Zmywarki- co polecacie???

napisał/a: klosiak 2014-05-26 16:08
Proponuję Ci kupno Amiki. Od lat mam ją w swojej kuchni i jest super. Nie psuje się, myje dobrze i nie kosztowała dużo.
napisał/a: fajnarenia 2014-05-28 00:13
Electrolux ma natomiast dość pojemne kosze i najkrótszy program zmywania z klasą energooszczędności A.
napisał/a: Juddith 2014-06-11 18:41
klosiak napisal(a):Proponuję Ci kupno Amiki. Od lat mam ją w swojej kuchni i jest super. Nie psuje się, myje dobrze i nie kosztowała dużo.


Dobrze, ale chyba trochę się zmieniło przez te lata? Czy dzisiaj też można im ufać?
napisał/a: ManiaFrania 2014-07-01 00:13
Juddith napisal(a):
klosiak napisal(a):Proponuję Ci kupno Amiki. Od lat mam ją w swojej kuchni i jest super. Nie psuje się, myje dobrze i nie kosztowała dużo.


Dobrze, ale chyba trochę się zmieniło przez te lata? Czy dzisiaj też można im ufać?


Zasadniczo nadal trzymają poziom. Rodzice ostatnio kupowali i są zadowoleni.
napisał/a: Jusik 2014-07-02 12:05
Ja raczej Amici nic więcej nie kupię, pralka padła nam po około 5 miesiącach (!!!), w lodówce wypadła jedna półka szklana (nowa kosztuje 200 zł...) a w zamrażalniku pękła szuflada, zmywarka u mojego szwagra z Amici miała już wymieniane drobne części w tym uchwyt do otwierania (użytkujemy swoje zmywarki od 4 lat)
napisał/a: sowaa1 2014-07-03 07:45
Jusik napisal(a):Ja raczej Amici nic więcej nie kupię
ja też raczej nie polecam zmywarek amica- moi rodzice mają już od lat i odwieczny problem z niedomytymi naczyniami- nie ma nic bardziej wkurzającego niż wyjmowanie brudnych naczyń ze zmywarki, kiedy trzeba je i tak myć ręcznie i to mimo wcześniejszego opłukania przed włożeniem.

Ja do swojego domu kupiłam boscha i jestem zadowolona, a zanim kupiłam, parę osób mi tę markę polecało
napisał/a: chorera 2014-07-03 07:52
a ja nie polecę Samsunga. Trafiliśmy tak felerną że płakać mi się chce. Po kupnie od razu padła. Po 3 tyg naprawili w ramach reklamacji. Po 2 latach pół roku po skończonej reklamacji znowu padła. Na swój koszt naprawiliśmy i po miesiącu znowu. Oddaliśmy ją na części a ja miałam ochotę rzucać nią z 2 piętra.
Teraz Bosch.
Amicę mają teście i wiecznie porysowane zmatowione i niedomyte naczynia.
napisał/a: Mishona 2014-07-03 16:01
A ja o Amice napisze coś zupełnie odmiennego Moi rodzice mają od kilku lat i naprawdę sobie chwalą, domywa, nie rysuje no i nie psuje się a jest już kawałek czasu po skończeniu gwarancji. A kupili ją tylko dlatego, że jako jedyna w sklepie mając 45 cm miała opcje włączenia połowy wsadu. Nasi sąsiedzi z kolei mieli boscha do którego cały czas przyjeżdżał serwis, w końcu go wywalili. A my w domu mamy Samsunga i robi to co do niej należy i tak jak powinna to robić.
Wszystko zależy od czegoś czego i tak my nie jesteśmy w stanie określić bo nawet zmywarki Miele się psuja i nie domywają a kosztują coś koło 5 tys.
napisał/a: lisbeth871 2016-11-28 19:37
Podepnę się pod temat

W jakim programie myjecie naczynia? Eco? Auto?
Kupiliśmy zmywarkę Bosha A++ no i miło by było gdyby rachunek za prąd i wodę się utrzymał
Niby polecany jest program eco, ale na wielu blogach o oszczędnościach znalazłam informację, że eco zużywa więcej prądu na cykl mycia niż auto... Nie mam za bardzo jak tego sprawdzić na swojej zmywarce Różnica w czasie wynosi około 45 minut.
Jak jest z tym u was? Na jakim programie myjecie i czy zauważyłyście z tego sposobu oszczędności?
napisał/a: Itzal 2016-11-28 20:15
lisbeth87 napisal(a): Jak jest z tym u was? Na jakim programie myjecie i czy zauważyłyście z tego sposobu oszczędności?

w Hiszp. na najkrótszym, jakiś taki 33 minuty (tu mamy siemensa), a w Pl na takim 70stopni, coś ponad 2 h (tam mamy bosha). W Pl wolę w wyższej temp. bo nie jestem pewna do końca co do wody ;) No i tam jesteśmy jakiś miesiąc - półtora w roku, więc no ;)
napisał/a: krasnolud1 2016-11-29 09:46
lisbeth87, ja się nie patrzę na to, tylko myję w różnych programach. Jak potrzebuję umyć w dzień to nastawiam najkrótszy - 29 min, jak nastawiam nocą kiedy mam jakąś tam taryfę to myję w różnych kombinacjach i czasu i temperatury. Mamy znajomego który serwisuje pralki i zmywarki i mówi, że urządzenia najszybciej się niszczą kiedy stale używa się jednego programu
napisał/a: lisbeth871 2016-11-29 10:18
Rubyy napisal(a):u mnie ecco pobiera najmniej wody ze wszystkich ale nie najmniej energii...

właśnie o tym czytam najczęściej

Mimezja napisal(a):że urządzenia najszybciej się niszczą kiedy stale używa się jednego programu

to pewnie zależy od szczęścia, bo teście mają Bosha od 8 lat i od dłuższego czasu używają jednego programu - eco.

Póki co mam system, że co dwa pełne dni puszczam zmywarkę i po analizie programów odpowiadają mi programy auto i eco. Mam jedną taryfę w prądzie, więc dzień i noc nie mają znaczenia.
Różnica jest w czasie i kosztach prądu... Program Auto myje w 2h 45, Eco trwa 3h 30
Nie wiem jaka jest różnica w pobieraniu wody (bo wg instrukcji jest "od do"), stąd dylemat odnośnie tych programów
Ale może niepotrzebnie o tym rozmyślam