DERMOKOSMETYKI

napisał/a: natalia.nm. 2007-03-30 13:28
Czy używacie jakiś specjalistycznych kosmetyków? Może znacie jakieś dobre, które pomagają na różne mało poularne problemy skórne? Poradzcie tym, którzy nie mieszczą się w kategorii skóra sucha, normalna mieszana i tłuta
napisał/a: AniaKw 2007-04-12 22:19
Polecam kosmetyki firmy La Roche - Posay dostępne tylko w aptekach
napisał/a: natalia.nm. 2007-04-13 12:39
AniaKw napisal(a):La Roche - Posay
miałam krem Toleriane i Hydranorme początkowo efekt zadowalający ale po paru użyciach skóra piekła.

Physiogel tak samo, najpierw super potem ale mleczko do twarzy rewelacja

Nanobasa - odżywka do suchej skóry jest super ale niestety nie nadaje się na dzień, działa kojąco i nie podrażnia.

Obecnie na dzień stosuję z DAX cosmetix do cery wrażliwej, na noc coś mocniejszego Dermedik krem nawilżający - na razie ok, strasznie gęsty przez co wydajny. Zastanawiałam się nad kupnem kremu Dermika z lipidami ale kosztuje 50 zł, może jak mi sie wszystkie skończą to zaiwestuję

Do ciała miałam też kosmetyki z Balneum i Oilatum (płyn do kąpieli był super ale mało wydajny, choć nie trzeba się balsamować po kąpieli)
napisał/a: tajla 2007-12-01 15:08
Wiekszosc z nas masz problemy ze skora, zawsze cos uczuli.
Czy mozecie polecic jakies preparaty na alergie?
napisał/a: sorrow 2007-12-01 17:01
Fenistil żel.
napisał/a: marteczka3 2007-12-01 19:53
tajla, jeśli wyłazi Ci wysypka po kosmetykach, to chyba musisz się przerzucic na jakieś hipoalergiczne, AA albo coś takiego. z kremów - nanobaza. Nie uczula na pewno, a świetnie nawilża i "uspokaja" skórę (w aptekach). Na początku wydaje się troche "ciężka", ale to tylko wrażenie. Dobra na podrażnienia, przesuszenia, inne takie. Nie ma działania przeciwalergicznego stricte, ale łagodzi.
a jak większy problem - to dermatolog.
napisał/a: Orchidea24 2007-12-21 13:12
Polecam preparaty polskiej marki Synesis - Szlachetne Kosmetyki. preparaty o bogatym, szlachetnym składzie (większość z tych kosmetyków nie zawiera konserwantów ani barwników ) Są zalecane dla skóry atopowej. Możesz poczytać o nich na stronie internetowej www.synesis.pl
napisał/a: Malina82 2007-12-27 10:43
u mnie seria AA nie spełnia zadania, jeszcze większe uczulenie po nim miałam...jestem alergikiem i azs-owcem:/. mam bardzo suchą skórę i muszę stosować balsamy kilka razy dziennie...mogę polecić La Roche, ale jest dość droga...a z dostępnych w aptekach i z przyzwoitą ceną to Dr Ireny Eris seria Pharmaceris!Kosztują od 20 do 50 zł, w zależności od rodzaju kosmetyku.
napisał/a: reszka 2008-10-20 20:46
AA tez mnie uczulał. choc stosowałam go przez pare lat. Skóra się przyzwyczaja i reaguje alergicznie. Natomiast la roche posay mnie nie uczula. Ostatnio używam serii dla skóry tłustej effaclar i mam duzo gładsza i jaśniejszą cere.
napisał/a: Rybek 2008-10-23 15:33
Drogie panie. ja tez padlem ofiara kosmetykow. tego [Mod: reklama usunięta] ma w domu cala tube zelu do mycia twarzy. Kobita mi kupila. Skore mam lepsza, to fakt.
napisał/a: emalia 2009-02-22 12:46
Ja używam dermokosmetyków Avene i jestem z nich baaardzo zadowolona, u mnie sprawdziły się lepiej niż la roche. Do pielęgnacji skóry tłustej polecam serię cleanance, dla cery problematycznej krem Diacneal przy którym effaclar a.i. może się schować. Balsamy z tej firmy do skóry suchej są bardzo dobrej jakości, dobrze radzą sobie z przesuszoną skórą.
napisał/a: camille 2009-02-25 10:14
Może i ja się włączę, jako że przetestowałam już chyba wszystko co jest dostępne na rynku do skóry suchej i atopowej. Muszę powiedzieć że u mnie bardzo dobrze sprawdza się różowa seria svr, szczególnie dobry jest bogaty krem do twarzy i ciała. A z kosmetyków, które są na prawdę tanie mogę polecić mleczko kaszmirowe do ciała, jest to typowa seria AA, mimo że te niby specjalistyczne mnie uczulają to jedno nie, jest bardzo gęste, milutkie. A jeżeli chodzi o krem, jest seria Kolastyny , zimowa, bardzo dobry kremik , jak dla mnie na cały rok, chociaż gęsty ale my AZS-owcy to lubimy:) no i krem kupowany w aptece z serii Mama i Ja dla dzieci do smarowania ciałka i dla mam, wielka tuba chyba z 200ml a kosztuje ok 25 zł i nadaje się pod makijaż!
pozdrawiam problemowiczki skórne

a jeszcze sobie przypomniałam, maseczka derminka różana- na przesuszoną i podrażnioną skórę miodzio!! jest sprzedawana w saszetkach, bardzo wydajna i przepięknie pachnie a nie uczula