Jak schundąć forum. Zadaj pytanie specjaliście!

napisał/a: *Dietetyk* 2010-03-02 21:42
Spóźniona odpowiedź do Moniqe: ciało człowieka podlega ciagłej regeneracji. Z wiekiem niestety ten proces jest coraz dłuższy. Zawarte w pokarmach składniki odżywcze odżywiają, budują komórki ciała. Najłatwiej zauważyć ten proces np. przy regenaracji włosów czy paznokci. Zmieniąc dietę na zdrowszą, dostarczajac suplementów tj. krzem, cynk po kilku miesiacach można zauważyć widoczną poprawę w wygladzie. Raasumując- potrzeba czasu aby dieta pomogła w odzyskaniu szczupłej sylwetki. Nie znając nawyków żywieniowych, nie mogę ocenić w którym miejscu popełniasz błąd. Jedynym sposobem aby stracić na wadze jest ujemny bilans kalorii spalanych do spożywanych. Można go osiagnąć albo poprzez ograniczenie kaloryczności posiłków, alb poprzez dodatkowy wysiłek fizyczny. W Twoim przypadku wybrałabym to drugie. Aktywność fizyczna dodatkowo buduje mięście, które same w sobie spalają kalorie. Dodatkowo wzmacniasz tym organizm i poprawiasz przemiane materi. Życzę powodzenia.

Apropo gotowania na parze to zdecydowanie popieram. Takie pokarmy są lekkostrawne, mają niższą kaloryczność od pokarmów smażonych. Gotowanie w wodzie powoduje wypłukiwanie cennych witamin.
napisał/a: Kamilaaa 2010-04-24 19:00
Jestem dziewczyną. Mam 16 lat, 1.60m wzrostu i ważę 85 kg. Prawie wcale nie ćwicze bo nie lubie, ale jeśli okaże się że w moim przypadku to jedyne rozwiązanie to mogę zacząć uprawiać sport. Próbowałam się kiedyś odchudzać ćwicząc ale po tygodniu dopadał mnie leń i przestawałam. Próbowałam też odchudzać się jedząc tylko i wyłącznie zupę kapuścianą i głodowałam się. Byłam bardzo zadowolona bo po tygodniu zrzuciłam 2 czy 3 kg. aż nie mogłam w to uwierzyć. Ale rodzice zabronili mi się głodować i zaczęłam znowu jeść tłuste potrawy i słodycze i przez to przytyłam 2 razy tyle co schudłam :(. U mnie w rodzinie mama i ciocia mają nadwage, ale mama ma cukrzyce, którą odziedziczyła po babci i bardzo się boję że przez moją nadwagę też zachoruję na cukrzycę :( Lekarka mówiła że nie jestem chora tylko poprostu prowadze nie zdrowy tryb życia. Raczej nie choruję na choroby przewlekłe. Mój jadłospis nigdy nie jest stały, to zależy od tego co mama kupi. Mniej więcej tak to wygląda:
Prawie w każdy powszedni dzięń tygodnia: rano przed szkołą nie jem śniadania bo nie mogę się do niego zmusić lub nie mam czasu. Do szkoły też nie biorę drugiego śniadania bo wstydzę się jeść przy kolegach i koleżańkach bo śmieją się że ,,nie dość że grubaska to jeszcze żre'' :( W sumie to pierwszy posiłek jadam około 13 lub 14 czyli jest już to obiad. Żadko zupa, raczej ziemniaki z jakimś sosem albo kotletem i surówka. A jak nie ma obiadu to kanapki. Jadam nieregularnie. Póżniej też jakieś kanapki. Niestety często się zdarza że jem póżno, tak koło 22 lub 23.
W wekend: śpie zazwyczaj do 11 lub 12 w południe, rodzice mówią że to dlatego tyje...czy to prawda że nie mogę długo spać? Jem śniadanie czyli kanapki lub zupe jeśli już mama ugotuje o 12 lub 13. Potem po południu znowu jakieś kanapki i póżnym wieczorem znowu coś jem. Kiedy robie sobie coś do zjedzenia to jem dużo nawet ze 3 kanapki i do tego talerz zupy. Bardzo lubie jeść smażone i tłuste rzczy oraz słodycze. Czasami też zjem pizze.
Bardzo proszę o radę, ponieważ już sobie sama nie radzę. Nie mogę zdobyć silnej woli żeby przestać się objadać :( Wiem że źle się odżywiam, bliscy mówią mi że robię z siebie kaleke :( Błagam o pomoc, o jakąś zdrową diete żebym mogła jeszcze do wakacji schudnąć. Może też o jakiś jadłospis. Ile powinnam prawidłowo ważyć na swój wiek i wzrost? Czy mogę jeszcze tyle schudnąć bo rodzice mi mówią że już jest na to za późno?......Proszę o pomoc...
napisał/a: dietetyk_radzi 2011-09-26 22:07
Temat został odblokowany, tak więc chętne osoby do zadawania różnych pytań zapraszam tutaj, lub do tematu http://forum.we-dwoje.pl/topics34/zapytaj-dietetyka-vt22459.htm z chęcią odpowiem na pytania dotyczące zdrowego odżywiania, diet itp. :)

Jeśli ktoś chciałby stworzyć osobny temat dotyczący konkretnego problemu, zapraszam do tworzenia tematów w tym dziale http://forum.we-dwoje.pl/zdrowe-odzywianie-porady-dietetyka-vf61.htm

Na stare posty, które nie doczekały się odpowiedzi poprzedniego dietetyka na forum pozwólcie, ze nie odpowiem, ponieważ i tak raczej odpowiedź nie dotrze do osoby, która to pytanie zadawała. Niemniej jednak wszystkie osoby zachęcam, do zadawania nowych pytań
napisał/a: Menia86 2012-08-11 23:34
Witam! potrzebuje porady...pomocy moje problemy zaczely sie 6 lat temu gdy urodzilam pierwsza corke. Nigdy nie nalezalam do osob szczuplych ale przed laty przed ciaza przy wzroscie 173 wazylam 80 kg w ciazy wiadomo przytylo sie troszke potem waga spadla i zaczelo sie 4 miesiace po porodzie. Zaczelam tyc nie objadalam sie ale tez nie dbalam o to co jem mama ciagle mowila ze w oczach slabne a waga rosnie wiec szukalam pomocy u roznych lekarzy w ciagu niecalych 2 miesiecy przytylam 20 kg wiec strasznie duzo lekarze potwierdzali ale nie znalezli przyczyny po latach trafilam na lekarza ktory stwierdzil ze to wina hormonow ale na tym stanelo zadnego leczenia zadnych zalecen choc zle sie z tym czulam tak juz zostalo pracowalam i jakos lecialo niedawno urodzilam 2 corke w ciazy nie przytylam duzo lecz wyjechalismy do Wielkiej Brytanii gdzie pogoda deszczowa w domu praca w wiekszosci siedzaca i troche lenistwo i waga znow rosnie nie umiem sie zmobilizowac do diety cwiczen....chociaz sobie obiecuje zawsze cos podjadam... W poniedzialek zapisuje sie na silownie ale nie wiem czy sama silownia wystarczy. Bylam na diecie P. Dukana schudlam 5 kg ale to bylo przed ciaza nie chce teraz do niej wracac poniewaz slyszalam ze wyniszcza organizm. Prosze o pomoc moze ulozenie indywidualnej diety badz cwiczen??? Bede wdzieczna za szybka porade :(