Firanki i zasłony czy może rolety, żaluzje ?

napisał/a: tajla 2008-11-03 14:34
Co wolicie ? jesli firnaki to jaki fason ? podobnie zasłony? grube , ciezkie i ozdobne ? czy deliaktne ?
w jakich kolrach?
jaki kolor zasłon pasuje do scian w kolorze blue
jakie do pastelowej ciepłej zielni a jakie do scian w kolorze midowym ?
A moze wolicie rolety ? zeluzje?
napisał/a: sunshain 2008-11-03 14:48
ja mam białe okna - więc i białę żaluzje do tego ozdobne lambrekiny i zasłony + kolorowe firanki (białych nie cierpię później zrobię zdjęcia to wkleję


do ścian niebieskich pasuję żółty
kiedys miałam taki zestaw żółte ściany i niebieskie zasłony - pieknie sie prezentowało

niebieski jest raczej zimnym odcieniem więc żółty doda mu trochę ciepła
napisał/a: tajla 2008-11-03 15:19
sunshain, to pokaz fotki
napisał/a: sunshain 2008-11-03 15:39
uwaga
napisał/a: zuzaz89 2008-11-03 15:53
Ja mam w domu wrzędzie śliczne firanki przynajmniej tak mi się wydaje
No i mam w każdym pokoju rolety pod kolor ścian
napisał/a: sunshain 2008-11-03 15:53
kiedys jak mieszkałam w hotelu pare lat to firma, w której pracowałm wynajeła malarzy i pomalowali mi pokój hotelowy tak jak ja chciałam (właściciel hotelu nic mówił - wiedział, że mieszkam tu na dłuższy okres czasu) miałam ściany w kolorze cytryny i do tego dość intensywne niebieskie zasłony i dodatki

pieknie to wyglądało

tylko pamietaj jak masz zimny odcień niebieskiego to wybierz "zimny" ostrzejszy odciń dodatków jak ciepły odcien ścian to ciepłe dodatki

w poprzednim poście pisałam że żółty ociepli ale chyba nie za bardzo sprecyzowałam o co mi chodzi tzn, rozjaśni koloryt pokoju - zrobi sie przyjaźnie

[ Dodano: 2008-11-03, 15:54 ]
rolety jakos mi nie podchodza - właściwie to nie wiem czemu
napisał/a: basia1125 2008-11-03 16:59
Ja lubie firanki.
Wlaśnie zakupilam duuużo, bo sklep likwidowali.
Tak jak mówi sunshin do niebieskiego pokoju pasują żólte zaslony.
Ja mialam też niebieskie z graatową górą i żóltym paseczkiem na lączeniu.

No więc jak dla mnie firanki, tylko w UK są durne karnisze i zawsze mam problem jak je zawiesić.
Bo tu nie ma żabek....
Pozatym oni wieszaja firanki w oknie, tak przylegająco do szyby i zazwyczaj dlugość do parapetu
No i ja teraz kombinuję z dlugimi drążkami itp.

sunshin maly pokój mi sie podoba, duży też tylko ta mala falbankę na górze bym wywalila a kuchnia.... jak na kuchnię za dużo tego dla mnie, ale za to kolory pięknie polączone
napisał/a: Itzal 2008-11-03 17:02
sunshain, z twoich podobają mi sie tylko te w kuchni
generalnie nie przepadam za firankami i zaslonami razem- na obecnym mieszkaniu taki zestaw mam tylko w sypialni, a to dlatego, ze mamy tam bardzo male okno, i sama firanka, nawet na całą scianę, wyglądała nieco dziwnie. Firanka zwykla, przeciętna, a zasłonki po afrykańsku
W salonie mam firankę grubszą, jasną, i juz bez załonek
tajla, do niebieskiego dałabym biel lub krem, zalezy od okna, ale jesli nie jest drastycznie małe, to dałabym grubsze firanki, a zrezygnowalabym z zaslonek
napisał/a: sunshain 2008-11-03 17:26
zastanawiam się nad czyms takim w oknie

[ Dodano: 2008-11-03, 17:27 ]
tylko jakięs zasłonki by sie przydały bo same rolety to tak łyso
napisał/a: Itzal 2008-11-03 17:28
sunshain napisal(a):zastanawiam się nad czyms takim w oknie

interesujące, najpierw pomyslałam, ze do gory nogami, ale potem juz sie kapnęlam tam na dole jest patyczek, nie? widzialas to na zywo?
napisał/a: sunshain 2008-11-03 17:33
tak dość fajnie to wygląda

tylko ja widziałam montowane na ścianę nie na same ościeżnice okien od samego sufitu - dość fajnie to wygląda


tylko ja jestem fanką lambrekinów, zasłon i firan, zawsze mozna coś udrapowac po swojemu i co jakiś czas mieć inny wygląd okna co do rolet nie jestem przekonana

[ Dodano: 2008-11-03, 17:35 ]
....

[ Dodano: 2008-11-03, 17:39 ]
ja lubie nazwijmy to intymność i jakoś sobie nie wyobrażam aby ktos zaglądał mi w okna nawet w dzień

mój blok jest tak usytuowany, że jest to możliwe np. sąsiedzi z bloku obok dzieli nas mały skwerek o ile latem jest to ograniczone to przez reszte roku wszystko widać a z drugiej strony jest przystanek MZK

pełna inwigilacja

[ Dodano: 2008-11-03, 17:39 ]
http://www.ardeko.pl/IMGallery/galeria.php?kategoria=1

[ Dodano: 2008-11-03, 17:45 ]
http://www.dekoria.pl/groups/view/5


http://www.add.org.pl/nowa/

ja do sypialni i kuchni potrzebowałabym rolety na 180 cm o długości 180 cm (okno ma długość 160 cm )natomiast duzy pokój to ok 260cm i długie na 255cm (nie znalazłam takich)

mieszkanie po obnizeniu sufitu ma 270 cm

[ Dodano: 2008-11-03, 18:02 ]
żaluzje mają tą przewagę nad roletami (nie pisze o tych montowanych na ościeżnicy okna bo wtedy to nie ma znaczenia) że jak są zasłonięte to zawsze można bez problemu otworzyć okno, z rolet podobaja mi sie tylko te które załączyłam na zdjeciach czyli albo montowane od sufitu albo montowane na ścianę tylko wtedy jest makabra przy otwieraniu okna lub drzwi balkonowych
napisał/a: basia1125 2008-11-03 18:28
sunshain napisal(a):jakoś sobie nie wyobrażam aby ktos zaglądał mi w okna nawet w dzień

No i wlaśnie dlatego ja tez lubie firanki