najtańsze ogrzewanie

napisał/a: ochkarol 2011-01-26 13:24
Tak się zastanawiam, które ogrzewanie jest najtańsze w eksploatacji?
napisał/a: Gvalch'ca 2011-01-26 13:25
Pompy ciepła?
napisał/a: piotrduda31 2011-01-31 20:59
na stronie Makrotermu jest fajny kalkulator kosztów ogrzewania
[reklama usunięta]
napisał/a: Karolaaa 2011-02-21 16:08
w naszym przypadku kominek. bo mamy duzo drewna z wlasnego ogrodu i nie musimy kupowac.
napisał/a: ~gość 2011-10-26 11:57
Pewnie ogrzewanie sloneczne...
napisał/a: ~gość 2011-10-26 22:10
Mariusz251 napisal(a):Pewnie ogrzewanie sloneczne...
pewnie tak, napewno nie olejowe czy elektryczne ;D gazowe to zalezy gdzie (np w UK sie oplaca) w Polsce mielismy piec na eko groszek z automatycznym podajnikiem i tanio i wygodnie bo raz na 3-4 dni sie wegla wsypalo a latem sie odlaczalo podajnik i palilo czym tylko chcialo ;)
napisał/a: eska1 2011-10-27 22:24
My postawiliśmy na pompę ciepła.
napisał/a: soine 2011-11-02 21:09
Pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem, ale trzeba na jego start mieć sporą sumkę,
my aktualnie palimy drewnem ( mamy za free ) w calorze ( taki mini kominem ) i daje rade 7kw na 65mkw
a planujemy budować piec kaflowy w kuchni i podłączyć go do c.o coś w tym stylu


też tak rozbudowany z piekarnikiem i piecem na chleb

qamilka, święta prawda w pl gaz drogi, a piec na eko groszek super sprawa tylko dla mieszkan/domów powyżej 100mkw narazie na pl rynku jest mało i bardzo drogich tych na mniejsze powierzchnie, a kupować za duży co do powierzchni to są straty nawet i 1/2 wydajności pieca
napisał/a: anteq000 2011-11-11 16:07
Ja wiem, które ogrzewanie jest najdroższe - gazowe.
napisał/a: Mononoke 2011-11-12 23:25
Ja w domu mam elektryczne ogrzewanie z tym że cześć energi uzyskuję zwiatru i słońca. Cały dach mamy wyłozony solarami oraz mam wiatrak. Niestety podobnie jak z pompami ciepła jest to bardzo duży wydatek i zwróci się dopiero po kilkunastu latach :(
napisał/a: Katherine881 2011-11-29 13:49
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe + panel słoneczny :) Inwestycja początkowa jest spora, ale zwraca się z czasem, jest przyjazna dla środowiska i dla zdrowia (podłogówka). No i najlepiej planować takie rozwiązania już na etapie budowy domu...

Ale po najlepsze rozwiązanie, w zależności od powierzchni, położenia domku, rodzaju gruntu i nasłonecznienia najlepiej zwrócić się do fachowca - wyliczy co w danym wypadku będzie opłacać się najlepiej. Ja tak właśnie zrobiłam i jestem mega zadowolona z efektów i oszczędności :) Jakby co, mogę polecić dobrą = sprawdzoną firmę.
napisał/a: Mart 2011-12-20 14:43
Stą u nas inwestycja w piec Zębiec i opał szczególnie w czasie zimowym, zdecydowanie mniejsza opłata za prąd i gaz, a dodatkowo mamy zainstalowany bojler to na czas letni co by nie rozpalać pieca.