Bezpłatna pomoc psychologiczna - telefoniczna i mailowa

napisał/a: marinka1231 2011-07-15 11:44
Zapraszam wszystkich borykających się z trudnościami, potrzebujących wsparcia czy po prostu chcących porozmawiać o swoich kłopotach do kontaktu z Telefonem Kryzysowym pod bezpłatnym numerem 116123 lub do napisania maila na adres poradnia@116123.edu.pl
Telefon Kryzysowy 116123, czyli Poradnia Telefoniczna dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym działa od 18 stycznia 2010 roku. Powstała z myślą o świadczeniu pomocy psychologicznej sytuacjach trudnych, takich z którymi nie sposób sobie już poradzić bez profesjonalnego wsparcia. Osoby, z którymi będziecie rozmawiać lub korespondować to wolontariusze, gruntownie przeszkoleni w zakresie udzielania wsparcia przez telefon i mail. Będą towarzyszyć Wam w ciężkich chwilach, w przeżywaniu trudnych uczuć a także w poszukiwaniu optymalnych sposobów wyjścia z sytuacji kryzysowej.
Zadzwonić może do nas każdy – niezależnie od płci, wyznania, przekonań, miejsca zamieszkania czy statusu materialnego. Rozmowy z nami są bezpłatne i anonimowe.
Telefonicznie można skontaktować się z nami codziennie w godzinach 14-22.00 zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Osoby mieszkające za granicą mogą to zrobić poprzedzając 116123 numerem kierunkowym do Polski.
Można także poprosić o poradę mailową. Osoby, którym trudno jest mówić o swojej sytuacji a łatwiej napisać zapraszamy do naszej Poradni eMailowej - poradnia@116123.edu.pl - tu również porad udzielają specjaliści a nie ma czasowego ograniczenia - maila można napisać choćby w środku nocy czy nad ranem.
Ludzie kontaktują się z nami w sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się każdemu - po utracie pracy, rozstaniu z bliską osobą, doświadczające trudności w relacjach partnerskich lub różnych form przemocy a także wtedy gdy po prostu czują się przygnębieni i samotni.
Jeśli w Twoim otoczeniu, wśród znajomych czy rodziny, jest ktoś w trudnej sytuacji życiowej poinformujcie tę osobę o możliwości skorzystania z naszej Poradni.
Wszystkich Was zapraszamy również na naszą stronę internetową
http://www.116123.edu.pl oraz na Forum Wsparcia http://forum.116123.edu.pl/. Znajdziecie nas również na Facebooku – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Kryzysowy Telefon!
napisał/a: ~gość 2011-07-15 13:07
Czy ci "przeszkoleni wolontariusze" mają wykształcenie psychologiczne?
napisał/a: marinka1231 2011-07-18 09:59
Tak - mają wykształcenie psychologiczne.
napisał/a: pewny 2012-06-29 11:15
Czy jest tego typu poradnia mailowa obecnie funkcjonująca?? Bo ta zawiesiła działalność.
napisał/a: kalina1980 2013-08-27 11:31
Kochani, jeśli szukacie wsparcia i pomocy psychologicznej online (gg, e-mail) to polecam Wam: www.centrumsystema.pl

Mają poradnię online. Jest niedrogo a naprawdę warto. Oczywiście nie jest to psychoterapia, ale fajna rozmowa z psychologiem przez gg otwiera oczy na ważne kwestie. Wiem co mówię:) Potem łatwiej podjąć pewne decyzje i poradzic sobie z kłopotami...
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-27 11:49
aż weszłam na tą stronkę, patrzę z ciekawości w cennik i ogarnął mnie szyderczy śmiech. 50 zł za 25 smsów od psychologa lub za 10 maili od psychologa. 100 zł za 60 minut rozmowy na skype z psychologiem a 80 zł za godzinę rozmowy telefonicznej.

To jest chyba żart. Nie nastawienie na człowieka- w potrzebie, tylko na konsumpcjonizm, materializm w czystej postaci i żerowanie na ludzkiej naiwności.
Zapłać 50 zł to dostaniesz 25 smsów ze wsparciem. żart...
napisał/a: kalina1980 2013-08-29 12:36
Czy po cenach możesz stwierdzić, że ktoś żeruje na ludzkiej naiwności? Jak Ty to robisz? Z tego, co piszesz wynika, że Twoim zdaniem pomaganie przez psychologów w naszym kraju ma się odbywać za darmo.. ale inny rodzaj pomagania to już pewnie nie:).... jeśli dobry lekarz np. kardiolog w prywatnym gabinecie za 15 minut wizyty bierze 150 zł to jest ok, psycholog 60 zł za 60 minut rozmowy to już za drogo!!!!! jeśli ktoś jest dobrym psychologiem, posiada kwalifikacje, kompetencje to dlaczego ma się nie cenić? Wszystko byśmy chcieli za darmo a psychologowie niech pracują jako wolontariusze - wtedy pokażą nastawienie na człowieka na którym tak Ci zależy, ale niech przymierają głodem. Inne zawody...niech zarabiają i to dużo, a psychologowie niech pomagają za darmo. To jest dopiero żart!!!! Moim zdaniem wcale nie jest w SYSTEMIE tak drogo. Na innych stronach za jeden mail płacisz 30 zł. Ja skorzystałam z pomocy w Centrum Psychoterapii Systema i nie żałuję. Bardzo mi pomogli.
napisał/a: pieszkkaaa 2014-04-25 13:36
Każdy korzysta z jakiegoś psychologa, każdy ma własnego zaufanego bo właśnie w tym zawodzie zaufanie to podstawa dobrych relacji jak i postępów jakie każdy oczekuje chodząc do psychologa, ja osobiście uczęszczam do Warszawy do firmy Maturitas, świetny psycholog.