Wigila-jak u was wyglada??

napisał/a: daffodil1 2013-12-24 13:26
efryna, super!!
napisał/a: bro1 2013-12-24 21:33
Aż troszkę zazdroszczę Wam takich fajnych Wigilii.
U nas to po prostu taka nieco uroczysta kolacja. Jednak im młodzież starsza, tym mniejszą mają ochotę na wspólną kolację z matką.
- ziemniaki
- kapusta z grzybami zasmażana
- karp
- mintaj
- panga
- barszcz z pierogami
- chleb
- kompot z suszu
Gdy młodzież była mniejsza rozpoczynałam i kończyłam wieczerzę modlitwą. Jednak moje potomstwo uważa, że jest niewierzące, więc kończy się na tym, że ja modlę się, a oni kręcą się, śmieją, ponaglają. Potem... też ponaglają, krytykując Wigilię, potrawy, jak oni to mówią - całą tą szopkę.
Po kolacji córa wychodzi ze swoimi znajomymi, syn idzie do swoich, a ja siedzę sobie w samotności i gapię na choinkę.
I podejrzewam, że w kolejnych latach niewiele zmieni się pod tym względem.
Od nastu lat zawsze spędzaliśmy Wigilię i święta sami. I zawsze były to smutne dni. Dlatego niewiele różnią się od zwykłych. Jedynie tym, że stoi choinka.
napisał/a: daffodil1 2013-12-24 22:17
Bro napisal(a):Po kolacji córa wychodzi ze swoimi znajomymi, syn idzie do swoich, a ja siedzę sobie w samotności i gapię na choinkę.
I podejrzewam, że w kolejnych latach niewiele zmieni się pod tym względem.
wydorośleją
napisał/a: Valkiria_ 2013-12-25 08:13
Bro, kochana, ciesz sie spokojem, skoro czasem spędzonym z dziećmi nie możesz...
napisał/a: rikkk 2016-10-29 18:02
W tym roku bardzo sie ciesze poniewaz wigilię spędzamy razzem. Swoją drogą czy macie może dobre przepisy na barszczyk?
napisał/a: netka222 2016-11-03 07:37
Spróbuj sobie ten przepis:
https://www.przepisy.pl/przepis/barszcz-ukrainski-2

Jest to tradycyjny barszczyk ukrainski ale na wigilie mozesz rowiez podać. Bardzo często gości u nas na stole. Zwykle podaję go z ziemniackami ponieważ chce aby danie było o wiele bardziej sycace.

Robi się je łatwo oraz wystarcza na 2-3 dni.
napisał/a: kropla 2017-12-22 18:46
U mnie oczywiście zupa grzybowa na bazie koncentratu krakusa z uszkami, kapusta z grzybami, karp, śledzik, kompot z suszu i ryba po grecku