Patelnie do grillowania

napisał/a: Misiaq 2010-12-05 18:14
Czy ktoś używa patelni do grillowania?
Na przykład takiej: http://www.kupujemy.pl/tefal-h1104132-cena-sklep.html

Jakie wrażenia?

[ Dodano: 2010-12-05, 18:15 ]
Albo coś w tym stylu: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50055085
napisał/a: ~gość 2010-12-05 19:09
Moja mama kupiła ostatnio i do tej pory użyła jej tylko 1 raz i wg. mnie mięsko smakowało podobnie jak robione na grillu elektrycznym :)
napisał/a: kasia_b 2010-12-05 19:13
ja mam tą z ikea i bardzo sobie chwale - cały sezon letni i moją dietę jak smażyłam to tylko i wyłącznie na tej patelni - nic się nie przykleja nawet marynata - a ja wszystko i tak robiłam bez tłuszczy - dla mnie super - i ta zginana rączka extra bo i do piekarnika można włożyć i łatwiej też schować - z całego serce mogę polecić
napisał/a: kasia_b 2010-12-05 19:16
i jeszcze co mi się przypomniało odnośnie patelni grillowych - zanim położymy mięsko na patelni koniecznie trzeba ja bardzo mocno rozgrzać - a to znaczy że tak do 5 minut pusta musi staż na ogniu i dopiero wtedy dobrze spełni role grilla
napisał/a: Misiaq 2010-12-05 19:27
Emma88 napisal(a):mnie mięsko smakowało podobnie jak robione na grillu elektrycznym
No właśnie my mamy grilla elektrycznego, ale jest dużo i nieporęczny, dlatego używamy go "od wielkiego dzwonu". Teraz to w ogóle stoi w piwnicy, bo w naszej małej kuchni zajmował by za dużo przestrzeni
kasia_a napisal(a):ikea
Właśnie o tej myślałam, ale mój Marcin stwierdził, ze za 50 zł to pewnie o "kant d... robić" I ze jak już to porządną musimy kipić, a mi się najbardziej podoba ta z Ikei
kasia_a napisal(a):zanim położymy mięsko na patelni koniecznie trzeba ja bardzo mocno rozgrzać - a to znaczy że tak do 5 minut pusta musi staż na ogniu i dopiero wtedy dobrze spełni role grilla
napisał/a: ~gość 2010-12-05 19:58
misiaq napisal(a):No właśnie my mamy grilla elektrycznego, ale jest dużo i nieporęczny, dlatego używamy go "od wielkiego dzwonu". Teraz to w ogóle stoi w piwnicy, bo w naszej małej kuchni zajmował by za dużo przestrzeni

my też mamy ogromnego elektrycznego i mama ostatnio sie wkurzyła i dlatego tą patelnię kupiła :) zwłaszcza, że teraz też jest na Dukanie z ojcem ;)
napisał/a: ~gość 2010-12-05 22:16
misiaq, my mamy coś takiego:

jest pochylony i cały tłuszcz wlatuje do pojemniczka. Wszystko na tym robię , ryby, mięso, steki nawet tosty jak mieszkaliśmy w Ck używałam go prawie codziennie :P nam wystarcza i mi bardziej smakują rzeczy z tego niż z patelni.
napisał/a: kasia_b 2010-12-06 07:55
misiaq, patelnia z ikea może nei najdroższa ale jest dość ciężka a to dla grillowych najważnijsze ja polecam
izuniaaa, bardzo fajny taki elektryczny ale czy on pradu za dużo nie je?
napisał/a: ~gość 2010-12-06 16:08
kasia_a napisal(a):izuniaaa, bardzo fajny taki elektryczny ale czy on pradu za dużo nie je?
raczej nie ;) jakoś nie zauważyłam żeby rachunki wzrosły odkąd go używaliśmy :) w sumie szybko się w nim robi tylko udka dłużej trzymałam (nie jestem w stanie powiedzieć ile bo zawsze na oko i nie pilnowałam zegarka ;) ) a na prawdę co drugi dzień a nawet dwa razy dziennie go włączałam.
napisał/a: Misiaq 2010-12-06 17:06
izuniaaa napisal(a):misiaq, my mamy coś takiego:
Bardzo fajny. I teraz mam dylemat - bo byłam zdecydowana na patelnię, a teraz nie wiem czy lepiej nie kupić takiego małego elektrycznego Jak marka?
kasia_a napisal(a):misiaq, patelnia z ikea może nei najdroższa ale jest dość ciężka
Ja to wiem, ale mój Marcin niekoniecznie
napisał/a: ~gość 2010-12-06 17:19
misiaq, ekhem jako biedni studenci zakupiliśmy tego grilla w biedronce jakieś 2-3 lata temu za niecałe 100zł. Ale ja jestem mega zadowolona jak mi się zepsuje kupję drugi muszę go mieć i basta :P ale wiadomo każdy lubi co innego. Poczytaj w necie i popytaj dalej ludzi
napisał/a: Misiaq 2010-12-06 17:44
izuniaaa, no ja bardzo lubię nasz elektryczny, szczególnie piersi z kurczaka grillowane
Ale nasz jest ogromny i strasznie nieporęczny i niepraktyczny