Jak schundąć forum. Zadaj pytanie specjaliście!

napisał/a: czesio33 2008-03-27 23:59
Teraz tworząc posta na tym forum będziesz mógł/mogła uzyskać odpowiedź od specjalisty do spraw żywienia.

Odpowiedzi udzieli Ci Zuzanna Gąsiewska - dietetyk oraz indywidualny doradca żywieniowy. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa Akademii Rolniczej w Szczecinie, specjalizacja Żywienie Człowieka. Interesuje się psychologią i socjologią w żywieniu, poznaje nowe mody i systemy żywieniowe.



Więcej o Zuzannie znajdziesz tutaj
http://www.we-dwoje.pl/zuzanna;gasiewska;dietetyk,site,46.html
napisał/a: ~gość 2008-03-28 00:40
Witamy P. Zuzanne bardzo serdecznie!!To super pomysl,bardzo nam sie przyda taki specjalista!!
napisał/a: jente8 2008-03-28 08:43
Myślę, że należałoby tworzyć nowe tematy z zapytaniami, bo ten wątek jest tylko informacyjny.
Swoją drogą - świetny pomysł, ekspert na pewno się przyda!
napisał/a: samsam 2008-03-28 09:13
Może poczekajmy na Zuzannę, być może sama założy taki wątek, tak aby jej było łatwiej na forum
napisał/a: Patka2 2008-03-28 10:12
Witamy Panią :) Bardzo fajny pomysł. tyle Nas sie tu odchudza że chętnie skorzystamy z Pani pomocy.
napisał/a: ~gość 2008-03-28 11:38
Witamy Panią!!!!!! naprawdę super pomysł
napisał/a: ~gość 2008-03-28 14:31
Czy jest juz jakis watek zalozony>??
napisał/a: samsam 2008-03-28 14:57
Jeszcze nie, poczekajmy do wieczora
napisał/a: ~gość 2008-03-28 19:39
Witam!
Sama już nie wiem z kim mogę podzielić się moim problemem,chyba przestaje sobie już radzic, jest coraz gorzej, nie chce nikomu się zwierzac ani prosić o pomoc psychologa , a może to nie jest jeszcze konieczne? Skrycie mysle ze anonimowo wyzale się i uzyskam choc troszke pomocy i wsparcia 
Moja historia zaczyna się banalnie, jak prawie każdej osoby która zamierza zrzucic pare kg, moim celem było schudnąć ok. 10-15 , osiągnęłam ten wynik w miare szybko, przez dziwne diety i rowerek. Jednak to mi nie wystarczylo, zasmakowałam troszke innego zycia, zmienilam się (schudłam) zadbałam o siebie, jednak moja sylwetka nadal mi nie odpowiadala mimo ze miala prawidlową wage, odchudzałam się dalej, kolejne dziwne diety, potem starałam się normalnie odżywiać tzn zdrowo i zaczac uprawiac wiecej sportu (zapisałam się na aerobik i pilates)i tutaj powoli zaczynaly się schody i moje poblemy.
Zaczely mi się ataki glodu, z początku pojawialy się zadko raz na mies. Waga powoli spadala, bardzo powoli, jednak te obżarstwa wszystko niweloway, mój organizm coraz czesciej domagal się wiecej i wiecej jedzenia, słodyczy itp.
Dlatego tez , zaczely się przeczyszczania organizmu (Xenna itd..) w ten sposób moja waga w miare utrzymywala się w miejscu, nie tylam i nie chudłam, a ze nie chudłam załamywałam się.
Ataki glodu pojawialy się coraz czesciej az do tego momentu , przynamniej 2-3 razy w tygodniu, potrafie zjesc obfite sniadanie, na obiad pizze a potem to już nawet nie ma sensu pisac (czekolada, ciastka, chipy, jogurty itp.) nie potrafie nad tym zapanowac, codziennie obiecuje sobie, ze to był ostatni raz, jutro zaczynam od nowa, i takie zalozenie trwa gora 3 dni 
Przyznam szczerze, ze pare razy zmusiłam się do zwrócenia pokarmu poprzez wymioty, wiem to straszne, ale mi tak bardzo zalezy na tym aby schudnąć, osiągnąć idealne cialo i wygląd, to przewyzsza wszystko, nawet utrate zdrowia. Moja waga jest prawidlowa, jednak mam troche za duzo tluszczyku gdzie niegdzie i nie jestem dziewczyna typu (45 kg, 170 cm i za wszelko cene musze schudnąć 10 kg) .
Te ataki glodu nigdy nie pozwola mi schudnąć, mimo ze ćwiczę 4 razy w tygodniu nie widze od dawna zadnych efekow. Naprawde nie wiem co mam już robic nie mam sily, kocham jesc, nie potrafie nad tym panowac, najadam się do woli, potem przeszczyszam i mam ogromne wyrzuty sumienia,takie błędne kolo trwa od paru miesięcy. Już nie daje rady blaaagam pomocie mi…co mam dalej robic?
napisał/a: kasia_b 2008-03-28 20:29
Paulina648 nie jestem ekspertem w tej tematyce - ale mam do Ciebie ogromna prośbę - zgłoś się do lekarza swojego pierwszego kontaktu i przedstaw jak nam swój problem - to co piszesz jest bardzo poważnym problemem zdrowotnym - niszczysz siebie nie daj się - proszę Cię !!
napisał/a: *Dietetyk* 2008-03-30 21:18
Witam wszystkich bardzo serdecznie i zachęcam do zadawania pytań.

Aby ułatwić wszystkim dostęp do odpowiedniej porady, proszę o sprawdzenie czy nie ma innego wątku na ten sam temat, np.odchudzania, anoreksji, określonej diety. Jeżeli nie znajdziecie podobnego watku- proszę go założyć i opisać swój problem lub zadać pytanie.

Postaram sie jak najszybciej udzielać Wam fachowych porad, ale proszę też o cierpliwość
napisał/a: Kinia 2008-03-30 22:07
Witamy Panią serdecznie