Podświetlane szafki w kuchni

napisał/a: Anna80 2014-02-04 10:32
Witam,

Jestem właśnie w trakcie remontu kuchni i wymyśliłam sobie, że chce mieć podświetlane szafki. Dokładnie chodzi mi mniej więcej o taki efekt:

ale myślałam jeszcze o dolnych szafkach. Co o tym myślicie? Podoba Wam się taki efekt? A może któraś z Was ma w taki sposób oświetloną kuchnię?
Podobno do takiego efektu jest potrzebna taśma led. Poszperałam trochę w internecie i znalazłam sporo ofert na allegro, ale nie wiem czy te produkty są dobrej jakości. Dodatkowo zaciekawiła mnie ta reklama usunięta, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat. Może ktoś miał do czynienia z ich produktami i chciałby podzielić się spostrzeżeniami?
A może macie jakieś inne ciekawe pomysły na oświetlenie kuchni??

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!
napisał/a: daffodil1 2014-02-05 12:16
Anna80 napisal(a): A może któraś z Was ma w taki sposób oświetloną kuchnię?
tak, my
napisał/a: Evelincia 2014-02-06 11:58
Anna80, mnie się podoba. Nasze szafki też będą podświetlone (górne już mają zamontowane ledy), w dolnych czekamy na fronty i jak już będą to mąż zamontuje ledy. Taśmy zamawia przez internet, wcześniej zamówił w innym miejscu, tańsze i poszły one do podświetlenia szafy przesuwnej wewnątrz, bo jednak nie były takie jak chcieliśmy.
Później poczytał trochę i skonsultował z kimś kto ma dużą wiedze na ten temat i do kuchni kupił w inny, sklepie internetowym i są super. Droższe, ale jakościowo lepsze. Nazwy sklepu nie znam, bo mnie to nie interesowało. W razie co mogę spytać męża.

Ps. nasza kuchnia będzie w takiej kolorystyce jak na zdjęciu tylko zlew w granitu jest
napisał/a: dunia1 2014-02-13 09:21
Umarłabym bez takich podświetleń blatu - jako nocny marek często siedzę w kuchni
napisał/a: bbeataa 2014-10-16 22:11
super efekt, bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Zamiast świecić dużego światła można włączyć takie podświetlenie i już budujemy klimat, super. Już wyobrażam sobie takie przytulne miejsce, bo mam dużo różnych ozdób do kuchni ze sklepu [mod:reklama usunięta] robi niesamowite rzeczy do kuchni.
napisał/a: rumiana64 2014-11-03 10:00
bonnie napisal(a):super efekt, bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Zamiast świecić dużego światła można włączyć takie podświetlenie i już budujemy klimat, super. Już wyobrażam sobie takie przytulne miejsce, bo mam dużo różnych ozdób do kuchni ze sklepu [mod:reklama usunięta] robi niesamowite rzeczy do kuchni.


@bonnie, też pomyślałam o tym, że jest to wystarczające podświetlenie. Świetne rozwiązanie, sama o takim myślę, jednak duże znaczenie będą tu mieć na pewno ściany. Dobrej jakości farba załatwi sprawę, ze swojej strony mogę polecić ekologiczną farbę, której struktura dobrze odbija światło. Widać ją na aranżacji:
napisał/a: majka1986 2014-11-04 10:00
podświetlane szafki w kuchni to super pomysł ale zgadzam się z HarmM, , że duzo zalezy również od kolorystyki ścian i farby, trzeba to jakoś zgrać z meblami. Jednak stosując oświetlenie podszafkowe trzeba zwrócić uwage na ich umiejscowienie, gdyż mogą się brudzić od za blisko zamontowanej płyty indukcyjnej czy gazowej ( para, tłuszcz itp.) oraz zlewu
radiosha
napisał/a: radiosha 2014-11-04 11:45
Bardzo fajnie to wygląda. A drogie są takie taśmy LED?
napisał/a: majka1986 2014-11-04 11:50
silezja napisal(a):A drogie są takie taśmy LED?
zalezy jakie i gdzie kupujesz.
napisał/a: markietanka 2015-01-07 14:03
Ja kupowałam w Perfektmarket i kosztowały 6 złotych za metr, ale można znaleźć też na allegro. I mój facet je zamontował, w końcu elektryk.
Zresztą jakoś specjalnie skomplikowane to nie było. Taśmę się wkleja do specjalnego profilu i przykręca do szafek.
W tym oświetleniu już nawet nie chodzi o to, że fajnie wygląda, ale jest po prostu strasznie wygodne, bo gotując po zmroku, często sama sobie zasłaniałam główne światło. A to jest bardzo niewygodne, więc montaż tego oświetlenia okazał się niezbędny.
napisał/a: kamienna54 2015-02-20 08:34
W mojej kuchni postawiłem na efekt blaszki, który imponuje domownikom i inspiruje gości. Farba [mod:reklama usunięta] pozwoliła mi na uzyskanie wymarzonego efektu!

napisał/a: Wiolet 2016-08-29 11:25
Ja kupiłam płytki ceramiczne do kuchni paradyż i do tego właśnie do blatu takie podświetlenie , świetnie to się razem prezentuje, szczególnie jak blat jest ciemny:)