OK. Naprwde fajne....Juz mi sie przejadle te amrykanckie produkcje gdzie kolesia przejezdza ciezarowka, potem dostaje serie z kałacha, mocno pobity przez kilku umiesnionych koksow...wstaje otrzasa sie i zbawia swiat... i jeszcze w miedzyczasie zalicza laske...ktora uratowal z rak tych co go przejechali tym tirem, ostrzellali i skopali... niop... serio...przy tym Polskie kino to diament...
napisał/a: beatka950 2010-06-06 18:04
A mi podoba sie polskie kino. Czsami racja widze produkcja polska tak więc nie oglądam ale jak mnie cos zaciekawi to czemu nie
napisał/a: marmolada 2011-01-28 21:30
Polskie filmy nie są złe tylko trzeba odpowiednio poszperać, poszukać tych ciekawszych. Akurat te najbardziej znane - reklamowane najczęściej okazują się niewiele warte. Pamiętam jak próbowałam obejrzeć Ciacho, choć tytuł powinien zmienić raczej na Zakalec. Porażka. Nie wiem jak te najnowsze filmy "Weekend", "Skrzydlate świnie"- tych jeszcze nie obejrzałam. Za to np. podobała mi się "Kołysanka" lekkie i odprężające. I nawet ostatnio oglądany na nvod "Święty interes", też niezły. A spodziewałam się, że będzie cienizna. Ale są też filmy bardziej niszowe, kino offowe, które prezentuje naprawdę ciekawe produkcje. Polecam zresztą zaglądać na Kino Polska - tam często pojawiają się takie filmy. Minus - późna pora.
napisał/a: jente8 2011-01-28 21:34
kantia napisal(a):Za to np. podobała mi się "Kołysanka" lekkie i odprężające

Rewelacja :) Zaskoczył mnie ten film, ale bardzo pozytywnie.