Qurrito - przepis

napisał/a: daffodil1 2010-10-24 17:38
Założyłam nowy temat, bo nie wiedziałam gdzie to podpiąć, mam nadzieję, że moderatorzy mnie nie :)
Poszukuję przepisu na Qurrito, a nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć...ostatanio jedliśmy na imprezie i w KFC i mojemu M bardzo zasmakowało :) będę bardzo wdzięczna za pomoc :)
napisał/a: ~gość 2010-10-24 18:48
a co to takiego?
napisał/a: daffodil1 2010-10-24 19:41
dokładnie nie wiem :)

hmmm...z dwóch stron jest taki jakby naleśnik, czy tortilla, a w środku jakieś nadzienie (nie na słodko), tylko nie wiem co to jest :) ostatnio wyczuliśmy tam cieniutkie plasterki szynki z jakimś sosem :) w kfc zapiekają w środku chyba ser jeszcze...
napisał/a: ~gość 2010-10-24 20:15
Brzmi pysznie a w necie nie ma na to przepisu?? Szukałaś?
napisał/a: daffodil1 2010-10-24 20:40
jasne, że szukałam...właśnie nie mogłam znaleźć :(
napisał/a: margaret3 2010-10-27 20:28
Tortilla + nadzienie = qurrilla

Dawno temu na blogu wpisywałam przepis na wykonanie domowych tortilli ale przepadł gdzieś w czasie blogowych porządków. A ponieważ w ubiegły czwartek przygotowywałam mini catering na sesję fotograficzną nadarzyła się okazja do przygotowania qurrilli. Sesji fotograficznej został poddany zaprzyjaźniony zespół Mirash, a fotografował ich Artur w swoim studio.

Do jedzenia były także inne różności, które też pojawią się na stronie :) .

Mam nadzieję, że wszystkim smakowało :)

TORTILLE

4 szklanki mąki pszennej

1 1/2 szklanki gorącej wody

5 łyżek smalcu

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 1/2 łyżeczki soli

Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i solą i wsypujemy do misy miksera. Smalec rozpuszczamy w małym rondelku i dodajemy do mąki. Włączamy mikser i miksując zaczynamy wlewać gorącą wodę. Wyrabiamy aż ciasto będzie gładkie i elastyczne. Ciasto dzielmy na porcje i wałkujemy na cieniuteńkie placki. Smażymy na gorącej teflonowej patelni bez tłuszczu do momentu gdy na tortilli zaczną pojawiać się brązowe, przypieczone kropki.

Aby przygotować tortille na qurrille ja nie wałkuję ciasta na okrągłe placki tylko wałkuję na prostokąty wspomagając się wałkownicą do makaronu. Ciasto ręcznie wałkuje się dosyć ciężko, w wałkownicy do makaronu idzie jak z płatka :)

Tortille po usmażeniu nie są miękkie i trudno je zwijać dlatego zaraz po zdjęciu z patelni wkładamy tortille do grubego foliowego worka. W worku układamy tortillę jedną na drugiej – nie skleją się. Do ‘zmiękczania’ tortilli doskonale nadaje się gruba, foliowa torba termiczna – taka, którą można kupić przy zamrażarkach w marketach.


FARSZ

2 kurze piersi

1 czerwona papryka

1/2 zielonej papryki

1 puszka kukurydzy

1 szklanka tartego żółtego sera

przyprawy do smaku

Kurze piersi podsmażamy na patelni i mielimy w maszynce do mięsa. Papryki kroimy w drobną kostkę. Kukurydzę odsączamy z zalewy. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i doprawiamy do smaku. Na upieczoną tortillę wykładamy farsz, równo rozprowadzamy i przykrywamy drugą tortillą. Smażymy po kilka minut z obu stron do momentu aż ser się roztopi i sklei ze sobą farsz i tortille. Usmażone tortille układamy na desce do krojenia i przykrywamy drugą deską. Deski obciążamy – u mnie rolę obciążnika pełnił kilogram mąki. Tak pozostawiamy do lekkiego przestudzenia i dopiero teraz kroimy qurrille na trójkąty. Dobre na zimno i na ciepło.


Znalazłam na tej stronie http://namiotle.widmo.biz/2586/tortilla-nadzienie-qurrito/
napisał/a: daffodil1 2010-10-27 22:16
margaret, bardzo dziękuję :)

[ Dodano: 2010-11-17, 01:09 ]
dostałam wiadomośc prywatną od osoby która pracuje w kfc, może komuś się przyda :)

Sprawa jest banalna.
2 stripsy pokrojone na kawałki.
sos specjalny barbecue (ja tam i z ketchupem i majonezem sobie robiłam)
i ser cheddar starkowany

to wszystko układało się warstwami: sos, stripsy i ser i zapiekało w specjalnej maszynie.
W domowych warunkach możnaby to wsadzić do piekarnika w folii.

SMACZNEGO!
napisał/a: ChicaMala 2013-08-01 15:05
Zapraszam tutaj - przepis ze zdjęciami, sprawdzony, jedzony - chociaż update o serze cheddar przydałoby się zrobić
http://chicamala.pl/domowe-kfc-czesc-2-quritto