Grill

napisał/a: mnpszmer 2011-03-30 21:10
Nie zauwazylam na forum tematu o grillu wiec pozwolilam sobie zalozyc.

Dziewczyny w sobote robimy grila.Chcialabym sie dowiedziec co mozna podac do miesa z takich rzeczy jak np ziemniaki, ryz czy makaron (wiecie taka mieszanka z czyms)Ja robie tak.

*Z mies bedzie Kurczak, boczek, szaszlyki, zeberka i kielbasa

*z salatek zrobie salatke grecka z feta i albo taka z salaty lodowej z warzywami lub moze mizerie na slodko (pasuje waszym zdaniem czy moze na slono czy w ogole nie pasuje ?).A moze macie jakies sprawdzone?

*z dodatkow (typu ziemniaki, chleb) zrobie takie ziemniaki na zimno pokrojone w kostke i wymieszane z sosem ktory zrobie z majonezu, smietany, czosnku, szczypiorku.bardzo dobre i polecam!!! no i zastanawiam sie co jeszcze moge podac z takich rzeczy? Macie moze cos sprawdzonego i dobrego? mi nic nie przychodzi do glowy oprocz chleba lub ziemniakow w skorupkach z maslem czosnkowym.
napisał/a: ~gość 2011-03-31 14:52
Walentina, u nas obowiązkowo na grillu:

- sos czosnkowy,
- masło czosnkowo koperkowe (do tostów z grilla),
- sałatka ze śmietaną - sałata, rzodkiewka, ogórek co tam sobie chcesz.
napisał/a: Misiaq 2011-03-31 16:50
Nie będę oryginalna, ale dla mnie musi być MUSZTARDA
napisał/a: margaret3 2011-03-31 19:35
misiaq napisal(a):Nie będę oryginalna, ale dla mnie musi być MUSZTARDA

Kiełbaska z grila najlepiej smakuje z musztardą

Ja przeważnie jako dodatek robie ziemniaki ugotowane + ogórek świeży + pomidor wszystko w kosteczkę, sól i pieprz i czasem daję majonez, ale nie zawsze. Do grilowanego mięska się sprawdza
napisał/a: szprycha1 2011-03-31 21:26
Jak dla mnie grill sie nie obejdzie bez musztardy i keczupu no i sosu tzatziki uwielbiam go a z salatek to albo z peinskiej albo lodowej lubie tez pomidory pokrojone w plastry i do tego cebulka w talarki ale taka rozdzielona w rekach sol i pieprz na to a co do dodatkow to przewaznie tylko chleb :)
napisał/a: Misiaq 2011-03-31 21:29
No i zimnie piwo
napisał/a: szprycha1 2011-03-31 21:33
misiaq napisal(a):No i zimnie piwo


no to obowiazkowo :) bez tego grill to sciema :)
napisał/a: Lexi 2011-03-31 22:04
Ja robię fajną sałatkę makaronową :) Bardzo fajna zamiast chleba.

Gotuje makaron ( najlepiej świderki )
dodaje : ogórka konserwowego ( gruba kostka) , kawałeczki mortadeli pokrojone w cieniutkie podłużne paseczki , ugotowane jajko w 1/2 plasterka i pokrojoną w kawałeczki mini kukurydze marynowaną lub szparagę. Zalewam to wszystko majonezem z dodatkiem sosu curry lub majonezem z odrobiną musztardy i przyprawą curry. Całość przyprawiam solą i pieprzem. Odstawiam do lodówki na chwileczke ( ok.20 min )

Smacznego.
napisał/a: mnpszmer 2011-04-01 16:12
Lexi napisal(a):otuje makaron ( najlepiej świderki )
dodaje : ogórka konserwowego ( gruba kostka) , kawałeczki mortadeli pokrojone w cieniutkie podłużne paseczki , ugotowane jajko w 1/2 plasterka i pokrojoną w kawałeczki mini kukurydze marynowaną lub szparagę. Zalewam to wszystko majonezem z dodatkiem sosu curry lub majonezem z odrobiną musztardy i przyprawą curry. Całość przyprawiam solą i pieprzem. Odstawiam do lodówki na chwileczke ( ok.20 min )
ciekawa.Kiedys zrobie.
szprycha napisal(a):misiaq napisał/a:
No i zimnie piwo


no to obowiazkowo :) bez tego grill to sciema :)
o tak, piwko bedzie, ale i dla facetow wodeczka
margaret napisal(a):Ja przeważnie jako dodatek robie ziemniaki ugotowane + ogórek świeży + pomidor wszystko w kosteczkę, sól i pieprz i czasem daję majonez, ale nie zawsze. Do grilowanego mięska się sprawdza
smacznie :)
Natalii1989 napisal(a): masło czosnkowo koperkowe (do tostów z grilla),
o tez kupilismy :D
Natalii1989 napisal(a):- sos czosnkowy,

a ja robie ziemniaki z czosnkiem wiec juz sos czosnkowy to za duzo chyba


Juz wybralam co bede robic.jak zrobie to napisze czy bylo dobre i podam przepis w razie co.

[ Dodano: 2011-04-04, 11:16 ]
A wiec ja juz po grillu i powiem, ze wszystkim bardzo smakowalo.Pytali sie czy naszykowalam na wesele tyle tego bylo Jeszcze dzis jemy salatki :)
z miesa zrobilam
-szaszlyki
-nogi od kurczaka
-udka kurczaka
-kielbasa
- kotlety

Z salatek, surwek
-warzywna z salata lodowa, pomidorkami, ogorkiem, papryka, rzodkiewka, szczypiorkiem i majonezem
-grecka z salaty lodowej, fety, pomidorkow, ogorka korniszonego i czerwonej cebulki z sosem greckim knorra
-kalafiorowa z kapusta pekinska, kalafiorem, przysmarzonym slonecznikiem, kukurydza i z majonezem wymieszanym z jogurtem. (Bardzo dobra na drugi dzien i polecam tylko naprawde trzeba ja wczesniej zrobic zeby sie przegryzlo i zeby slonecznik zrobil sie miekciejszy)

z rzeczy typu ziemniaki, makaron
-ziemniaki pokrojone w kostke z sosem jogurtowo, smietanowo, majonezowo czoskowo szczypiokowym.
-tortellini z pomidorkami, jajkiem, szynka, porem i majonezem.

na deser
-jablecznik
-sernik puszysty z pianka

No i do tego dla facetow zimne piwko, a dla kobiet schlodzony kriek (piwko wisniowe)


Juz sie nie moge doczekac kolejnego grilla.
napisał/a: arabska_utopia 2011-07-04 12:15
To ja od siebie polecę świetny sos do grilla, na bazie hummusu i jogurtu naturalnego który zawsze smakuje moim znajomym na grillu :)

Składniki:

Opakowanie hummusu (tutaj polecam whomus? - najlepszy jaki jadłem)
Opakowanie jogurtu greckiego
Świeże zioła (bazylia, mięta, tymianek, oregano...)
oliwa z oliwek
Sól
Pieprz
Cebula cukrowa

Przygotowanie:

Jogurt i hummus wykładamy do wysokiego naczynia. Miksujemy, stopniowo dodająć oliwę z oliwek. Zioła i cebulkę siekamy, następnie delikatnie łączymy z sosem. Doprawiamy wszystko solą i pieprzem. Wkładamy do lodówki na 30 minut.

Smacznego!
napisał/a: mnpszmer 2011-09-29 10:33
Wczoraj na grilla zrobilam sobie :

-ziemniaki ugotowac w mundurkach, po wystygnieciu obrac, pokroic w kostke. Pokroic cebule cienko w talarki, ogorki kiszone w kostke i wlozyc to do ziemniakow. Wymieszac jogurt z majonezm, sola i pieprzem i wlac do reszty skladnikow. Wymieszac i wstawic do lodowki najlepiej na cala noc i caly dzien.Pyyycha

[ Dodano: 2011-09-29, 10:33 ]
albo dobre jest tez cous cous z oliwa, pomidorami, cebula i ogorkiem w kostke.
napisał/a: marmolada 2011-11-29 10:28
A czy grillowa patelnia też wchodzi w grę? Od tygodnia mam jazdę na wariacje z bakłażanem. Ulubiona: bakłażan+mozarella+pomidor+bazylia.

Muszę zrobić ten sos z humusem.