Nowości na Forum.We-Dwoje.pl

napisał/a: czesio33 2010-02-18 16:53
Witajcie

Dziś po dłuższym czasie przygotowań odpaliliśmy nową skórkę forum nazwaną We-Dwoje :).

Stanęliśmy przed koniecznością pogodzenia "wody z ogniem". Z jednej strony chcielismy zaakcentować, że We-Dwoje.pl oprócz forum ma bardzo dużo do zaoferowania swoich użytkom:
- blok z najnowszymi artykułami ze strony głównej
- blok z artykułami dopasowanymi do działów forum (na dziale Ślub artykuły z portalu o ślubie itp)
- wiele innych bloczków przed nami

Z drugiej strony chcieliśmy aby wszelkie zmiany nie miały wpływu na używanie forum. Podjęliśmy trudną decyzję o poszerzeniu rozdzielczości forum do 1280px na szerokość. W ten sposób ok 30% użytkowników forum będzie miało pionowy pasek przewijania w przeglądarce. Mamy nadzieje, że nie będzie wam to bardzo mocno przeszkadzać.

Z ciekawostek dodaliśmy następujące opcje:
- Ignorowanie tematów (na głównej stronie link na samej górze): dzięki tej opcji będziecie mogli zaznaczyć fora, których nie czytacie na co dzień. W ten właśnie sposób posty pisane w ignorowanych działach nie będą wyświetlane w Posty nieprzeczytane
- Ulepszony mechanizm przeszukiwania forum - bazujemy na zewnętrznym silniku wyszukiwania dzięki temu wyniki wyszukiwania będą bardziej dopasowane do wpisywanych fraz, oczywiście stare wyszukiwanie pozostawiliśmy w niezmienionej formie pod linkiem wyszukiwanie zaawansowane
- Nowy Szoutbox - nowa wersja shoutboxu będzie teraz wyświetlana na każdej podstronie w prawej kolumnie
- Filmiki z YouTube - przy szybkiej odpowiedzi i klasycznej odpowiedzi pojawił się buton YouTube wstawia on kod BBCode, w który należy wkleić link z filmikiem z YouTube dzięki temu będzie można go obejrzeć z poziomu forum, można też ręcznie umieścić żądany link między tagami (przykład poniżej)

[code:1:8fcf9ae98c][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iAbUPlYOz8E[/youtube][/code:1:8fcf9ae98c]

A tak to wygląda po dodaniu postu
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iAbUPlYOz8E[/youtube]

Co w najbliższym czasie:
- Czat forumowy
- Dodatkowe bloczki
- Ciekawe opcje :)

Oczywiście można nadal korzystać z pozostałych szablonów. Na dole każdej strony jest formularz do przełączania tematów graficznych.

Czekam na wasze sugestie i opinie z niecierpliwością
napisał/a: ~gość 2010-02-18 17:22
a gdzie do grzyba są te szablony? ide na poszukiwania

[ Dodano: 2010-02-18, 17:24 ]
znalazłam. Nowy szablon jest blee, fuj.
napisał/a: basia1125 2010-02-18 17:57
No wlasnie mi ta nowa skorka nie za bardzo sie podoba ale jak sie zalogowalam, to znow weszla stara strona, wiec ok.
Ignorowanie tematow, to fajny pomysl, musze zobaczyc gdzie to jest, tylko mam nadzieje, ze bedzie mozna je poxniej odznaczyc spowrotem jesli sie zmieni zdanie
napisał/a: ~gość 2010-02-18 18:09
Przeżyłam przed chwilą szok. Wchodzę na forum,a tu niebiesko.
Uspokoiłam się po zalogowaniu.
Ignorowanie tematów jak najbardziej ok
napisał/a: sorrow 2010-02-18 18:38
Brakuje bardzo ważnej opcji "Pokaż posty nieprzeczytane", albo gdzieś mi umknęła. Poza tym jest ok. Wiadomo, że na początku może się nie podobać, bo przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka :), ale z czasem pewnie będzie tak "normalny" jak obecny styl.

Edit: Oops... już się moja opcja pojawiła... widocznie nie miałem wtedy nieprzeczytanych :).
napisał/a: ~gość 2010-02-18 19:40
mi się skórka nie podoba ;)
próbowałam się już kiedyś przestawić na inne, ale zostanę przy ICGstation, bo od samego początku forumowej bytności z niej korzystam :)

ale świetny pomysł z ignorowaniem tematów i filmikami
napisał/a: 24aa6b55865ebcf3c8224dc8251d83831239d4c1 2010-02-18 20:07
Ignorowanie tematów to świetna sprawa! Czegoś takiego mi właśnie brakowało. Natomiast mam pomysł na jeszcze jedną funkcjonalność - możliwość dodawania do jakiegoś panelu obserwowanych tematów. Mam na myśli to, że byłyby tam wybrane przez użytkownika wątki.

Co do nowej skórki - mnie się nie podoba. Zwężenie męczy, zaś zajawki z portalu mnie nie interesują ;)
napisał/a: Itzal 2010-02-18 21:00
Mi nowa skorka nie przeszkadza- i tak sie ją widzi tylko przy logowaniu
Pomysl z filmikami,bomba
napisał/a: ~gość 2010-02-18 22:04
a mi ignorowanie działów nie działa :(
napisał/a: Druzgafka 2010-02-19 10:41
Nowe funkcjonalności świetne i za to wielkie dzięki jednak przy skórce starej zostanę Jak już ktoś napisał: "zwężenie" męczy, a te zajawki z prawej strony mnie irytują.
napisał/a: camille 2010-02-19 12:19
mnie też nie działa ignorowanie działów...i nowej skórki tez nie mam...nie wiem o co kaman... może ktoś pierdółce komputerowej by pomógł, Wojtku.......
napisał/a: sorrow 2010-02-19 14:07
camille, na głównej stronie pod tabelkami z działami forum po prawej stronie na dole znajdziesz opcję "Styl forum". Tam sobie wybierz styl "WeDwoje".