Dom czy mieszkanie

poison-girl
napisał/a: poison-girl 2015-09-08 23:39
Ja bardzo chciałabym mieć swój dom, od zawsze było to moim marzenie, żeby jeszcze dodatkowo urządzić go wg własnego pomysłu. Podobno marzenia sie spęłniają, co prawda moje związane z budową domu jeszcze się nie zrealizowało, ale jest już coraz bliżej... Oglądamy z mężem projekty domów i jak dobrze pójdzie, to za rok będziemy chcieli rozpocząć budowę. Mam jednak do Was pytanie. Czy orientujecie się ile może kosztować projekt takiego domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-sonatina_1018_opisogolny Oczywiście nie chcę dokładnej wyceny, aczkolwiek taka jest jak najbardziej mile widziana, ale takie przybliżone koszty. Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś informację
napisał/a: sylwuchafl 2016-07-27 07:32
Pewnie, że lepiej mieć dom i kawałek ogródka, inny komfort mieszkania i życia w ogóle.
napisał/a: megul 2016-07-27 11:41
SylwerKita napisal(a):Pewnie, że lepiej mieć dom i kawałek ogródka, inny komfort mieszkania i życia w ogóle.

A ja jakoś nie mogę się przekonać widząc ile jest w domu roboty...
W mieszkaniu jest jednak ten komfort, że jest mniej pracy.
napisał/a: werdina 2016-11-25 11:29
Mi się wydaje, że jednak z ta pracą to trochę przesada:) No chyba, że ktoś ma willę :)
napisał/a: foxi 2016-12-05 18:55
Witam,
Też jestem zdania ,że lepszy dom,ale to o czym tutaj dyskutujemy można połączyć.
Czy ktoś myślał o szeregowcach ???
Budowałam już dom z mężem i wiem ,że bajka to nie jest.
Mieszkaliśmy do tej pory na terenie wiejskim i to mi odpowiada.
W poszukiwaniu szeregowców właśnie znaleźliśmy osiedle które znajduje się właśnie na terenie wiejskim
Koninko to niewielka miejscowość
a jednocześnie blisko Poznania.
Czy ktoś może oglądał te KONINKO .
pozdrawiam,
napisał/a: lexie1 2016-12-05 20:18
foxi napisal(a):Witam,
Też jestem zdania ,że lepszy dom,ale to o czym tutaj dyskutujemy można połączyć.
Czy ktoś myślał o szeregowcach ???
Budowałam już dom z mężem i wiem ,że bajka to nie jest.
Mieszkaliśmy do tej pory na terenie wiejskim i to mi odpowiada.
W poszukiwaniu szeregowców właśnie znaleźliśmy osiedle które znajduje się właśnie na terenie wiejskim
Koninko to niewielka miejscowość
a jednocześnie blisko Poznania.
Czy ktoś może oglądał te KONINKO .
pozdrawiam,


Mój mąż jest budowlańcem i raczej nie jest zwolennikiem kupowania od dewelopera. Oni chcą jak najtaniej zrobić i jak najdrożej sprzedać. Oczywiście wiadomo, że deweloperzy dają gwarancje na budowę. Ale co się z tym będzie działo za 20-25 lat to nie wiadomo.
napisał/a: sylwuchafl 2016-12-29 07:58
wiadomo jak już ktoś decyduje się na budowę domu to ma wszystko pod kontrola od początku. Tylko trzeba się jednak liczyć z utrzymaniem potem domu. Ale mimo wszystko ja każdemu polecam:)
napisał/a: Biedroneczka5 2017-01-25 08:21
Miałam kiedyś marzenia o domku za miastem takim z kilkoma pokojami,przestronnym ale niezbyt dużym. Ale życie nam wszystko weryfikuje i zmienia poglądy. W tym momencie chcę mieszkać gdzieś gdzie nie będzie aż takiego miejskiego gwaru ale życia poza miastem sobie póki co nie wyobrażam. Jestem na takim etapie życia,że zamierzam kupić mieszkanie i teraz jest etap poszukiwań. Głównie interesują mnie reklama usunięta], bo nie mam czasu na remonty a chciałabym wejść do miejsca, w które wstawię meble i zajmę się wyłącznie aranżacją.
napisał/a: Sylwiaa1 2017-01-28 16:28
Także bym chciała mieć w przyszłości nieduży dom gdzieś pod miastem ale na razie wygodniej mi się mieszka w mieście bo tu mam wszędzie w miarę blisko.
napisał/a: wbfoto 2017-05-12 09:12
fajnie mieć nie za duży domek, ale utrzymanie nawet małego ogrodu i "obejścia" zajmuje sporo czasu. Ja również na chwilę obecną zostaje przy mieszkaniu w bloku.
napisał/a: roksana1231 2017-05-23 20:50
Pozazdrościć ja nie miałam takiego szczęścia. Musiałam wziąć kredyt hipoteczny z mężem. Teraz go spłacamy, ale mieszkanko już jest nasze. Załapałam się na MdM, dzięki temu sporo kasy zaoszczędziłam. Polecam, w styczniu ruszy ostatnia pula środków, żeby jeszcze skorzystać trzeba się dobrze przygotować. Jak ktoś myśli o dopłacie to gorąco polecam https://mdmprogram.com/aktualnosci/jak-uzyskac-doplate-mdm-procedura-w-pigulce/. Nie ma na co czekać, więcej dopłat nie będzie. Najlepszego Kochane
napisał/a: owijek 2018-04-11 06:32
udalo mi sie w koncu znalezc fajne mieszkanko na osiedlu Miasteczko Wawer, mieszkania są duże z duzymi tarasami i z widokiem na las co jest ogromnym plusem dla nas wszystkich. Mam zamiar do wakacji juz zarezerwowac jedno 3 pokojowe mieszkanie dla rodziny z dzieckiem