Moja sylwetka problem

napisał/a: Dargas 2011-03-17 22:58
Witam. Mam na imię Darek i mam 16lat. Znalazłem to forum w wyszukiwarce. Otóż mam taki problem, że jestem gruby i mam cycki jak dziewczyna. To ze jestem gruby to przez bluzkę nie widać. Ale wiać, jakie mam cycki jak dziewczyna. Nie raz się ze mnie śmiali. Zdjęcie:
Jestem strasznie gruby. I ostatnio zaczynam chodzić na siłownie. Ale robie wszystko jak mi się chce, bo nie wiem jak powinnam robić to. Ile razy w tygodniu minimum powinnam być. I na temat siłowni chciałbym ze byście mi doradzili. Najlepiej ze by zacząć od brzucha i od tych cycków. Nieraz na siłownie nie mogę iść to też bym chciał, że byście mi doradzili, jakie mogę ćwiczenia wykonywać w domu. No i czy warto biegać jak to jest naprawdę. Dodam, że mógłbym biegać na siłownie 2km w jedną stronę i powrotem 2km. Trzeba się rozgrzewać przed biegiem. Czy jest sens biegać czy spale tłuszcz biegając? Jaki dystans mam pokonywać i jakim stylem? Dodam ze dużo jeżdżę rowerem. Oczywiście nie chce brać żadnych środków czy tym podobnych rzeczy. Oczywiście, co z jedzeniem. U mnie w domu jest tak ze, co mama zrobi na obiad to to jem, czyli nie będę robił jakiś diet czy coś. Najlepiej to, co w tym momencie robić mniej jeść? Jestem z tych dzieciaków, co idą do sklepu i kupują chipsy cukierki objadają się ilościami, itp. Mam je stanowczo odstawić cukierki chipsy itp.? Przepraszam, jeśli popełniłem jakiś błąd, ale jestem nowy.
Dziękuje za wiele dobry odpowiedzi.
napisał/a: KarolciaK 2011-03-17 23:05
Dargas, ja mysle ze na kazdej silowni czy w fitnessclubie sa specjalnie przygotowani instruktorzy,ktorzy dobieraja indywidualnie cwiczenia.i mysle ze jedynie taka osoba moze pomoc.a gruba to raczej nie jestes,poza tym jestes jeszcze mlody i sylwetka dopiero zaczyna Ci sie ksztaltowac.
napisał/a: Dargas 2011-03-17 23:10
KarolciaK, Tyle, że mieszkam na wsi. I tam jest po prostu taka siłownia, co sobie można od tak przyjść i ćwiczyć nie ma tam ludzie, którzy ci doradzą, co masz robić, więc dla tego pisze do was. Może nie chodzi mi o ten wygląd tylko bardziej chodzi mi o bardziej szczupła sylwetkę.
napisał/a: daffodil1 2011-03-17 23:22
Dargas, ile masz lat? bo żebyś się przesadził z tą siłownią... poza tym wygląd Twojego ciała ściśle łączy się z wiekiem..więc ile?
napisał/a: KarolciaK 2011-03-17 23:30
daffodil, kochana na wstepie jest ze ma 16 lat

[ Dodano: 2011-03-17, 23:32 ]
Dargas, ja mysle ze jestes mlody i to jeszcze nie czas na to zeby Toja sylwetka byla meska.a jesli chodzi o zgubienie wagi to jest tutaj watek Moja walka o lepsza sylwetke.zajrzyj tam
napisał/a: ~gość 2011-03-18 22:28
A bieganie coś da ?
napisał/a: daffodil1 2011-03-18 23:29
KarolciaK napisal(a):daffodil, kochana na wstepie jest ze ma 16 lat
ojj, ale roztrzepaniec ze mnie ;)
Dargas, w wieku 16 lat możesz już powoli zacząć chodzić na siłownie, tylko nie dźwigaj max ciężarów, a pracuj raczej w oparciu o własny ciężar ciała i ilość powtórzeń.
Bieganie jak najbardziej, tylko pamiętaj żeby wybierać miękkie nawierzchnie (las, tartan), a nie twardy asfalt. To ważne, szczególnie w Twoim wieku. Co do 'stylu', jak to ładnie nazwałeś, to najefektywniejsze w Twoim przypadku wydaje mi się bieganie dość długie, acz o przestępnej intensywności.
Co do jedzenia, to nie musisz od razu stosować jakieś ścisłej diety, które są faktycznie kłopotliwe, w Twoim przypadku. Jedz to co ugotuje mama...ale...podam Ci parę rad które mogą być pomocne:
- zaczynaj obiad od wypicia szklanki wody (daje uczucie sytości)
- nakładaj sobie mniej ziemniaków czy makaronu, a więcej czego innego
- zaczynaj obiad od zjedzenia (jeśli jest) zielonej surówki (zielone warzywa mają błonnik, który daje uczucie sytości)
- jedz często (co 3-4 godziny, czyli ok 5 posiłków dziennie), ale mniejsze porcje
- NIE JEDZ CHIPSÓW I SŁODYCZY!!
- ostatni posiłek staraj się zjadać przynajmniej 2h przed pójściem spać
- nie podjadaj w nocy, jeśli to robisz
- nie kupuj na mieście (fast-foody) ...lepiej już zabrać kanapkę z domu

Ćwicz na wf, chodź na spacery lub pobiegać zamiast siedzieć przy kompie. Rower także jak najbardziej jest wskazany.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam, powodzenia :)
napisał/a: ~gość 2011-03-19 09:09
Dargas, gdzie ty jesteś gruby? i gdzie ty masz te cycki?
chłopie!!! chyba ktoś ci na psyche nadusił i wmówił, że tak jest
dla mnie jesteś młodym mężczyzną, któremu lada moment zacznie się kształtować męska sylwetka!!
możesz temu pomóc ale z głową!
rower to dobra sparawa ale myślę, że skoro zmorą jest brzuch i cycki (znów pytam gdzie?!) to ja bym ci dała coś najprostrzego, co można zrobić w domku ale SYSTEMATYCZNIE
zalecam skakankę i brzuszki (na kaloryfer na brzuchu)
i jakieś ciężarki na ręcę (np po 1-2 kg cukru jako ciężarek)
możesz też kupić takie ciężarki do biegania do rąk i nóg
pamiętaj, że najważniejsze byś ćwiczył systematycznie i z głową!
trzymam kciuki!
napisał/a: ~gość 2011-03-20 19:32
Ja to nie wiem, jacy wy jesteście. Ja w sobie czuje się zile widzę jestem gruby
napisał/a: ~gość 2011-03-20 22:04
to kup sobie okulary!
dla mnie jest ok!
noo może warto popracować nad kaloryferkiem więc to co pisałam wyżej :P
napisał/a: KarolciaK 2011-03-20 22:14
zgadzam sie z AILATANka, juz wczesniej pisalam ze nie jestes gruby..no ale dla wlasnego zdrowia mozesz zrezygnowac ze slodyczy- a przynajmniej ograniczyc,no i dla kondycji mozesz pobiegac.do tego jakies ukosne brzuszki i bedzie ok
napisał/a: mnpszmer 2011-03-21 11:22
Dargas napisal(a):argas, gdzie ty jesteś gruby? i gdzie ty masz te cycki?
chłopie!!! chyba ktoś ci na psyche nadusił i wmówił, że tak jest
dla mnie jesteś młodym mężczyzną, któremu lada moment zacznie się kształtować męska sylwetka!!
dokladnie!Ktos ci glupot po zlosci nagadal! Poczekaj pare lat i zobaczysz jak sylwetka ci sie zmieni ;)

A co do cwiczen uwazam tak jak dziewczyny :)