Reorganizacja forum

napisał/a: czesio33 2007-03-09 11:31
Od ostatniej zmiany minęło już trochę czasu.

Czy uważacie, że przydała by się reorganizacja działów lub też dodanie nowych na forum a może niektóre sekcje powinny być wyżej inne niżej.

Czekam na wasze opinie.
napisał/a: Belay 2007-03-09 12:33
Uważam, że należy zastanowić się nad większą ilością moderatorów. Nasze dziewczyny wyrabiają się jak mogą (jesteście wielkie kobiety!), ale wiadomo, że nie zawsze jest czas na to, by posiedzieć nad forum. Każdy ma przecież swoje życie i własne problemy.

Forum się rozwija, codziennie dochodzą nowi użytkownicy - to wszystko jest wspaniałe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że wraz ze wzrostem liczby użytkowników rośnie ilość postów, które trafiają nie tam, gdzie powinny. Zaczynają powielać się tematy - za chwilę trudno będzie nad tym wszystkim zapanować, a łączenie tematów to żmudna praca.

Myślę, że warto to przemyśleć, a w przyszłości można się również zastanowić nad przydzieleniem moderatorów do określonych działów - to czasem naprawdę fajna sprawa, choć może na naszym forum nie jest to konieczne :)
napisał/a: jente8 2007-03-09 12:52
Co do propozycji nowych działów skopiuję to, co napisałam wcześniej w innym wątku i to zdaje się nie raz... Mam nadzieję, że tym razem coś to da, bo naprawdę zależy mi na tym dziale (mam na myśli ten pierwszy), a poza tym słyszałam już głosy poparcia w tej kwestii.

Proponowałabym utworzenie w forum Rodzina jakiegoś działu, do którego kwalifikowaliby się inni członkowie rodziny niż matki, ojcowie i dzieci. Przeglądając dział "Róbta co chceta" zauważyłam mnóstwo tematów o teściach i teściowych, a także np. temat o wyprowadzce z domu rodzinnego... To wszystko mieści się w temacie domu i rodziny. Proponowałabym jakiś dział typu "Sprawy rodzinne" i tam możnaby było wrzucać takie wątki. Bo w dziale Róbta co chceta mamy już naprawdę tematy o wszystkim, tematy o pomocy delfinom obok pomysłów na życzenia dla teścia, plotek o odchudzających się aktorkach oraz zdjęć forumowiczów... Ja 1/5 z tych wątków przerzuciłabym do forum Rodzina, gdyby był na to jakiś dział, bo na razie do żadnego mi nie pasują :(

Kolejna propozycja: może jakiś dział typu "Nasze święta"? Taki, gdzie moglibyśmy wrzucać wszystkie wątki "urodzinowe", bo już sporo się ich zrobiło. Gdyby nazwać dział w taki sposób, to możnaby tam wrzucić także wątki dotyczące Bożego Narodzenia, świąt pracowniczych, Dnia Kobiet... całkiem sporo tego jest, a będzie więcej. A znajdują się teraz gdzie? Oczywiście w "Róbta co chceta". Proponuję przejrzeć ten dział i zobaczyć, na jakie tematy jest po kilka wątków, bo to daje dobry przegląd tego, jakie działy byłyby potrzebne na forum, bo lądują tam po prostu tematy, których nie da się zakwalifikować do już istniejących działów.

Może na forum dotyczącym ślubów warto by stworzyć podobny dział? Bo mamy tam także wątki dotyczące ślubów poszczególnych forumowiczów, ale są one "wrzucone" w Różnościach, gdzie też jest po prostu wszystko i nic i trudno cokolwiek znaleźć. Ten dział pełni częściowo podobną funkcję jak dział "Przed weselem" - patrząc po zamieszczonych w nich tematach.
napisał/a: Patka2 2007-03-09 14:27
Belay, zgadzam sie z Tobą :)

ula_jente, popieram :)
napisał/a: Belay 2007-03-09 14:35
Ula dobrze prawi. Nie ma gdzie porozmawiać o zbliżających się świętach i innych uroczystościach jeśli zajdzie taka potrzeba. W forum ślubnym, też dział np. "Nasze Śluby" by się sprawdził bo wylądowałyby w nim wątki dotyczące ślubnych życzeń itd.. które się teraz walają gdzie się tylko da.

Może jeszcze jakiś dział "Znalezione w Sieci" albo "Ciekawostki" gdzie można by było wrzucać jakieś znalezione w sieci cudeńka czy szokujące wiadomości, ploteczki i inne.
napisał/a: patricja 2007-03-09 14:50
A może jeszcze coś w stylu "Poznajmy się", by wrzucić tam wątki typu "Ukażmy się", czy "z jakich miast jesteście?" itd., bo aktualnie z tym też jest jeden wielki bałagan.
napisał/a: czesio33 2007-03-09 15:39
Ok. Czyli Podsumowujac.

Szukamy nowych modow. Mysle ze dwoch na cale forum na razie starczy w zupelnosci. Za jakis czas pomyslimy o kolejnym naborze :)

Nowe dzialy:
Rodzina > Sprawy rodzinne
Kobieta forum > Nasze święta
Ślub > Po weselu lub Ślub > Nasze wesela

Zastanawiam sie jeszcze nad dzialami takimi jak

Milosc forum > Randki - malo postow tam sie pojawilo ale usuwajac ten dzial milosc forum bedzie posiadalo tylko dwie grupy tematyczne. Macie moze na to jakis pomysl?

Rodzina forum > Byc ojcem - w ogole dzial nie chwycil. Moze przeniesc posty gdzie indziej lub zmienic nazwe dzialu ??

Czy jest wedlug was jeszcze jakis dzial ktory nalezaloby zrobic?

Wedlug mnie na dzial zamkniety jest jeszcze za wczesnie. Wiekszosc aktywnych forumek by w nim glownie pisala i malo nowych by do nas trafialo. Z czasem taki dzial stanie sie niezbedny ale to chyba bedzie dalo sie wyczuc.

Jezeli nie ma zastrzezen co do dzialow nowych po weekendzie nastapi reorganizacja.
napisał/a: MonikaLuc 2007-03-09 15:41
A może zastrzeżony "ukażmy się" ?? ktoś już to zaproponował... aby był dostępny tylko dla zarejestrowanych...
napisał/a: jente8 2007-03-09 16:04
patricja napisal(a):A może jeszcze coś w stylu "Poznajmy się", by wrzucić tam wątki typu "Ukażmy się", czy "z jakich miast jesteście?" itd., bo aktualnie z tym też jest jeden wielki bałagan.

Nie uważam, żeby był z tym bałagan. Może jedynie możnaby przemianować "Przywitaj się" na "Poznajmy się", bo wtedy nazwa działu oddawałaby treść wszystkich znajdujących się tam wątków (chodzi mi o to, że np. wątek Ukażmy się nie całkiem pasuje do "powitania", ale już do "poznawania się" tak, podobnie jak wszystkie inne wątki, włącznie z powitalnymi).

MonikaLuc napisal(a):A może zastrzeżony "ukażmy się" ?? ktoś już to zaproponował... aby był dostępny tylko dla zarejestrowanych..

Popieram.

wojtek napisal(a):Nowe dzialy:
Rodzina > Sprawy rodzinne
Kobieta forum > Nasze święta
Ślub > Po weselu lub Ślub > Nasze wesela

Dokładnie o to chodzi.

wojtek napisal(a):Rodzina forum > Byc ojcem - w ogole dzial nie chwycil.

Nie chwycił, bo mamy mało aktywnych mężczyzn. Ale działu zlikwidować całkiem nie można, bo to byłoby nie fair. Chyba, żeby połączyć działy "Być mamą" i "Być ojcem" w jeden pod wspólną nazwą (na którą nie mam pomysłu...)?
napisał/a: Kinia 2007-03-10 11:26
MonikaLuc napisal(a):A może zastrzeżony "ukażmy się" ?? ktoś już to zaproponował... aby był dostępny tylko dla zarejestrowanych..

Popieram i np zdjecia z naszych wesel tez powinny byc zastrzezone dla "obcych"
napisał/a: lole79 2007-03-10 11:40
Nowy Forum w Rodzine w ktorym mozna o wszystkim rozmawiac!Takie cos tu brakuje.Chyba ze zle szukalam.
napisał/a: Kaira86 2007-03-10 17:58
A ja mam pytnie czy nie dałoby się ustawic tak aby po załączeniu zdjęcia na forum były normalne kolory??bo czasami jest to uciążliwe szczególnie przy większej ilości zdjęć takie ciągłe klikanie na nie