najtańsze ogrzewanie

napisał/a: raatsy 2016-10-14 12:33
Chyba teraz coraz popularniejszy staje się pellet, na pewno mniej pyli od węgla, też mniej popiołu z niego zostaje, ktoś z Was ma w domu piec na pellet?
napisał/a: werdina 2016-11-25 11:24
Ale jednak ogrzewanie gazem jest zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku...
napisał/a: rosirosi 2016-12-11 18:22
My z mężem po długich namysłach też zdecydowaliśmy, że pójdziemy w ogrzewanie gazowe. Chociażby ze względu na to, że jet najbardziej przyjazne dla środowiska. Tyle mówi się teraz o zanieczyszczeniach powietrza - nie chcę przykładać do tego ręki. Prawdopodobnie będziemy dzierżawić zbiornik LPG od [reklama usunięta]. Mają fajny pakiet z gwarantowaną stałą ceną gazu. Jeszcze zastanawiamy się nad tym czy zdecydować się na zbiornik podziemny czy nadziemny - jakie są wady i zalety każdego z nich?
napisał/a: teresskaa1 2016-12-12 14:11
reszta, my też zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem. Przy dzierżawie odpada spory koszt zakupu, do tego firma zajmuje się uzupełnianiem zbiornika, dba o jego bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o zbiornik naziemny czy podziemny, to na pewno zaletą zbiornika podziemnego jest to, że masz więcej miejsca na działce. Ale z kolei chyba wiele też zależy od poziomu wód gruntowych. Z tego, co czytałam, to jeśli powierzchnia wód jest na głębokości 2,5 m lub mniejszej (czyli bliżej powierzchni), to wtedy raczej lepszy jest naziemny (albo podziemny kopcowany).
napisał/a: raatsy 2016-12-21 20:00
Weronnka napisal(a):Ale jednak ogrzewanie gazem jest zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku...

Pellet środowisku nieprzyjazny nie jest, dużo elektrowni teraz pali pelletem, a to w końcu tylko drewniane odpady, na pewno dobrej jakości pellet środowisku nie zaszkodzi, grunt to kupować markowy bo te tańsze podobno mają różne domieszki
napisał/a: natali_80- 2016-12-22 18:01
Ja myślę, ze najtańsze są w dalszym ciągu piece węglowe. średnio ekologiczne rozwiązanie, ale najtańsze.
napisał/a: sylwuchafl 2016-12-29 07:50
piece węglowe średnio ekologiczne... ja bym napisała to ostrzej! Tym bardziej, że nie oszukujmy sie ludzie w takich piecach spalają dosłownie wszystko... A z jakościa powietrza coraz gorzej...
napisał/a: mariolka1986 2016-12-31 21:22
Co do ekologii, myślę, że pellet się dobrze sprawuje, pozostały z palenia popiół wykorzystuję do nawożenia roślin na wiosnę.
napisał/a: raatsy 2017-01-27 11:03
NataliM napisal(a):Ja myślę, ze najtańsze są w dalszym ciągu piece węglowe. średnio ekologiczne rozwiązanie, ale najtańsze.

może i najtasze ale na pewno z ekologią nie ma za wiele wspólnego i wiele osób z tego rezygnuje, tym bardziej ż epaląc węglem ciągle trzeba czyścić piec wiem to z autopsji, wczoraj szłam przez osiedle to jakiś koleś nie wiem czym palił węglem pewnie z jakaś dziwną domieszką to dym szedł na całą okolicę aż było normalnie szaro wszędzie ;/ włosy mi na maksa przeszły tym zapachem, już wolę przyjemniejszy zapach gdy pellet sie pali, bo po prostu pachnie jak drewno
napisał/a: gaga15 2017-02-15 14:36
A zaś moim zdaniem najlepszym i ekologicznym ogrzewaniem jest gaz ziemny lub z zbiornika jak ktoś nie ma podpięcia. Koniecznie zastanówcie się co jest lepsze, można np wydzierżawić zbiornik od amerigas i podpisać na początek umowę na 12 msc. Dzięki takiej umowie, cena za gaz wam nie zdrożeje a koszta można spłacać przez 12 miesięcy w równoległych ratach.
napisał/a: sonia54 2017-02-23 15:56
też zamierzam ten AmeriGas wziąć jako dostawcę swojego gazu. Weszłam po Twoim wpisie i zobaczyłam ich ofertę. Jest faktycznie korzystna, ja mieszkam sama więc fakt że wszystkie niemalże formalności załatwiają oni jest dla mnie jak zbawienie, bo ja się kompletnie nie znam na tych pozwoleniach, przygotowaniu terenu itd.
napisał/a: catwoman 2017-03-07 12:12
zdecydowanie gruntowa pompa ciepła. Sprawdź na buderus.pl