Mąż nie chce rozmawiać o dziecku

napisał/a: KokosowaNutka 2013-08-23 20:05
Aguu, jak sie wam ogolnie uklada w zwiazku? Jestescie ze soba szczesliwi? Moze on nie chce tego dziecka bo nie czuje, ze chce sie do Ciebie przywiazac do konca zycia. Wiesz rozwiesc sie zawsze mozna ale wspolne dziecko laczy ludzi juz do konca zycia-nawet, jesli sie rozstana.
napisał/a: Aguu1 2013-08-26 09:22
KokosowaNutka napisal(a):jak sie wam ogolnie uklada w zwiazku? Jestescie ze soba szczesliwi?
Układa nam się bardzo dobrze, wręcz ostatnim czasem powiedziałabym lepiej niż kiedykolwiek. Tylko w tym jednym temacie nie możemy się dogadać...

Rozmawiałam wczoraj z mężem i nastąpił mały postęp, ale niestety tylko chwilowy.. Mąż obiecał mi, że jak będę potrzebowała z nim porozmawiać na temat dziecka to już nie zachowa się tak jak do tej pory tylko będzie ze mną normalnie rozmawiał. Próbowałam tez jakoś delikatnie wyciągnąć od niego czy myśli, że kiedykolwiek będzie gotowy na to dziecko - powiedział, że nie wie. Jestem załamana. On cały czas twierdzi, że chce ale nie wie kiedy będzie gotowy. Moje argumenty o naszym wieku, sytuacji itd. nic nie dają. Nawet to, że powiedziałam mu, że boję się, że może jak już kiedyś się zdecyduje to będzie za późno, to zapytał mnie czy to będzie dla mnie wielka tragedia Nie ciągnęłam już dłużej tego tematu. Nie mam siły. Bardzo go kocham ale pragnę też tego dziecka. Po tym wszystkim na prawdę myślę, że on nigdy tego nie będzie chciał
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-26 12:48
Więc zadaj sobie pytanie, czy dla "miłości" do męża zrezygnujesz z pragnienia bycia matką.
Jakby co, z tego co się orientuję, to że mąż nie chce dzieci, choć wcześniej deklarował, że chce je mieć- jest przesłanką do unieważnienia ślubu.
napisał/a: Betka86 2013-08-28 09:28
Aguu, a ja rozumiem Twojego męża. Jest młody, robi karierę, po co mu teraz dziecko? żeby mu brudziło koszule, "zabrało" uwagę żony, ograniczyło seks i jeszcze płakało po nocach i przeszkadzało w pracy- po co mu to? jest facetem, on nie słyszy tykania zegara biologicznego. Chłodno analizuje i po prostu minusy przeważają szalę. Co możesz z tym zrobić? tak na prawdę nic, bo nie można zmusić kogoś żeby chciał mieć dzieci, tak jak Ciebie nie można zmuszać do tego, żebyś zrezygnowała z bycia mamą. Zastanów się, co jest dla Ciebie w życiu priorytetem, bo musisz mieć świadomość, że być może będzie tak, że kiedy on będzie gotowy, dla Ciebie będzie za późno.
napisał/a: Tigana 2013-09-18 19:46
Aguu, dla faceta dziecko to przede wszystkim odpowiedzialność finansowa za całą trójkę. Twój mąż robi doktorat więc kokosów nie zarabia, a za rok jak się obroni to też nie wiadomo jak szybko znajdzie pracę i gdzie. Może chciałby robić post doca za granicą i wie, że z dzieckiem to niemożliwe?

Poza tym to nie dziwie się, że nie chce z Tobą "rozmawiać o dziecku", jeżeli dla Ciebie taka rozmowa ogranicza się do zmuszania go do zmiany zdania. Mi się wydaje, że powinnaś odpuścić temat na jakiś czas i pozwolić mu samemu go zainicjować. To trochę jak z zaręczynami, może nie chce, żeby to było takie wymuszone?

A macie jakiś znajomym z uroczym dzieciaczkiem, który mógłby zainspirować Twojego męża? Takim grzecznym i słodkim? Może odwiedziny u kogoś takiego dałyby lepszy skutek niż takie rozmowy?
napisał/a: Aguu1 2013-12-09 12:07
Dziękuję Wam wszystkim za dobre rady
Postanowiłam odpuścić temat na jakiś czas i faktycznie to pomogło!!! W mikołajki mąż powiedział, że chcę zacząć starania o dziecko
Cierpliwość popłaca
napisał/a: myszkaforyou 2013-12-09 19:42
Aguu bardzo się cieszę! Po przeczytaniu całego tematu naszła mnie myśl, że może to on chciał być osobą decydującą? Tą która zdecyduje/ogłosi ' postarajmy się o dziecko'. Ale to tylko taka luźna myśl, powodzenia

P.S Swoją drogą to fajny prezent mikołajkowy
napisał/a: daffodil1 2013-12-09 20:01
Aguu, super
napisał/a: Blanka:) 2013-12-09 21:23
Aguu, super
napisał/a: Smartboy_pl 2013-12-21 18:45
Na wszystko przychodzi odpowiednia pora,jednak jak często zauważam czas jest bardzo istotny szczególnie dla mężczyzn i im bardziej naciskamy tym oddalamy nasze chęci i starania,wiec warto to po prostu przeczekać.
napisał/a: pollana 2014-12-02 11:41
ja też nie chciałem nigdy słyszeć o dzieciach, w ogóle w szoku byłem że jestem w związku... wpadliśmy i dziś czekam tylko na drugie (żona miała cesarskie cięcie 11msc temu) musimy poczekać z uwagi na zdrowie :)
napisał/a: Smartboy_pl 2015-03-16 08:59
W takim razie pozostaje życzyć dobrego i zdrowego rozwiązania,mam nadzieję że właśnie tak będzie:) Czasem życie pisze różne,niespodziewane scenariusze które jak się potem okazuje- wychodzą nam na dobre:)